Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2021-08-16
Kategoria: Popularnonaukowe

"Magnolia to dla mnie symbol trwania i stale odradzającego się piękna. Jest rośliną znaną od wieków. Niełatwo się ją uprawia. Tak też jest z wkraczaniem w świat nowoczesnych technologii - wiemy, że odzwierciedlają coś, co było w nas od zawsze, trudno jednak jest je rozwinąć, a jeszcze trudniej uczynić pięknym i trwałym elementem życia. (...) Pojęcie technologii informacyjnych i komunikacyjnych przeniknęło do wszystkich dziedzin, a ja nieustannie wierzę, że z ich udziałem możemy, a nawet musimy zmienić świat na lepsze. (...) Rewolucja 4.0. oznacza nie tylko automatyzację, robotyzację i cyfryzację procesów produkcyjnych, ale ma też bezprecedensowy wpływ na nasze codzienne życie. Technologie oddziałują na to, jak myślimy, pracujemy, konsumujemy, są warunkiem niezbędnym do funkcjonowania w społeczeństwie i pełnienia ról, które w powszechnym przekonaniu nie mają z technologiami nic wspólnego. I właśnie na to powszechne przekonanie chcę wpłynąć. Nie ma bowiem postawy bardziej nieadekwatnej, jak pomijanie roli technologii w myśleniu o sobie, swojej edukacji, pracy, karierze, rozwoju, zdrowiu, czasie wolnym i wszelkich innych przejawach życia."

Ze Wstępu

"Zawsze miałam odwagę rozwijać firmę i stawiać na innowacje, które są w jej DNA. Jak to robić w realiach transformacji cyfrowej, o tym pisze Dominika Bettman." - dr Irena Eris

"Ja lubię słuchać tego, co mówią sami wybitni przywódcy. Dominika Bettman jest taką osobą - z ogromną praktyczną wiedzą o biznesie, ale też nadzwyczajną umiejętnością przekładania jej na język szczerej rozmowy o świecie i jego zmianach, o celach życiowych, wartościach i sensie przywództwa." - prof. Piotr Płoszajski

"Dominika Bettman jako liderka jest z pewnością w niedużej grupie wizjonerów i innowatorów w Polsce. To właśnie tacy przywódcy motywują innych do otwarcia się na możliwe przyszłości." - Zuzanna Skalska i Rafał Kołodziej

"Połączenie technologii, świadomego przywództwa i kobiecej mocy ma dla mnie twarz Dominiki Bettman. To ona namawia nas do odwagi i autentyczności." - Dorota Warakomska

Kup książkę Technologiczne magnolie. Gdy większość z nas uwierzy, że dzięki technologiom zmienimy świat na lepsze

Opinie o książce - Technologiczne magnolie. Gdy większość z nas uwierzy, że dzięki technologiom zmienimy świat na lepsze

Co wiesz o współczesnych technologiach? Jesteś ich fanem czy przeciwnikiem? Myślę, że niezależnie od zapatrywań warto sięgnąć po opracowanie pt. "Technologiczne magnolie", aby dowiedziec się więcej, poznać inną perspektywę, zweryfikować swoje dotychczasowe przekonania. Jednoczesnie spotkać się z osobami, które pokazują, jakie cechy charakteru sprzyjają wprowadzaniu zmian w różnych dziedzinach naszego życia.

Zlew
Paweł Oksanowicz0
Okładka ksiązki - Zlew

Oto Franek Gałgan - współczesny Don Kichot. Prowadząc krucjatę przeciwko banalności i płytkości życia w wielkich aglomeracjach, tworzy trzy wirtualne...

Młoda fala. Jak odważyć się na biznes
Paweł Oksanowicz0
Okładka ksiązki - Młoda fala. Jak odważyć się na biznes

10 historii młodych, przedsiębiorczych Polek, które odważyły się na biznes Ania Kruk, Kinga Dołęga Lesińska, Aleksandra Porębska, Joanna Drabent, Dominika...