Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2019-08-14
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Tim Cook: The Genius Who Took Apple to the Next Level

Jedni mówią o nim nudziarz, drudzy - geniusz. Kim naprawdę jest Tim Cook?

Śmierć Steve'a Jobsa była wielkim ciosem dla jednej z najbardziej innowacyjnych firm wszech czasów. Jobs był nie tylko założycielem i legendarnym dyrektorem generalnym Apple - był również ucieleśnieniem kultowej marki. Trudno było sobie wyobrazić, że ktokolwiek mógłby go zastąpić, a już szczególnie Tim Cook.

Tymczasem za kadencji Cooka firma potroiła wartość akcji, stała się pierwszą firmą na świecie wycenianą na ponad bilion dolarów, wprowadziła na rynek Apple Watch. Obecnie Apple z nowym liderem ma się lepiej niż dobrze.

Leander Kahney, opierając się na wielu rozmowach z osobami wewnątrz Apple i z najbliższego otoczenia Cooka, opowiada inspirującą historię o tym, jak jeden człowiek zastąpił kogoś niezastąpionego, a dzięki silnemu charakterowi, pielęgnowanym wartościom i doświadczeniu udało mu się osiągnąć więcej, niż ktokolwiek przypuszczał.

***

Mówisz Apple, myślisz - Steve Jobs. Patrzysz na Maca, iPhone'a, iPada, myślisz - Steve Jobs. A jednak to nie Steve Jobs wyniósł Apple do stratosfery finansowej i pozycji niekwestionowanego hegemona świata nowych technologii. Zrobił to jego następca.

Przemysław Pająk, redaktor naczelny Spider's Web

Tim Cook dokonał, wydawać by się mogło, rzeczy niemożliwej. Zastąpił na stanowisku dyrektora generalnego Apple niekwestionowaną ikonę świata technologicznego - Steve'a Jobsa. Od lat, mimo ogromnej presji, rozwija tę firmę z sukcesem, stając się także ważnym liderem zmian społecznych w USA. Jego drogę, która zaczęła się w małym miasteczku w Alabamie, prezentuje Leander Kahney. Książka ta to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy interesują się nie tylko Apple, ale i współczesnym światem.

Krystian Kozerawski, redaktor naczelny MyApple.pl

Autorowi udało się dociec, jak to się stało, że mało medialny Tim Cook w krótkim czasie zrobił więcej dla rozwoju firmy Apple niż jeden z jego założycieli i ulubieniec mediów - Steve Jobs. Nie bez znaczenia było to, że Jobs raczej konfliktował zespoły między sobą, podczas gdy Cook od samego początku postawił na harmonię. I wygrał.

Wojciech Gryciuk, Manager Magazin

Wciągająca opowieść.

,,The Wall Street Journal"

Postać odkryta na nowo.

,,Kirkus Reviews"

Tagi: Biografie artystów i ludzi show biznesu

Kup książkę Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom

Opinie o książce - Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom

Jony Ive
Leander Kahney0
Okładka ksiązki - Jony Ive

Pierwsza szczegółowa biografia projektanta kultowych produktów Apple (m.in. iPhone'a, iPada, iPoda i iMaca), jednego z najbliższych współpracowników...

Jony Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple
Leander Kahney0
Okładka ksiązki - Jony Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple

Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown