Trela

Nie gości na łamach plotkarskich witryn, nie bryluje. Niechętnie udziela wywiadów, jakby chciał skupić uwagę na rolach, a nie własnej postaci. Teraz - nareszcie w roli głównego bohatera książki!

Jerzy Trela - wybitny aktor Starego Teatru w Krakowie, współzałożyciel Teatru Stu, wielokrotnie podziwiany w Teatrze Tv i wybitnych filmach (,,Sól ziemi czarnej", ,,Kolumbowie", ,,Janosik", ,,Sanatorium pod Klepsydrą", ,,Królowa Bona", ,,Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny", ,,Człowiek z żelaza", ,,Matka Królów", ,,Magnat", ,,Na srebrnym globie", ,,Dekalog IX", ,,Trzy kolory. Biały", ,,Quo Vadis", ,,Ekstradycja", ,,Ida" i wiele innych).

To fascynująca opowieść o jego życiu, autorytetach, drodze na scenę z niewielkiej wsi Leńcze (w powiecie wadowickim), poprzez liceum plastyczne w Krakowie i Wydział Aktorski w krakowskiej PWST, gdzie dziś jest wykładowcą, a w latach 1984-1990 był rektorem.

Nieocenionym walorem książki są setki zdjęć i dokumentów zgromadzonych przez Autorkę.

Beata Guczalska - teatrolog i krytyk teatralny, absolwentka teatrologii UJ, pracownik PWST w Krakowie, a od 2012 dziekan Wydziału Reżyserii Dramatu, pisze ze znawstwem, a zarazem przystępnie. Jej książka Aktorstwo polskie. Generacje otrzymała tytuł Teatralnej Książki Roku 2014.

Informacje dodatkowe o Trela:

Wydawnictwo: Marginesy