Trzy świnki

Najmniejsza świnka nie miała ochoty pracować i zrobiła dom ze słomy. Średnia pracowała więcej i zrobiła dom z drewna, a najstarsza, żeby zbudować dom z cegieł, musiała pracować bardzo dużo. A potem przyszedł wilk... Trzy świnki to jedna z najpopularniejszych tradycyjnych opowieści i jedna z najbardziej lubianych przez dzieci. Symbolikę postaci, ich wybory oraz zakończenie bajki można interpretować jako metaforę dorastania i rozwoju osobowości (od niedojrzałości, aż po dorosłość). Według Brunona Bettelheima, dzięki utożsamianiu się z każdą z trzech świnek dziecko uczy się, że ludzie zmieniają się, i że dorastanie ma swoje zalety. Dlatego to właśnie wysiłek i inteligencja najstarszej z nich kładzie kres niecnym planom wilka. Ilustracje Trzech świnek, podobnie jak sama historia, są delikatne i zabawne. Helga Bansch po raz kolejny kreśli świat pełen ciepła i zrozumienia dla potrzeb i emocji małego czytelnika. Bawi się detalami, których odkrywanie sprawia wielką przyjemność i zachęca do częstego powracania do książki.

Informacje dodatkowe o Trzy świnki:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2011-08-09
ISBN: 978-83-62737-04-8

Kup książkę Trzy świnki

Trzy świnki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kasiaaa
Kasiaaa
Przeczytane:2016-05-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Ilustracje w książce są cudowne, tekst też jest bardzo dobry. Powtarzalność niektórych fragmentów, może podobać się dzieciom :)