Ty kochasz mnie

Tom 3 cyklu Joe Goldberg

Joe Goldberg ma dość zgiełku miast, pozerów i dość Love. Szuka bliskości z naturą, prostych przyjemności na przytulnej wyspie na północno-zachodnim Pacyfiku. Po raz pierwszy od dłuższego czasu może odetchnąć. Dostaje pracę w miejscowej bibliotece - w końcu wie to i owo o książkach - tam poznaje: Mary Kaye DiMarco - bibliotekarkę. Joe nie będzie się wtrącał, nie popadnie w obsesję. Zdobędzie ją w staroświecki sposób. . . zapewniając ramię do wypłakania się, dając pomocną dłoń. Z biegiem czasu wyleczą swoje rany i zaczną żyć długo i szczęśliwie w tym sennym mieście. Ale czy na pewno? Sęk w tym, że Mary Kaye ma już swoje życie. Jest matką, przyjaciółką i jest. . . zajęta.

Prawdziwa miłość może zwyciężyć tylko wtedy, gdy ktoś chce zrobić dla niej miejsce. Joe jest gotowy. Czy Mary Kaye odważy się też na ten krok i da im szansę?

Informacje dodatkowe o Ty kochasz mnie:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-10-13
Tytuł oryginału: You Love Me
Tłumaczenie: Jacek Żuławnik

Kup książkę Ty kochasz mnie

Ty kochasz mnie - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2021-12-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Ty kochasz mnie” to już trzecie podejście Joego Goldberga, by zdobyć miłość swojego życia. Po raz kolejny strzała amora trafia go prosto w serce wtedy, gdy najmniej się tego spodziewa. Znakomity początek romansu? Nie w tym przypadku. Bo każdy, kto poznał Joego wie, że nie pozostawi spraw swojemu biegowi, że w jego głowie już powstaje scenariusz ich wspólnego życia z najmniejszymi szczegółami. A jeśli na drodze ich miłości pojawiają się przeszkody? Cóż, nie ma takiej, której Joe nie byłby w stanie usunąć spod nóg ukochanej.

Mimo że schematy się powielają, a i motywy są zbliżone, to kolejny raz (drugi, bo niestety „Ukryte ciała” mi umknęły) zanurzyłam się w mrokach pokręconej psychiki głównego bohatera. Znów mogłam przyjrzeć się dwóm jego obliczom, temu mistrzowsko przywdziewanemu na potrzeby związku, spełniającemu wszelkie oczekiwania Mary Kay i temu prawdziwemu bezkompromisowemu, wulgarnemu i niebezpiecznemu.

Jak zawsze przyjemną odskocznią od bieżącej akcji były dywagacje i nawiązania do uwielbianych przez niego autorów i dzieł.

A teraz chyba najwyższy czas przygotować „mięsko i brokuły” i obejrzeć serial, bo z tego co czytałam są spore różnice, pytanie tylko z korzyścią dla której wersji?

Od razu na początku dodam, że najpierw czytamy książkę a potem oglądamy film lub serial. Nieodwrotnie. Ja popełniłam ten błąd i najpierw zobaczyłam serial a dopiero później przeczytałam książkę. Powieść ,,Ty kochasz mnie" znacznie różni się od serialu, który możecie zobaczyć na Netflixie. Szczerze mówiąc książka jest znacznie lepsza od serialu. Więcej się dzieje. Jest bardziej mroczna, klimatyczna. Czym jeszcze się różni? Zachęcam do przeczytania.
Dzięki autorce Caroline Kepnes mogłam zajrzeć w umysł głównego bohatera. Poznawałam jego myśli. Joe to jedyny stalker, którego polubiłam, ale oczywiście nigdy w życiu nie chciałabym mieć z nim do czynienia. Wy raczej też nie.
Joe Goldberger za wszelką cenę próbuje odnaleźć własne szczęście. Wychodzi z więzienia. Zmienia całkowicie otoczenie. Szybko się zakochuje i codziennie ją obserwuje. Na nieszczęście ona ma męża i nastoletnią córkę. Czy to stanowi dla niego problem? Jak już znacie naszego bohatera to wiecie, że ludzie nie stanowią dla niego problemu. Doskonale sobie z nimi radzi. Ma dużą piwnicę;). Czy tym razem zaliczy wpadkę?
Nienawidzi Love - matki swojego dziecka. Jej rodzina zakazała mu kontaktów z synkiem. Dlaczego? Czy Joe tak po prostu sobie to odpuści? Poczytajcie. I już po tym co napisałam powinniście poznać, że w serialu było inaczej.
Czy Love tak naprawdę kochała ojca swojego dziecka? Dlaczego nie chce się z nim widzieć?
Joe podobnie jak ja kocha książki. Dlatego zatrudnił się w miejscowej bibliotece. Taka praca to spełnienie marzeń.
Joe Goldberger to pospolity stalker. Śledzi, tropi swoje przyszłe ofiary. Wie o nich dosłownie wszystko. Przerażające. Doskonale zna rozkład ich dnia, dlatego łatwo mu zapolować na nie. Jak ktoś mu stoi na drodze do pełni szczęścia zamyka go w swojej piwnicy. Nie radzę wchodzić mu w paradę. Mimo wszystko Joe mnie przyciąga. Chcę czytać o jego kolejnych przygodach i podbojach. Jest dość interesującą postacią, dla której warto zarwać nockę. Czujecie podobnie?
Uwielbiam książki spod pióra Caroline Kepnes. Są takie bardzo tajemnicze. Głównego bohatera trzeba najpierw dobrze poznać, żeby zrozumieć jego motywy działania.
,,Ty kochasz mnie" to trzeci tom z cyklu ,,Joe Goldberger". W co tym razem się wpakuje nasz główny bohater? Gwarantuje, że włosy zjeżą się wam na głowach. Będziecie się bać. Przynajmniej ja byłam przerażona.
Powieść wciągnęła mnie od samego początku. Jako że znałam już serial byłam ciekawa czy mocno różni się od serialu. Czytając i oglądając możecie patrzeć pod innym kontem na Love i Joe. Kogo tym razem pokochał na główny bohater, a kogo znienawidził? Kto działał mu na nerwy, a to stał się nieoczekiwanym przyjacielem? Jeżeli już znacie Joe to wiecie, że on jest specyficzny. Nie każdy go polubi. Jeżeli nie czytacie uważnie tej książki nie zrozumiecie historii stworzonej przez autorkę. Akcja rozkręca się powoli, ale nie martwcie się tym. Nie ma czasu na nudę. Fabuła jest doskonała.
Książka jest specyficzna nie każdemu przypadnie do gustu. Znajdziecie w niej mnóstwo przemyśleń głównego bohatera.
Jak tylko zobaczyłam tą powieść od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Szczerze wam powiem, że się na niej nie zawiodłam. Jestem z niej bardzo zadowolona. Mam cichą nadzieję, że autorka pisze dla nas czwarty tom.
Jeżeli jeszcze nie znacie poprzednich dwóch tomów: ,,Ty" i ,,Ukryte ciała" to zachęcam do ich nadrobienia.
Nie sugerujcie się serialem i dajcie szanse książce.
Z całego serca polecam ,,Ty kochasz mnie".

Ukryte ciała
Caroline Kepnes0
Okładka ksiązki - Ukryte ciała

Powraca budzący skrajne emocje i urzekająco socjopatyczny Joe Goldberg! Kontynuacja cieszącej się dużą popularnością debiutanckiej powieści Ty. Trzydziestoparoletni...

Ty
Caroline Kepnes0
Okładka ksiązki - Ty

Książka w stylu ,,Greya", ale na zdecydowanie wyższym poziomie literackim, pokazująca psychologiczne motywacje działań osób owładniętym obsesją;...