Tylko szeptem

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2020-08-12

Tom 1 cyklu Bursztynowa miłość

Porywająca opowieść o uczuciach tak niezwykłych, że mówi się o nich tylko szeptem.

Dla Edyty najważniejsze są książki, które tworzy, oraz jej dorosłe dzieci. Skrycie marzy jednak o wielkim uczuciu. Dla młodszego od niej Jacka liczą się przede wszystkim niezależność i wolność, które zapewniają mu rybacki kuter i słone wody Bałtyku. Niespodziewane spotkanie na plaży wywraca ich życia do góry nogami. Zaskoczeni postanawiają dać szansę rodzącemu się uczuciu. Choć dzieli ich wiele, to nastrojowa atmosfera nadmorskiej miejscowości oraz wspólne spacery brzegiem morza sprawiają, że ich relacja pogłębia się. Przypadek połączył tych dwoje, tylko czy to wystarczy?

Co jednak kiedy wydarzenia z przeszłości i obawy o wspólną przyszłość zakłócą szczęście Edyty i Jacka? Czy mimo przeciwności losu ich miłość ma szansę przetrwać?

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Tylko szeptem

Avatar użytkownika - redaktor
redaktor
Nowa książka Lidii Liszewskiej i Roberta Kornackiego to nietuzinkowa opowieść o uczuciu, które łączy dojrzałą kobietę i dużo młodszego mężczyznę. Jednak nie tylko tematyka wyróżnia Tylko szeptem spośród innych powieści obyczajowych. Zwraca także uwagę dopracowany styl i mnogość refleksji – na temat miłości, życia, a także literatury.  Edyta skończyła już pięćdziesiąt lat, jest matką, kobietą spełnioną, wkrótce zostanie babcią. Wydaje także fabularyzowane biografie, których bohaterkami są silne kobiety. Nad morze wyrusza, by pracować nad kolejną książką. Nie wie, że przypadkowe spotkanie z dużo młodszym mężczyzną skłoni ją do przewartościowania tego, co się dla niej liczy. Zmusi do innego spojrzenia na świat i na samą siebie. Zmieni ją – nieodwracalnie.  Jacek to trzydziestotrzylatek, który został w Mechelinkach, by opiekować się prowadzącą nadmorską jadłodajnię matką. Ma własny kuter i regularnie wyrusza w morze – na połów, ale też by przetransportować przyjezdnych na dobre łowiska lub umożliwić im zrobienie idealnego zdjęcia na Instagrama. To facet praktyczny do cna. Jakiś czas temu zakończył związek z koleżanką ze szkoły. Teraz musi zmagać się z naciskami ze strony mamy, która marzy o posiadaniu wnuka. Sam nie wyklucza założenia rodziny, ale przesadnie się z tym nie spieszy. Pozostaje otwarty na to, co przyniesie los.  Lidia Liszewska ...

Opinie o książce - Tylko szeptem

Edyta Lachmann i Jacek Brzostowski. Dwoje emocjonalnych rozbitków. Malownicze Mechelinki dodają romantyczności i dają wytchnienie. Ona jest matką dorosłych dzieci i spełnia się zawodowo w roli pisarki. On jest młodszy o siedemnaście lat a jego pasją jest morze i kuter rybacki. To one dają mu wolność i ucieczkę od codzienności. Tych dwoje przeszło wiele. Zbiegiem okoliczności poznają się nad polskim morzem. Pojawia się uczucie. Rodzi się miłość. Czy to wakacyjny romans czy coś poważnego? Czy ta różnica wieku nie będzie im przeszkadzała? A jak zareagują osoby z ich otoczenia? Co z tego wyniknie?    Duet ponownie w akcji. Znam i lubię serię "Matylda i Kosma". Bardzo mi się podobała. Byłam ogromnie ciekawa w jakim tonie będzie ich nowa seria. Byłam zaskoczona, że będzie tu tak wielka różnica wieku. Siedemnaście lat to nie pięć ani dziesięć. Dość kontrowersyjne, nie powiem. Bohaterowie dojrzali, z bagażem doświadczeń. Różnym, co prawda. Ale oboje marzą o prawdziwej miłości. Zostali wykreowani w bardzo realistyczny sposób. Prawdziwi, ze wszystkimi pozytywami i negatywnościami. Troskliwi, wrażliwi i pełni empatii. Polubiłam ich od samego początku. Bardzo szybko i bardzo fajną złapali relację. Ich związek okazał się burzliwy jak morze. Nieprzewidywalne. Raz spokojne, romantyczne, z lekkimi falami obmywającymi stopy, podczas gdy drugim razem słychać przeraźliwy skrzek mew, słychać nadciągający ...
Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek

Przypadkowe spotkanie na plaży całkowicie zmieni życie Edyty, dla której książki i dzieci są najważniejsze, oraz Jacka, który ceni sobie niezależność. Tych dwoje dzieli prawie 20 lat różnicy, mimo to postanawiają dać szanse rodzącemu się uczuciu. Jak na to wszystko zareagują dzieci Edyty oraz matka Jacka, bo jednak różnica wieku jest znacząca? Czy tych dwoje ma szanse stworzyć coś poważnego?

Akcja powieści toczy się w małej nadbałtyckiej miejscowości. Czytając czułam zapach morza i szum fal. Myślami wróciłam do moich wakacji.

Jest to lekka i przyjemna lektura. Nie ma tu zawrotnych zwrotów akcji, a ja lubię czasem odpocząć od tych wszystkich thrillerów i kryminałów. Książka pokazuje, że na miłość nigdy nie jest za późno. Pani Lidia Liszewska i pan Robert Kornacki stworzyli świetną lekturę nie tylko na wakacje, ale chociażby na długie jesienne wieczory przy kominku.

Avatar użytkownika - kiksfactory
kiksfactory