Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka

Tom 1 cyklu Ulica Pazurkowa

Pierwsza z serii książek o sympatycznych mieszkańcach ulicy Pazurkowej, którzy zaprzyjaźnili się dzięki kotu Ogryzkowi. Ogryzek przyszedł do domu państwa Kociejków przed świętami Bożego Narodzenia, zwabiony zapachem karpia. Natychmiast stał się ulubieńcem całej rodziny, szczególnie trójki dzieci. Wkrótce też polubili go pozostali lokatorzy kamienicy, gdy więc na wiosnę kot niespodziewanie zniknął, wszyscy go poszukiwali. Skutek tych poszukiwań okazał się zaskakujący i sprawił mieszkańcom ulicy Pazurkowej wiele przyjemności.

Informacje dodatkowe o Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka:

Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-12-21, Ocena: 6, Przeczytałem,

Wyjątkowy rudy kot nagle pojawia się u państwa Kociejków i od razu zostaje wspaniale ugoszczony i obdarzony miłością przez nich i pozostałych mieszkańców kamienicy na Ulicy Pazurkowej. Zagościł u nich w Wigilię, skusił go zapach karpia. Smutnym przypadkiem okazuje się, że Ogryzek znika, co wywołuje lawinę działań, aby odkryć jego miejsce pobytu. To zdarzenie zbliża sąsiadów, jednoczą się, ich otwartość i tolerancja zmienia się na lepsze, zapominają o dystansie, który wcześniej do siebie czuli. Wszystko dzieje się dzięki temu, że razem próbują odnaleźć kota. Warto dodać, że grafika jest tutaj wyśmienita i dodaje mnóstwo uroku całości.

Zakończenie będzie zaskakujące, ale nie mogę Wam za dużo zdradzić. Zachęcam do przeczytania. Na pewno będę kontynuować czytanie o przygodach tych niesamowitych bohaterów i uzupełnimy biblioteczkę o pozostałe tytuły serii, a to jest dopiero pierwsza część cyklu.

To niesamowita i mądra książka o przyjaźni, empatii, potrzebie więzi oraz o mocy, jaką daje wspólnota i wzajemna życzliwość, tolerancja i równość. W dodatku życie z kotami nigdy nie będzie takie samo jak wcześniej. Wnoszą one mnóstwo dobrego, prawda? Na naszym ojczystym rynku wydawniczym można znaleźć fantastyczne książki. Serdecznie polecam!

Ogryzek to kot, który w Wigilię trafił do rodziny Kociejów. Od razu stał się ulubieńcem całej rodzinki, w szczególności trójki dzieci: Fraka, Mikrusa i Milki. Przed Świętami Wielkanocnymi zaginął. Wszyscy sąsiedzi z ulicy Pazurkowej pomogli w poszukiwaniach. Jednak bez skutku. Gdy już przestawali szukać okazała się, że sam się znalazł? Ale czy wrócił sam, czy z kimś?
Te niewielkie książeczki, które zostały wydane przez @wydawnictwobis posiadają wiele mądrości. Ukazują jak ważna jest przyjaźń i że jak się coś bardzo chce to jest to możliwe. Porusza również problem niepełnosprawności. Karol bowiem był niewidomy, ale dzieciom w ogóle nie przeszkadzało to by wspólnie bawić się i dostosować zabawy pod chłopca. Ukazuje również sąsiedzkie relacje i wzajemną pomoc. Lektura uczy również skromności i tolerancji. Matylda, to dziewczynka, która lubiła być w centrum uwagi i wywyższać się. Ale na nią dzieci miały również sposób. Pokazały jej, że każdy na ulicy Pazurkowej jest równy.
Te ciepłe i bardzo wartościowe historyjki na pewno umilą nie jedno deszczowe popołudnie. Na uwagę zasługują również duże i kolorowe ilustrację, które są dopełnieniem czytanego tekstu.
Książeczki przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 do 8 lat, ale myślę, że nieco starsi czytelnicy również pokochają mieszkańców ulicy Pazurkowej. Okładki książeczek są wykonane z twardej oprawy co sprawia, że bardzo ładnie prezentują się na regale.
My bardzo polubiliśmy rodzeństwo z Ulicy Pazurkowej oraz ich przyjaciół. Już nie możemy doczekać się kolejnych części.

Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Aleksandra Struska-Musiał 0
Okładka ksiązki - Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy

Na początku wakacji pan Kociejko zrobił swoim dzieciom niespodziankę i zbudował dla nich domek na drzewie. Franek, Milka i Mikrus oczywiście zaprosili...

Kto zgubił kapelusz?
Aleksandra Struska-Musiał0
Okładka ksiązki - Kto zgubił kapelusz?

Pewnego dnia Zając znajduje w pobliżu swojej nory piękny kapelusz w haftowane marchewki. Bezskutecznie szuka właściciela, aż wreszcie dochodzi do wniosku...