Urok Grace'ów

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2017-07-19
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788372296733
Liczba stron: 408
Tytuł oryginału: The Graces
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Marek Cieślik
Ilustracje: brak

Ocena: 2.5 (2 głosów)

„Widziałam, że nic i nikt nie stanie między Grace’ami. Głupotą byłoby próbować.”
 
Pierwsza reguła w świecie magii Grace’ów mówi: jeśli bardzo, ale to bardzo czegoś pragniesz, to się wydarzy. Nieważne, za jaką cenę.

W tym liceum rządzi rodzeństwo Grace’ów: Summer, Thalia i Fenrin. Między nimi a resztą świata istnieje nieprzekraczalny dystans; krążą plotki, że znają się na czarach. Cała szkoła desperacko pragnie znaleźć się w orbicie zainteresowań tej trójki, ale niewielu dostępuje tego zaszczytu, a jeśli już, to na krótko. River, nowa, samotna dziewczyna, także marzy o tym, by Grace’owie ją zauważyli. Nieokiełznana natura i tajemnicza aura rodzeństwa przyciągają ją jak magnes. Ona również chciałaby stać się częścią tej magii. Nikt się nie domyśla, że River także skrywa mroczny sekret. Co powstanie w wyniku połączenia takich osobowości… i mocy? I jak niszczycielskie się okaże?

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Urok Grace'ów

"Urok Grace'ów" kupiłam ze względu na opis i okładkę. Liczyłam na young adult z odrobiną magii, ale nie do końca moje oczekiwania zostały spełnione.
Mamy tutaj historię początkowo przypominającą "Zmierzch" - niepozorna nastolatka wychowywana przez mamę przeprowadza się, a w nowej szkole zauracza ją tajemnicze (i piękne) rodzeństwo, którego rodzina jest w okolicy bardzo podziwiana i poważana, a dodatkowo podejrzewana o używanie magii. Nasza bohaterka jest zauroczona Grace'ami - pięknymi bliźniakami, Fenrinem i Thalią oraz ich młodszą siostrą, buntowniczą Summer. To właśnie ta ostatnia zwraca uwagę na szarą myszkę i doprowadza nawet do przyjęcia przez nią nowego imienia -River. Od tej pory życie River się odmienia - czas spędza w pięknym domu Grace'ów, próbuje odkryć prawdziwą magię z Summer i z całych sił próbuje stać się jednym z nich. Oraz zyskać miłość Fenrina. Niestety, nie wszystko idzie tak jakby sobie tego życzyła, a tajemniczy wypadek z udziałem przyjaciela Grace'ów sprawia, że bajka, w której przez chwilę żyła się kończy.
"Urok Grace'ów" to książka, której akcja rozpędza się z prędkością ślimaka. Dopiero ok 250 strony zaczęło się dziać coś więcej. Wcześniej przydlugie opisy miejscami zniechecały mnie do czytania. No i sama River - nie jest to najsympatyczniejsza bohaterka. Jest kłamliwa, samolubna i egoistyczna. I tak naprawdę wykorzystuje Grace'ów licząc na to, że pomogą rozwiązać jej pewien problem. Do tego River skrywa pewien sekret, który poznajemy dopiero na samym końcu książki (co też jest trochę męczące). I, nade wszystko, szuka miłości i akceptacji, której w domu nie znajduje..

Link do opinii
Avatar użytkownika - Emma81
Emma81
Przeczytane:2019-08-18, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2019,

River jest nowa w szkole, jednak bardzo szybko orientuje sie, że rodzeństwo Grace'ów należy do elity i zaprzyjaźnienie się z którymś z nich oznacza zdobycie popularności. Jest to o tyle pociągająca myśl, że Summer, Thalia i Fenrin są niczym młodzi bogowie:  bogaci, piękni, tajemniczy. Ponadto o całej rodzinie krążą dziwne plotki, jakoby parali się magią. River udaje się w końcu dostać do ich zamkniętego świata, ale wokół dzieje się coraz więcej niewyjaśnionych "wypadków". Zatem czy przyjaźń z Grace'ami jest bezpieczna? I czy warto ryzykować? Zwłaszcza, że magiczne zdolności wydają się nie być tylko plotkami.

Początkowo nie mogłam się oprzeć podobieństwu do sagi Zmierzch-piękni, bogaci, olśniewający Grace'owie jawili mi się jako kopie Cullen'ow. Później to wrażenie zniknęło, ponieważ dzieje się tutaj mniej, a bohaterowie nie są aż tak wyraziści. Przyjemnie i lekko się czyta, choć obiecanej w opisie magii trochę tu mało.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje