W głębi kontinuum

Kultowa książka, które odmieniła sposób postrzegania dzieciństwa i rodzicielstwa Jean Liedloff podczas swoich wypraw do amazońskiej dżungli przez wiele miesięcy żyła wśród rdzennego ludu Yequana. Obserwowała ich niebywały spokój, pogodne usposobienie i odkryła, że korzenie tego stanu ducha leżą w sposobie wychowywania przez nich dzieci. Zaczęła się zastanawiać, dlaczego współczesny świat tak lekceważy emocjonalne i fizyczne potrzeby dziecka? Jaka jest nasza prawdziwa natura? Kto odebrał nam prawo do szczęścia? Radykalna książka Jean Liedloff od ponad 40 lat stanowi przedmiot gorących dyskusji w gronie nie tylko naukowców i antropologów, ale także psychologów oraz rodziców, dla których stała się lekturą obowiązkową. To pionierska książka, która zapoczątkowała ruch Rodzicielstwa Bliskości, będący dziś głównym nurtem wychowawczym. ,,Ta książka jest dziełem geniuszu". dr Robert Epstein, redaktor naczelny ,,Psychology Today" ,,To jedna z najważniejszych książek, jakie miałam w ręku. Jako matka i babcia będą ją polecać wszystkim młodym i starym, żebyśmy w końcu dochowały się szczęśliwego pokolenia, które nie będzie spędzało drugiej połowy życia w gabinetach terapeutów". Joanna Eichelberger, artystka, założycielka Kręgu Kobiet ,,Czemu więc nie zaufać samej sobie, chociaż czasem, w tych najbardziej ważnych kwestiach? Czemu nie spojrzeć na swoje dziecko jako na odrębny byt - ze swoimi preferencjami, swoim temperamentem i umysłem. Przecież >>w toku ewolucji nie mógł powstać gatunek, w którym dzieci doprowadzałyby swoich rodziców do szału - to byłoby wbrew logice<<, jak pisze Liedloff". Sylwia Chutnik, pisarka

Informacje dodatkowe o W głębi kontinuum:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2021-08-25
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Continuum Concept

Tagi: Poradniki praktyczne

Kup książkę W głębi kontinuum

W głębi kontinuum - opinie o książce

Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2017-03-05,
ważna tematyka, ale bardzo ciężko się czyta
Książka opisuje filozofię naturalnego kontinuum wżyciu człowieka. Teorię prezentuje Jean Liedloff, która spędziła kilka lat w towarzystie Indian południowo-amerykańskich i podglądała ich styl życia, podejście do pracy i wypoczynku oraz do opieki i wychowania dzieci. Główny nacisk położony jest właśnie na ten ostatni aspekt, ale każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie. Przyznam, że moje odczucia po przeczytaniu książki nie są jednoznaczne. Z jednej strony jest ciekawa, bywa pouczająca, z drugiej strony jest mi ciężko wiele jej aspektów przełożyć na świat kultury zachodniej w dzisiejszych czasach. Na pewno warto zapoznać się z tezami, które przedstawia autorka, ale wcielać je życie za głosem rozsądku, a nie 'bo tak każą w książce'. Każdy rodzic ma intuicję, która pchać go będzie ku ideom kontinuum, gdy jednak będą zbyt radykalne, będzie w stanie obrać inną, być może okrężną, ale prawie na pewno dobrą drogę ku wychowaniu pewnego siebie, samodzielnego i rozsądnego dziecka.

Koncepcja warta poznania dla mam i przyszłych mam. Dość skomplikowana narracje, czyta się z trudnością, ale warto:)

Avatar użytkownika - milord
milord
Przeczytane:2019-01-12, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka stara ale czytając ją ma się wrażenie, że została napisana wczoraj.. Jestem mamą 5cio miesięcznego bobaska i ta książka wzruszyła mnie.Znajdują się tu wskazówki do tego, co robić aby dzieciom żyło się lepiej, aby były szczęśliwe i spełnione. Wszystko to zawiera się w prostym słowie i jakże prostej czynnośći : i tu uwaga mały spoiler- należy je NOSIĆ. Nosić, nosić i jeszcze raz nosić. Polecam serdecznie. Warto posiedzieć na fotelu, karmić swoje dziecko i czytać. Książka jednak również i dla starszych mam i oczywiście także i dla tatusiów. Świetnie napisana, z wieloma przykładami. No co tu więcej pisać- to trzeba przeczytać koniecznie. Polecam

W głębi kontinuum
Jean Liedloff0
Okładka ksiązki - W głębi kontinuum

Jean Liedloff w swojej przetłumaczonej na kilkanaście języków, bestsellerowej książce inspiruje do poszukiwania „straconego szczęścia”. Liedloff...

Forget Me Not
Julie Soto