W kraju Polan. O dawnej Polsce

Wyobrażaliście sobie kiedyś, jak wyglądałoby Wasze życie, gdybyście urodzili się dawno temu? Dzięki tej książce przeniesiecie się do średniowiecza, do czasów panowania księcia Mieszka. Witajcie w kraju Polan!

Informacje dodatkowe o W kraju Polan. O dawnej Polsce:

W kraju Polan. O dawnej Polsce - opinie o książce

Avatar użytkownika - ania_gt
ania_gt
Przeczytane:2021-06-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Poczytam Ci Mamo :),

Interesująca historia średniowiecznej Polski dla najmłodszych. Losy Zbyluta syna kowala i świat Słowian dla dzieci. Rozbudza ciekawość i przekazuje wiadomości z historii.

Rzecz się dzieje dawno temu. W 966 roku w kraju Polan rządzi Mieszko. Ludzie żyją zgodnie i spokojnie. Zbylut to syn kowala, który razem z mamą pracuje na polu pod grodem. Mały czytelnik poznaje świat sprzed tysiąca lat:

Dom kowala jest jednoizbowy. (s. 14)

Dziecko dowiaduje się, jak wyglądało życie w 966 roku - co to jest gród, palisada; jak wyglądało wnętrze domu, co ludzie jedli, na czym spali, komu oddawali pokłony, jak spędzali wolny czas.Ale przede wszystkim poznaje najważniejszy fakt w historii Polski:

Rok 966 był dla Polan rokiem zmiany. (s. 29)

Do kraju Polan wraca Mieszko z wojami i żoną Dobrawą, czeską księżniczką.

Niewielka ilość tekstu przekazuje w prosty sposób bardzo dużo ważnych informacji o życiu w średniowieczu i w pośredni sposób chrzcie Polski. Poza tym mały czytelnik może identyfikowac się z Zbylutem - razem z nim pracować, jeść, spać. Barwne ilustracje z wieloma szczegółami przykuwają oko, idealnie uzupełniają treść i są atrakcyjne same w sobie. Do tego dyplom i naklejki.

Basia uczy trzylatki
Zofia Stanecka0
Okładka ksiązki - Basia uczy trzylatki

Basia uczy to seria zeszytów aktywizujących. Poszerzają wiedzę dziecka, ćwiczą logiczne myślenie, rozwijają wyobraźnię. Seria przeznaczona jest dla dzieci...

Jajko króla Robotyka
Zofia Stanecka0
Okładka ksiązki - Jajko króla Robotyka

W odległej galaktyce, a może wcale nie takiej odległej, król Robotyk dostał na śniadanie jajko. Bielało gładziście w metalowej krainie. Nie przypominało...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;