W ogniu miłości. Dookoła świata bez walizki

Książka W ogniu miłości. Dookoła świata bez walizki to nowe wydanie jednego z najbardziej znanych i popularnych tytułów związanych z ruchem Odnowy Charyzmatycznej. Jest osobistym świadectwem posługi o. Émiliena Tardifa, który doświadczywszy działania Chrystusa w swoim życiu – przez uzdrowienie z ciężkiej choroby – głosił na całym świecie moc Ducha Świętego. Niniejsza książka opowiada właśnie o tych podróżach, często podejmowanych zupełnie spontanicznie, pod wpływem Ducha... nawet bez spakowanej walizki.

Ogromną zasługą Ojca Tardifa jest odnowienie w wielu ludziach, pochodzących z wielu krajów świata, mocnej wiary w to, że moc Ducha Świętego może dotknąć nas również dziś. O. Tardif zapewnia nas, że Jezus żyje. W naszych czasach, tak jak dwa tysiące lat temu, daje nam swoje znaki, dokonuje uzdrowień i obdarza radością.

O. Émilien Tardif obdarzony był nadzwyczajnym charyzmatem modlitwy za chorych. Wiele uzdrowień dokonało się właśnie dzięki jego modlitewnej posłudze. Świadectwa tych wydarzeń zostały opisane w niniejszej książce. Sam o. Tardif – nieco żartobliwie – swoją rolę w uzdrowieniu przyrównuje jednak wyłącznie do roli, jaką spełnił osiołek, który w Niedzielę Palmową na swoim grzbiecie wniósł Jezusa do Jerozolimy.

Niniejsza książka ukazuje się w dziesiątą rocznicę śmierci o. Tardifa (zm. 8 czerwca 1999 r.). W roku 2007 rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny.

Informacje dodatkowe o W ogniu miłości. Dookoła świata bez walizki:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2009 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-60040-98-0

Kup książkę W ogniu miłości. Dookoła świata bez walizki

W ogniu miłości. Dookoła świata bez walizki - opinie o książce

Książka opisuje fenomen jakim jest Odnowa w Duchu Świętym. Ale właściwie nie jest to zwykła książka. Jak dla mnie jest to jedno wielkie świadectwo o tym, że Bóg jest miłością i również obecnie działa przez swojego Ducha. Podoba mi się sposób, w jaki autor podpiera swoje słowa autentycznymi sytuacjami i wyznaniami ludzi, których życie się odmieniło. Te słowa żyją i dotykają człowieka głęboko. Czytając tę książkę, byłam naprawdę poruszona. Myślę, że warto po nią sięgnąć - choć najlepiej byłoby, zamiast czytać, udać się na takie spotkanie Odnowy Charyzmatycznej i samemu przeżyć to, co jest opisane ;)
Powrót matki
Danuta Awolusi ;