Wakacje u dziadków

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2017-06-12
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83- 7551-528-2
Liczba stron: 144

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Trojaczki Laura, Tymek i Amelia wyjeżdżają do dziadków na wieś na całe wakacje. Trochę będą tęsknić za rodzicami, którzy zostali w mieście, jednak szybko zajęcia, z którymi nie miały do tej pory do czynienia, całkowicie zajmą im czas. Kupowanie małych kurczaków na targu, pielenie ogródka, pomoc babci przy sprzątaniu kościoła okażą się równie atrakcyjnymi przygodami jak wyprawa do lasu po poziomki, jazda pociągiem czy spływ kajakowy. Aż żal będzie wracać do miasta!

Kup książkę Wakacje u dziadków

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Mysza_99
Mysza_99
Przeczytane:2017-12-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Tymon, Amelia i Laura to przeurocze trojaczki, które wyruszają na swoją pierwszą, wielką przygodę. Nadchodzą wakacje, więc muszą jechać do babci i dziadka, bo w domu nie miałby się nimi kto zająć. I chociaż rodzice wiedzą, że będą tęsknić za swoimi szkrabami, to jednak muszą pracować, a tak małe dzieci nie mogą zostać same w domu. Wakacje rozpoczynają się od niezwykłej podróży. Dzieci zabierają ze sobą tyle rzeczy, że tata zawozi ich bagaż samochodem, a one z mamą wyruszają do dziadków pociągiem. Sprawia im to dużo radości. Na miejscu okazuje się, że życie na wsi bardzo różni się od tego w mieście. Trojaczki z samego rana budzi hałas. To zwierzęta urządzają poranny koncert. Po rozpakowaniu bagażnika rodzice wracają do domu. To jedna z trudniejszych chwil dla maluchów, bowiem muszą zostać same i niekoniecznie potrafią sobie z tym poradzić. Jednak każdy dzień przynosi im nowe radości, a dziadkom - moc trosk, bowiem nie tak łatwo ogarnąć troje indywidualistów. Dzieci się nudzą, brudzą i poznają świat. Podwórko staje się ich terytorium, w zapomnienie idą tablety i telefony. Ciekawość prowadzi dzieci na wieżę kościoła, do ogródka, gdzie próbują sadzić roślinki oraz na zbiory owoców, przy których sezonowo pomaga babcia. Poznają też uroki wiejskiego targowiska, na którym można zobaczyć małe pisklaczki. Najgorsze chwile przeżywają, kiedy... pada deszcz ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Wakacje u dziadków

Avatar użytkownika - Ida
Ida
Przeczytane:2017-09-12, Ocena: 5, Przeczytałem,


Radosne trojaczki zapraszają na wakacje u swoich dziadków. I jak się nie skusić? Oczywiście czytamy!
Trojaczkami są kilkuletnie: Amelia, Laura i Tymon. Pełni energii, pomysłów, a jak trzeba pomocni i pracowici. Oczywiście ta "pracowitość" odpowiednia do wieku przedszkolnego -czyli zapał i chęć do pracy są ogromne, ale trwają jakieś kilka do kilkunastu minut - w zależności od rodzaju wykonywanego zadania.

Dzieci spędzają całe wakacje u dziadków na wsi. W porównaniu z miejskim życiem, jest tam bardzo cicho, spokojnie, niektórzy mogą powiedzieć, że jest nudno. Ktoś jednak kiedyś stwierdził, że: "tylko nudny człowiek się nudzi", a trojaczki do takich nie należą. 
Ich codzienność na wsi, to mnóstwo wydarzeń i przygód. Codzienne zabawy na podwórku i to nawet podczas deszczowej pogody, opieka nad zwierzętami w gospodarstwie - tutaj ich serca skradły małe żółciutkie kurczaczki. Trojaczki poznają życie, którego w dużym mieście nie mieliby szans zobaczyć. Są wycieczki do lasu, gdzie poziomki rosną w ogromnych ilościach, ale tylko dziadkowie mogą takie sekretne miejsca pokazać. Mamy pracę na plantacji porzeczek i w przydomowym ogrodzie warzywnym. (...)

Książeczka opowiada o prostym, zwyczajnym życiu na wsi, widzianym z perspektywy kilkulatków. Zachęcam do podróży w to sielskie i spokojne miejsce. 

Pełny opis na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Link do opinii
Inne książki autora
Czytamy bez mamy. Kraina Nieczytania
Magdalena Zarębska0
Okładka ksiązki - Czytamy bez mamy. Kraina Nieczytania

Z mysla o nieco starszych sympatykach ksiazeczek, dzieciach w wieku 9-11 lat, powstały publikacje z drugiego poziomu serii. Pieknie ilustrowane historie...

Ida i Filip przyjaciel koni
Magdalena Zarębska0
Okładka ksiązki - Ida i Filip przyjaciel koni

Oto kolejna książka o przygodach Idy, Julki i Poli. O czym przeczytacie tym razem? O miłości, bo zakochana jest i wnuczka, i babcia. O przyjaźni, którą...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Nie wiem, gdzie jestem
Gayle Forman;
Nie wiem, gdzie jestem
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Pokaż wszystkie recenzje