Wędrująca Ziemia

Utwory Liu wywołują dreszcz podniecenia badaniem nieznanego i urzekają rozmachem [...] Niezwykłe. - ,,The New Yorker"

Liu Cixin to jeden z najważniejszych głosów w światowej literaturze science fiction. Problem trzech ciał jest pierwszą zagraniczną powieścią uhonorowaną Nagrodą Hugo, trylogia ,,Wspomnienie o przeszłości Ziemi" została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a twórcy Gry o tron tworzą na jej podstawie serial dla Netflixa.

Wędrująca Ziemia to pierwszy zbiór jego opowiadań, z których pięć zdobyło Chinese Galaxy Award za najlepsze opowiadanie roku w Chinach . Klasyczne tematy, jak inwazja obcych, pierwszy kontakt z cywilizacją pozaziemską czy globalna katastrofa, ukazane są poprzez doznania ludzi i nawet w obliczu zagłady dają powiew nadziei i optymizmu. Autor zabiera czytelnika na krańce wszechświata i czasu, na spotkanie z najdziwniejszym przeznaczeniem, jakie można sobie wyobrazić. To hołd dla mistrzów SF, jak Clarke czy Asimov, a zarazem pełne melancholii i przesycone pragnieniem zrozumienia ludzkiej natury, napisane w niepowtarzalnym stylu opowieści. Na motywach tytułowego opowiadania w 2019 r. powstała chińska kinowa superprodukcja, dostępna na platformie Netflix.

Niesamowita, rewelacyjna. Tej książki nie można pominąć. ,,Kirkus Review"

Wspaniały zbiór (...) Cixin Liu nadaje science fiction niepowtarzalny klimat. Gareth D. Jones, sfcrowsnet.info.

Informacje dodatkowe o Wędrująca Ziemia :

Wędrująca Ziemia - opinie o książce

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2021-02-25, Ocena: 5, Przeczytałem,

Czapki z głów przed wyobraźnią Liu. Interesujące, nietuzinkowe, dobrze skrojone opowiadania. Kto zna autora, to wie. Kto nie zna, ten spokojnie może zacząć od tych właśnie opowiadań, by poznać.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-10-27, Ocena: 4, Przeczytałem,

SŁOŃCE CHIN

Cixin Liu to nie tylko gwiazda chińskiej fantastyki (choć, odnosząc się do tytułu jednego z jego opowiadań, należałoby go nazwać Słońcem Chin), ale też – a raczej przede wszystkim – jeden z najlepszych współczesnych pisarzy uprawiających ten gatunek. Jego wyśmienita trylogia „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” i dwie udane powieści wydane na polskim rynku pokazywały na co go stać. Ale równie dobrze pokazuje to niniejsza antologia zbierająca opowiadania Liu, które prezentują nam całe spektrum jego możliwości.

Niniejsza książka składa się z dziesięciu opowiadań, w których autor porusza tematykę przyszłości. Globalna katastrofa, inwazja obcych czy spotkanie z kosmitami to najbardziej intersujące go elementy. Wybierzcie się na kosmiczną wędrówkę razem z… Ziemią. Poznajcie nowoczesną klątwę. Czy odkryjcie świat, w którym nie ma już zagrożenia nuklearnym konfliktem. A to tylko kilka z atrakcji, jakie czeka na Was w tym zbiorze.

Cixin Liu0
Okładka ksiązki - Wspomnienie o przeszłości Ziemi (#1). Problem trzech ciał (edycja kolekcjonerska)

Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA. NAGRODA HUGO DLA NAJLEPSZEJ POWIEŚCI 2015 R. Problem trzech...

Wspomnienie o przeszłości Ziemi (#3). Koniec śmierci (edycja kolekcjonerska)
Cixin Liu0
Okładka ksiązki - Wspomnienie o przeszłości Ziemi (#3). Koniec śmierci (edycja kolekcjonerska)

Oszałamiający rozmachem chiński bestseller,który stał się wydawniczym fenomenem w USA. KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO. Koniec śmierci (edycja kolekcjonerska)...