Wiedźmag. W ukryciu. Tom 2

Drugi tom magicznej trylogii o chłopcu, który odważył się czarować!

Aster i jego rodzina przyzwyczajają się do niekonwencjonalnego talentu chłopca do czarowania. W odróżnieniu od innych męskich członków społeczności nie jest zmiennokształtnym, lecz wiedźmagiem. Uczęszcza na zajęcia magii prowadzone przez babcię i pomaga pilnować swojego wujka, którego magia siała spustoszenie przez lata. Tymczasem Charlie - przyjaciółka Astera z niemagicznej części miasta - ma własne problemy. Została rzucona na nią klątwa... Dziewczyna szuka pomocy u Astera.

Wszystko wydaje się podejrzane, zwłaszcza gdy rosnąca liczba złych zdarzeń związana jest z pojawieniem się nowej uczennicy w szkole Charlie, tajemniczej Ariel

Informacje dodatkowe o Wiedźmag. W ukryciu. Tom 2:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-02-28
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: The Hidden Witch

Tagi: Powieść graficzna (tradycja europejska)

Kup książkę Wiedźmag. W ukryciu. Tom 2

Wiedźmag. W ukryciu. Tom 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2024-03-13, Ocena: 5, Przeczytałem,

??

,,Wiedźmag. W ukryciu" to drugi tom serii o chłopcu wychowującym się w magicznej rodzinie. Choć wszyscy oczekują od niego podporządkowania się rodzinnej tradycji, Aster zamiast zostać zmiennokształtnym woli uczyć się czarów, mimo że jest to umiejętność przypisywana dziewczynom. Jedyną osobą, która zdaje się wspierać chłopca, jest jego babcia. Postanawia pomóc mu w nauce, ale stawia jeden warunek - Aster musi wziąć udział w pewnym eksperymentalnym przedsięwzięciu, by uratować członka rodziny.

?????

Bardzo podoba mi się ta seria! Oprócz ciekawej fabuły jej dużym atutem jest piękna kreska i ciekawy dobór barw.

W drugim tomie miałam okazję nieco lepiej poznać magiczny świat rodziny Astera i mocniej przywiązać się do postaci.

Molly Knox Ostertag w tej części wprowadziła ciekawy watęk nowej magicznej bohaterki, która ma za sobą mroczną przeszłość.

Słodko-gorzkie zakończenie nieco mnie zaskoczyło, a nawet wzruszyło. Jestem bardzo ciekawa jak autorka zdecyduje się zakończyć trylogię.

??

Wiedźmag. Zimowe przesilenie. Tom 3
Molly Ostertag0
Okładka ksiązki - Wiedźmag. Zimowe przesilenie. Tom 3

Trzeci tom trylogii o chłopcu, który zrobi wszystko, aby zawalczyć z ciemnością i udowodnić, że magia powinna pomagać i czynić dobro! Zbliża się zimowe...

Wiedźmag. Tom 1
Molly Ostertag0
Okładka ksiązki - Wiedźmag. Tom 1

Czy sprzeciwisz się tradycji, żeby uratować swoją rodzinę? Aster żyje w magicznym świecie, w którym jego rodzina zajmuje się czarami. W tej społeczności...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;