Wiedźmy

Wiedźmy z bajek noszą zawsze głupawe czarne kapelusze, czarne peleryny i latają na miotłach. Ta historia nie jest jednak bajeczką. Opowie wam o PRAWDZIWYCH WIEDŹMACH. Ubierają się całkiem normalnie i wyglądem przypominają zwykłe kobiety. Mieszkają w zwyczajnych domach i jak wszyscy CHODZĄ DO PRACY.

Dlatego tak trudno je przyłapać. Strzeżcie się! Wiedźmy są bardzo niebezpieczne – chcą wszystkie dzieci zamienić w myszy. Przekona się o tym bohater książki, który będzie musiał się zmierzyć z Arcy-Wiedźmą. Najgorszą czarownicą na świecie!

Informacje dodatkowe o Wiedźmy:

Tłumaczenie: Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk
Ilustracje:Quentin Blake

Kup książkę Wiedźmy

Wiedźmy - opinie o książce

Historia chłopca, który przeżył spotkanie z czarownicami. Co prawda, nie można powiedzieć, że wyszedł z tego cało, ale okazał się prawdziwym bohaterem. Kiedy w wypadku zginęli jego rodzice trafił pod opiekę babci, która o czarownicach wiedziała chyba wszystko i przekazała mu wiedzę niezbędną do rozpoznania wiedźmy. Za pierwszym razem udało mu się uciec, jednak za drugim nie miał tak dużo szczęścia i został zamieniony w myszkę. Nie stracił jednak rezonu i razem ze swoją dziarską babcią zaczął realizować plan pokonania czarownic. Dahla czyta się fantastycznie, historia choć nie wesoła (i nieco filozoficzna), to napisana w zabawny sposób.
Avatar użytkownika - janielka
janielka
Przeczytane:2017-03-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Czasami mam wrażenie, że jestem czarownicą albo może wiedźmą. Zdarza mi się, że wiem takie rzeczy, o których nie powinnam wiedzieć nic. Hmmm może powinnam zacząć wróżyć ludziom z kart albo ze szklanej kuli. Po przeczytaniu książki Wiedźmy stwierdziłam, że na szczęście nie jestem wiedźmą. Autor dokładnie opisuje w książce jak rozpoznać taką wiedźmę. Jakie ma ona cechy charakteru, jakie ma magiczne moce i jak wygląda bez kamuflażu. Ja uwielbiam dzieci, one ich nienawidzą. Co prawda po wyglądzie zewnętrznym trudno je rozpoznać, bo wyglądają i zachowują się całkiem normalnie, dlatego przechodząc obok jednej z nich, nie rozpoznacie jej od razu. Po przeczytaniu książki będziecie jednak już bardziej czujni, bo poznacie wszystkie tajniki jak rozpoznać taką wiedźmę. Musicie uważnie obserwować, jeśli coś wzbudzi Wasz niepokój, cechy charakterystyczne dadzą wam pewność, że to na pewno jedna z nich. Ich głównym celem jest pozbycie się wszystkich dzieci na całym świecie. Jednak ich złe zamiary pokrzyżuje pewien mały chłopiec, który pojawi się na ich dorocznym spotkaniu. Czy chłopcu uda się unicestwić plan zniszczenia wszystkich dzieci? Jak rozpoznać prawdziwą wiedźmę? Na te pytania musicie już sami znaleźć odpowiedź w książce. Roald Dahl napisał super książkę. Jest ona pełna humoru, dlatego podoba się nie tylko dzieciom, jest również świetną lekturą dla młodzieży i dorosłych. Ja przeczytałam ją już jako dostała osoba i nie nudziłam się podczas czytania.Nie jest to książka przesłodzona, można tam znaleźć fragmenty, które wywołają ciarki i dreszczyk emocji u czytelnika. Jest to atut, ponieważ zachęca do dalszego czytania. Bardzo podoba mi się, że autor traktuje tu młodego czytelnika bardzo poważnie. Wszystko, co opisane w książce jest tak realistyczne, że może się wydawać, że tak jest naprawdę. Wydanie, które ja otrzymałam, jest bardzo ładne, twarda okładka, piękne ilustracje Quentin Blade. Polecam książka super na prezent.

Po prostu klasyka literatury dziecięcej, z serii tych, co bawią niezależnie od wieku czytelnika. Może i jestem za stara, żeby mocniej przejąć się losami głównego bohatera lub w odpowiednim momencie poczuć dreszczyk emocji, ale mimo to "Wiedźmy" dostarczyły mi paru godzin rozrywki na naprawdę wysokim poziomie. Szczerze polecam.

Avatar użytkownika - monikad
monikad
Przeczytane:2019-11-30, Przeczytałam, 26 książek 2019,
Avatar użytkownika - xedex
xedex
Przeczytane:2017-05-31, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2017-04-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam, Przeczytane,
Avatar użytkownika - Inka
Inka
Przeczytane:2014-08-23, Przeczytałam,
Magiczne lekarstwo George’a
Roald Dahl0
Okładka ksiązki - Magiczne lekarstwo George’a

Rośniesz za szybko. A ci, co rosną za szybko, są głupi i leniwi. Babcia George’a jest wyjątkowo odrażająca. I niezbyt sympatyczna. Uważa, że gąsienice...

Fleje
Roald Dahl0
Okładka ksiązki - Fleje

Dżdżownice w spagetti. Żaba w łóżku. Oko w piwie. Pan Fleja i pani Fleja robię sobie nawzajem wstrętne dowcipy; idę o zakład, że nie spotkaliście...