Wielka księga ciemności

Kiedy jest ciemno, wszyscy idą smacznie spać… Ale czy rzeczywiście wszyscy? Ależ skąd! To właśnie wtedy świetliki wyruszają w swój świetlisty lot, a w głębinach oceanu kałamarnice szykują się na łowy. A ludzie? Wielu też nie śpi. Kontrolerzy kierują ruchem samolotów, strażacy gaszą pożary, a piekarze pieką chleb, który pachnący zjesz na śniadanie. W ciemnościach tętni życie!

Informacje dodatkowe o Wielka księga ciemności:

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2017-03-01
ISBN: 978-83-7420-860-4
Tytuł oryginału: Velka kniha tmy
Język oryginału: czeski
Tłumaczenie: Piotr Salewski

Kup książkę Wielka księga ciemności

Wielka księga ciemności - opinie o książce

Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2017-04-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 100 książek 2017, Mam,
"Wielka księga ciemności" przybliża dzieciom świat i jego funkcjonowanie nocą. Co dzieje się w najbliższym otoczeniu oraz w szerszej perspektywie, gdy ono smacznie śpi? Mały człowiek nie zawsze jest tego świadomy, bo przecież funkcjonuje głównie w dzień (w nocy tylko mamie spać nie daje :P). "Wielka księga ciemności" to bardzo ciekawa pozycja na rynku wydawniczym. Krótkie i prosto sformułowane informacje w każdym rozdziale są przystępne dla poziomu zrozumienia młodego czytelnika a moja sześciolatka samodzielnie mogła je przeczytać. Ciekawe ilustracje, doskonały pomysł z rozkładówkami, interesująca tematyka, która powoduje szereg pytań i rozmowy na tematy znane rodzicowi a poszerzające wiedzę dziecka o otaczającym go świecie. Na każdego kto sięgnie po księgę czeka też niespodzianka! Nasz egzemplarz najpierw "za karę" leżakował na parapecie a potem został zamknięty w łazience :) Efekt musicie sprawdzić sami! Radość w każdym razie była dla całej rodziny :) Polecamy! całość recenzji: https://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2017/04/helena-harastova-wielka-ksiega-ciemnosci.html