Wielki Escapo

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-06-16
Kategoria: Komiksy

Z wyobraźni trzykrotnego zdobywcy nagrody Eisnera przybywa do nas Wielki Escapo!

Niezwykła opowieść wyglądająca jak kolaż filmów Felliniego, stylistyki magazynu "Heavy Metal" i klasycznych komiksów Jacka Kirby'ego, Wielki Escapo opowiada historię artysty cyrkowego specjalizującego się w widowiskowych ucieczkach z pułapek. Nic nie jest w stanie go zatrzymać, oprócz... miłości.

Wielki Escapo to medytacja o życiu, miłości i śmiertelności. Nie możesz jej przegapić.

Komiks po raz pierwszy ukazał się w 1999 roku w wersji czarno-białej. Nowa edycja, w pełni kolorowa i na nowo zaprojektowana w dużym formacie zawiera ponad pięćdziesiąt stron dodatków! Alternatywne zakończenie, nowa, dziesięciostronicowa opowieść czy rysunki wykonane przez zaproszonych przez Pope'a artystów czynią z komiksu edytorskie wydarzenie!

Paul Pope to jeden z najbardziej wszechstronnych amerykańskich twórców komiksu. Debiutował w mangowym wydawnictwie Kodansha by w ciągu kilku lat stać się gwiazdą DC Comics. Pope mimo sukcesów nie odszedł od komiksu alternatywnego, w którym jest niekwestionowanym mistrzem.

Na twórczość Pope'a wpływa zarówno japońska jak i europejska tradycja ilustracji, dzięki czemu jego rysunki to połączenie powściągliwej elegancji i żonglerki stylów dopasowanych do opowiadanej historii

Publishers Weekly

,,Wielki Escapo" to obowiązkowa lektura dla fanów twórczości Pope'a i pokaz tego, co można jeszcze zrobić w ramach powieści graficznej.

Comicbookdaily.com

Przeczytane:2015-07-06, Ocena: 4, Przeczytałem,
Batman Rok setny
Paul Pope0
Okładka ksiązki - Batman  Rok setny

Opowieść o Batmanie wyróżniona Nagrodą Eisnera. Batman, legendarna postać z przeszłości, jest poszukiwany za morderstwo dokonane... w 2039 roku. Morderstwo...

Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska