Wkręceni

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2019-08-14
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381256605
Liczba stron: 416
Tytuł oryginału: Twisted
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Izabela Matuszewska

Ocena: 5.27 (15 głosów)

ZANIM PRZECZYTASZ TĘ KSIĄŻKĘ, MUSISZ WIEDZIEĆ TRZY RZECZY:

Po pierwsze, szuka mnie policja, żeby oskarżyć o morderstwo.
Po drugie, nikt nie wie, kim jestem. Ani jak to zrobiłem.
Po trzecie, jeśli odkryjesz moją tożsamość, będziesz następną ofiarą.

A kiedy przeczytasz tę książkę, zobaczysz, że prawda jest o wiele bardziej pokręcona...

Kim jest JT LeBeau? Światowej sławy autorem bestsellerowych kryminałów. Bardziej tajemnicza niż pisane przez niego historie jest tylko jego prawdziwa tożsamość. Pewna kobieta podejrzewa, że jest nim jej mąż - ma miliony na koncie, a w szufladzie trzyma list do tajemnicze-go pisarza. Ale prawda jest o wiele bardziej skomplikowana... I daje mordercy olbrzymią przewagę.

   

Tagi: kryminał thriller wkręceni wydawnictwo albatros

Kup książkę Wkręceni

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wkręceni

Avatar użytkownika - Iwa90
Iwa90
Przeczytane:2019-12-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2019,

Steve Cavanagh jest znany z serii o Eddym Flynnie - zawodowym oszuście, który został prawnikiem. "Wkręceni" to jego pierwsza powieść spoza serii.
JT LeBeau to światowej sławy autor kryminałów. Jego książki sprzedają się w milionach egzemplarzy, bez żadnych akcji promocyjnych, podpisywania książek, wywiadów. Ale jeszcze więcej emocji niż książki budzi sama postać autora, który nie chce się ujawnić i skrupulatnie strzeże swojej anonimowości. Dlaczego JT LeBeau pozostaje nieuchwytny? Dlaczego nie chce przyjąć gratulacji i słów uznania od rzeszy fanów, a nawet od samego Stephena Kinga? W mediach nie milkną spekulacje, które nasilają się po kolejnych wydanych książkach.
Głównymi bohaterami powieści jest małżeństwo Cooperów. Paul jest zapracowany, tajemniczy, wycofany, pogrążony w smutku. Maria miała nadzieję, że będzie dla Paula zbawieniem, rozwieje otaczającą ją mgłę, a gdy się to jej nie udaje i się od siebie oddalają znajduje pocieszenie w ramionach kochanka - Daryla. Pewnie tak dalej wyglądałoby ich życie, ale pewnego dnia Maria z kochankiem znajdują wyciąg bankowy Paula, z którego wynika, że jest milionerem. Od tego momentu akcja nabiera tempa i jesteśmy wciągnięci w sieć intryg, tajemnic i niedomówień.
Steve Cavanagh mistrzowsko opanował sztukę wodzenia czytelnika za nos. Gdy wszystkie elementy układanki zaczynają do siebie pasować i już jesteśmy niemal pewni jaki będzie finał tej historii autor podsuwa nam ostatni puzzel i nasza misterna układanka się rozsypuje. Musimy zmienić swój punkt widzenia o 180 st. i zacząć puzzle od nowa.
Le Beau słynie z tego, że jest mistrzem zaskakujących zwrotów akcji, których nawet najwybitniejsi krytycy i pisarze nie potrafią przewidzieć. Czytając ta książkę miałam właśnie wrażenie, że napisał ją JT LeBeau. W tej książce fikcja miesza się z prawdą, pozostawiając nas w oszołomieniu. Po skończonej lekturze miałam ochotę podzielić się z kimś książką by móc o niej porozmawiać, podyskutować, porównać swoje wrażenia z opinią kogoś innego. Dokładnie tak samo działały na czytelników książki LeBeau.
"Wkręceni" to chyba pierwsza książka, która wywołała we mnie tyle emocji. Autor stworzył bardzo ciekawe postacie, pełne sprzeczności i tajemnic, które co chwilę nas zaskakują.
Czy dacie się wkręcić autorowi czy przejrzycie jego intrygi? Gwarantuję, że zakończenie będzie dla was sporym zaskoczeniem, a książka długo pozostanie w waszej pamięci.

Link do opinii
Avatar użytkownika - kreatywnieczytam
kreatywnieczytam
Przeczytane:2019-09-08, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

To w końcu kto kogo zabił?, „Wkręceni”, Steve Cavannagh, tłumaczenie Izabela Matuszewska

Jeśli myślisz, że jesteś już na dobrym tropie, to tylko tak myślisz…

Miasteczko Port Lanely to miejsce, gdzie bogaci ludzie chronią się przed światem, szukając odpoczynku, a mieszkańcy raczej im w tym nie przeszkadzają. Wydaje się senne i idylliczne. To tylko pozory dla tych, którzy nie chcą wiedzieć więcej. Bo wszędzie tam, gdzie żyją ludzie kryją się tajemnice, namiętności i niepełnione marzenia. Szeryf Abraham Dole nie może zapomnieć o nierozwiązanej przez dziesięć lat sprawie morderstwa młodej kobiety. Maria nie może wybaczyć swojemu mężowi, że nic w ich małżeństwie nie układa się tak powinno. Paul nie może zapomnieć o kobiecie swojego życia. Z kolei nikt nie wie, kim jest J.T. LeBeau, autor bestsellerowych kryminałów. Puszka Pandory zostaje otwarta w chwili, kiedy Maria włamuje się do szuflady w biurku swojego męża. I od tej pory jeśli myślisz, że jesteś już na dobrym tropie, to tylko tak myślisz…

Może gdyby Maria nie włamała się do szuflady swojego męża, wszystko potoczyłoby się inaczej? Albo w ogóle nic by się nie wydarzyło i tak by sobie żyła w miasteczku Port Lonely, coraz bardziej nieszczęśliwa w swoim małżeństwie? Ale nie można cofnąć czasu, co w przypadku tej książki jest zasadne. Bo urzekła mnie intryga, tempo i zwroty akcji. I, przyznaję szczerze, naprawdę dałam się wkręcić! To fajne uczucie, zwłaszcza kiedy doświadcza się go rzadko :) Polecam!

Za udostępnienie egzemplarza książki dziękuję Wydawnictwu Albatros J

Link do opinii

Lubicie, jak ktoś was wkręca? Steve Cavanagh robi to świetnie i z niesamowitą precyzją. W każdym momencie tej powieści jesteśmy wkręcani. Nigdy nie mamy pewności, co jest prawdą, a co fikcją. To do nas należy odkrycie kart autora i zdecydowanie, w którą stronę zmierza fabuła …

Maria odkrywa wyciąg z rachunku bankowego męża, na którym są miliony dolarów. Jest zszokowana. Żyli skromnie, bez zbędnego przesytu, a tu taka niespodzianka. Zastanawia się, skąd Paul miał tyle pieniędzy i dlaczego nigdy jej o tym nie powiedział. Dlaczego przed nią to ukrywał? Czy się bał kogoś czy też był aż takim skąpcem? Maria, przy czynnym udziale swojego kochanka, rozpoczyna prywatne śledztwo. Jakim śladem podążą i do jakich odkryć dojdą? Czy to możliwe, aby jej mąż był światowej sławy autorem kryminałów ukrywającym się pod pseudonimem J.T. Le Beau? Mało prawdopodobne i raczej niemożliwe, ale …

Wkręceni to książka o książce. O autorze bestsellerów, które nie schodzą z listy najbardziej poczytnych książek. Ale, kto jest tym autorem, nikt nie wie. Jest tak tajemniczy, że nikt nigdy nie widział go na oczy. Jego kontakty z wydawcą są owiane tajemnicą i wielkim kamuflażem. Wszyscy się zastanawiają, dlaczego osoba tak znana i ceniona nie chce się pokazać światu. Dziwne, że aż nieprawdopodobne. Podążając tropem autora powolutku staramy się odkryć prawdę o Le Beau. Okaże się szokująca, wielce niewyobrażalna. Postaramy się zrozumieć intencje, jakimi kierował ukrywający się pod pseudonimem Le Beau. Czy zrozumiemy i zaakceptujemy jego intencje? Czy zdoła nas do siebie przekonać? Myślę, że nie będzie to łatwe, ale warto spróbować, przecież nie mamy nic do stracenia. A możemy zapewnić sobie wyśmienitą zabawę lub ewentualnie stracić chwilkę na lekturę tej powieści. Do której grupy będzie się zaliczać? Ja oczywiście miałam dobrą i pełną emocji zabawę.

Wkręceni to niesamowity obraz sztuki kamuflażu, zakłamania, ale i poświęcenia w imię miłości. Wielka odwaga i walka ze złem królują na każdej stronie powieści. Autor utwierdza nas w przekonaniu, że pomimo różnych krętych dróg i zakrętów, prawda zawsze się obroni i zwycięży. Ale czasami wymaga wielkich poświęceń i bólu, aby pokonać fałsz, obłudę i panujące wkoło kłamstwo.

Muszę przyznać, że Wkręceni od pierwszych stron otumaniają i zaskakują na każdym kroku. Tracimy rozeznanie i już po kilku chwilach nie wiemy, co jest żartem, konfabulacją, a co prawdą. Nieoczekiwane zwroty akcji żądzą tą powieścią od samego początku. Odnoszę wrażenie, że autor za cel obrał sobie zadanie maksymalnie wkręcić czytelnika, aby zatarła się granica między między rzeczywistością a wyobrażeniem o niej.

Ja – im byłam bliżej zakończenia powieści – tym mniej wiedziałam, byłam tak zakręcona, że z każdą następną stroną traciłam pewność siebie. Już prawie odkryłam tożsamość pisarza, by za chwilę się przekonać, że jednak się myliłam. Mogę śmiało stwierdzić, że Steve Cavanagh jest mistrzem zamieszania i komplikowania wydarzeń. A robi to tak umiejętnie i z przekonaniem, że na każdym kroku poddajesz się jego sugestiom. Gubisz się, otrząsasz się ze złudzeń, myślisz, ile jest w tym prawdy, i na koniec … nic się nie zgadza. Karuzela wrażeń. Napięcie ma niewyobrażalną moc rażenia i elektryzowania, czytasz tę powieść, jak podłączony do prądu. Co chwile otrzymujesz elektryczny wstrząs, który dociera do każdej komórki twojego ciała. Czujesz, jak prąd powoli przepływa przez twoje ciało, dociera do mózgu, gdzie sieje ogromne spustoszenie, by za chwilę opuścić cię na moment. Dlaczego? Abyś nabrał ponownie sił i energii na podwójną dawkę elektrowstrząsów. Oj, to lektura dla odpornych i wytrwałych … Kto jest słaby, niech nawet po nią nie sięga, może nie przeżyć wrażeń i skrajnych emocji …

Szokująca, wybuchowa jak dynamit, przyciągająca jak magnes i rażąca jak bomba atomowa. Emocje niesamowite, po skończeniu odczuwałam niedosyt, chciałabym jeszcze więcej, było tak niecodziennie. Zalecam ostrożność w sięganiu po tę powieść, najpierw warto przeczytać instrukcję jej obsługi, aby nie wywołała nieodwracalnych skutków ubocznych ...

Link do opinii
Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2019-12-22, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, czytam regularnie, Egzemplarz recenzencki,

Zanim przeczytasz tę książkę, musisz wiedzieć trzy rzeczy: 
Po pierwsze, szuka mnie policja, żeby oskarżyć o morderstwo. 
Po drugie, nikt nie wie, kim jestem. 
Po trzecie, jeśli odkryjesz moją tożsamość, będziesz następną ofiarą. 
Ale kiedy przeczytasz tę książkę, zobaczysz, że prawda jest o wiele bardziej pokręcona...


Steve Cavanagh – prawnik i pisarz. Autor serii sensacyjnych thrillerów prawniczych z Eddim Flynnem. Cavanagh jest drugą połową duetu autorów nagrywających popularne dostępne online podcasty Two Crime Writers and a Microphone, w którym wraz z pisarzem Lucą Veste'em omawiają najnowsze wydarzenia na światowym rynku wydawniczym (i nie tylko). Wkręceni to pierwsza powieść tego autora poza serią.
To będzie moja ostatnia książka. Więcej już nie napiszę. Myślę, że powód stanie się jasny, kiedy doczytacie tę historię do końca (…) Od tej pory nie wierzcie w ani jedno słowo, które przeczytacie. [J.T. LeBeau].


Tak zaczyna się opowieść snuta przez Cavanagha. Przyznacie, że już sam początek jest mocno intrygujący, a później jest tylko lepiej. I przyznaję, że idąc za radą autora, próbowałam nie wierzyć czytanym słowom, ale było to trudne. I faktycznie, gdy już w głowie układał mi się całkiem sensowny scenariusz, za moment nie był on wart funta kłaków. Historia meandruje, zmienia zwroty i sprawia, że czytelnik czuje się momentami bardzo zagubiony.


W sumie powinnam zacząć pisać od pytania: kim jest J.T. Beau? No właśnie. Tak naprawdę nie wiadomo. Wiem, że może wydawać się to trudne, ale Beau jest tego typu autorem, który bardzo broni swojej prywatności. Nigdzie nie znaleziono żadnych wiadomości na jego temat, żadnych zdjęć. A szukało sporo osób i to dość wnikliwie. Wiadomo tylko jedno J.T. Beau jest światowej sławy autorem bestsellerowych kryminałów. Genialnym twórcą, który dba o to, żeby każdy został koncertowo wkręcony. A najbardziej zagadkowe jest to, że każdy kto choćby zbliży się do rozwiązania zagadki tożsamości Beau dosłownie znika.

 


Maria podejrzewa, że tajemniczym autorem może być jej mąż. Znalezione w szufladzie jego biurka dokumenty i wyciągi bankowe z milionami na koncie zdają się potwierdzać jej przypuszczenia. Znudzona Maria, od której bezustannie oddala się mąż, wdaje się w romans z kelnerem Darylem. Razem odkrywają tajemnicę zawartości biurka Paula. Razem również zaczynają planować jak pozbyć się mężczyzny, żeby: a) być razem i b) by zgarnąć potężną kasę zalegającą na jego koncie. Tylko, że zgodnie ze słowami wstępu, nie należy wierzyć w ani jedno słowo. A idąc za tą radą to faktycznie nie wiemy absolutnie nic. Bo nie jesteśmy pewni czy Beau to Paul? Czy Maria tylko się bawi, czy zależy jej na Darylu? Czy Daryl, jest tym za kogo się podaje? Wiem, dużo tych „czy”, ale w miarę czytania na wszystkie pytania każdy czytelnik znajdzie odpowiedzi. Ja w tej chwili wiem jedno, więcej już nie napiszę, bo musiałabym zacząć zdradzać tajemnice Wkręconych, a w końcu nie będę zabierać wam przyjemności z lektury.


Wkręceni to moje pierwsze spotkanie z irlandzkim pisarzem. I może dobrze się stało, że „się spotkaliśmy”, bo wciągnęła mnie ta książki i poczułam się skutecznie wkręcona. Z chęcią więc sięgnę po pierwszą część jego serii. Może też mi się spodoba. Prawdę mówiąc do niczego (chyba) nie mogłam się przyczepić. Fabuła została genialnie przemyślana i nawet szczegóły, które wydawały się nieważne w końcu odnajdują swoje miejsce. Bohaterowie zostali zbudowani bardzo dobrze i czytając nie ma się najmniejszych wątpliwości co do ich intencji (no chyba, że to fałsz). Tymczasem każdemu wielbicielowi szeroko rozumianej sensacji, kryminałów, thrillerów szczerze polecam Wkręconych. Zatopcie się w historii, gdzie nigdy do końca nie wiadomo co jest prawdą, a co kłamstwem.


Dajcie się wkręcić.

Link do opinii
Avatar użytkownika - klaud
klaud
Przeczytane:2019-12-01, Przeczytałam,

Maria ma romans z Darylem. Przez przypadek, szukając papierosów, odkrywają, że mąż Marii, Paul, jest znanym pisarzem, którego tożsamości nikt nie zna. Skrywa przed żoną i całym światem zarówno swoją artystyczną tożsamość, ale również 20 milionów dolarów na koncie. Oszukana żona, która romansuje a zarazem chce się zemścić - to nie może dobrze się skończyć...
Muszę przyznać, że ta książka mnie wyjątkowo wkręciła. Pisarz morderca to dosyć oklepany temat w literaturze, ale tym razem został ujęty w tak wyjątkowy sposób, że dałam się wciągnąć w ten zamęt i już sama nie wiedziałam jak zakończy się ta historia i kim jest tajemniczy pisarz. Steve Cavanagh, tak jak jego bohater J.T. LeBeau potrafi konstruować zaskakujące zwroty akcji, których nawet wytrawny znawca thrillerów i kryminałów nie jest w stanie przewidzieć. Postaci są mocno charakterystyczne i charakterne, a pomimo to potrafią zaskoczyć czymś co przeczy ich normalnym zachowaniom. Nie wspominając o tym jak bardzo Maria wkurzała mnie na początku tej książki! Czyta się wyjątkowo szybko i nie można się oderwać od tej historii. Szczerze mówiąc wyjątkowo nie mam się do czego przyczepić.

Link do opinii

Nie przeczytałam żadnej opinii czy recenzji tej powieści. Z premedytacją. I to mimo tego, że byłam bardzo ciekawa, kto zostanie wkręcony - my, czytelnicy czy bohaterzy. Chciałam żeby Steve Cavanagh mnie zaskoczył. I całkiem mu się to udało.

Książka na pewno się wyróżnia, bo raczej nie często, o ile w ogóle, spotykamy kryminał o pisarzu kryminałów. W dodatku świetnie napisany. I który daje nam złudne poczucie rozwiązanej zagadki. Przynajmniej ja już w połowie myślałam, że wpadłam na trop. Ale to, co się potem wydarzyło można podsumować stwierdzeniem - wiem, że nic nie wiem. A zakończenie? Jeden moment. Jedno subtelne zdanie zmieniło, wywróciło, wykręciło wszystko.
Chociaż oczywiście cała powieść to fikcja (chyba), autor pozostawia nas z jednym nurtującym pytaniem, skąd pisarze, autorzy poczytnych powieści opowiadających o wymyślnych morderstwach wiedzą o nich tak wiele? Z innych książek, publikacji czy badań? Pewnie tak, ale...

Książka godna uwagi, wciągająca, z wyrazistymi bohaterami, trochę nawet wyłamująca się ze standardowych ram swojego gatunku. Ciekawy pomysł i w bardzo dobrym stylu. To jak - dasz się wkręcić?

Link do opinii
Inne książki autora
Obrona
Steve Cavanagh0
Okładka ksiązki - Obrona

Eddie Flynn, niegdyś działał jako artysta oszust i kanciarz, po latach został prawnikiem. Uznał, że między tymi dwoma zawodami nie ma wielkiej różnicy...

Zarzut
Steve Cavanagh0
Okładka ksiązki - Zarzut

Oszustwo. Szantaż. Morderstwo. Dla Eddiego Flynna to po prostu kolejny dzień pracy. Przez lata duża nowojorska firma Harland Sinton zajmowała się przekrętami...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy