reklama

Władca Pierścieni. Trylogia

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2012-12-05
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7495-438-9
Liczba stron: 1024
Tytuł oryginału: The Lord of the Rings

Ocena: 5.28 (18 głosów)

Trylogia Władcy Pierścieni pierwotnie miała być wydana w formie pojedynczej, gigantycznej wręcz książki, jednakże John Ronald Reuel Tolkien zgodził się dostosować do standardu rynkowego, w efekcie czego doczekaliśmy się trzech książek - Drużyna Pierścienia, Dwie Wieże oraz Powrót Króla. Wszystkie pozycje sprzedały się wyśmienicie w Polsce i na całym świecie. Z czasem ekranizacją całej opowieści zainteresowała się wytwórnia Warner Bros. i reżyser Peter Jackson, dzięki czemu doczekaliśmy się także trzech znakomitych filmów, na zawsze zapisujących się w szeroko rozumianej popkulturze.

Drużyna Pierścienia

Pierwsza odsłona wprowadza czytelnika w fascynującą opowieść o dziewiętnastu Pierścieniach Władzy, które oferowały posiadaczom sporo mocy. Sauron zdecydował się jednak oszukać innych władców, wprowadzając do stworzonego przez siebie Jedynego Pierścienia, który doczekał się także odrobiny mocy mrocznego maga. W efekcie czego udało mu się zawładnąć nieświadomym przedstawicielom kilku frakcji.

W wyniku działań jego plan upada, a tajemniczy przedmiot wpada w ręce najzwyklejszego Hobbita, który wraz z potężnym magiem Gandalfem postanawia go zniszczyć. Konieczne do tego jest uzyskanie najdzielniejszych z możliwych sojuszników.

Dwie Wieże

Druga część kontynuuje naszą podróż z bohaterami, którzy dalej starają się zrealizować swój cel. Wielkie zadanie zostało przerwane przez pewne wydarzenia. Drużyna została rozbita, lecz nie powstrzymało jej to przed dalszymi poczynaniami. Niespodziewanie powraca jeden sojusznik, dzięki któremu możliwe będzie odparcie kolejnego poważnego zagrożenia.

Gdzieś tam z boku, po cichu wędrują sobie Frodo oraz Sam, którzy w dalszym ciągu starają się nie przegrać z potężną mocą wydobywającą się z wyjątkowego przedmiotu. Misja staje się coraz cięższa, a mrok może zwyciężyć….

Powrót Króla

Śródziemie niebawem czeka gigantyczna wojna, szykująca się coraz bliżej do gigantycznego starcia, które może ostatecznie zdecydować czy zwycięży dobro czy zło. Tymczasem siły jeszcze przez chwilę zbierają siły oraz planują jak osiągnąć sukces. Duet Sam oraz Frodo są już tuż, tuż przed miejscem, gdzie powstał najważniejszy przedmiot, znany jako Jedyny Pierścień. Niestety obecny jego posiadacz stoi na granicy mroku i szaleństwa…

Aragorn naturalnie przejmuje przywództwo nad całą armią, która będzie musiała sobie poradzić ze zbliżającym się zagrożeniem. Czarna Brama może wkrótce stanowić centrum brutalnego starcia mogącego na zawsze zmienić tę rzeczywistość.

Tagi:

Kup książkę Władca Pierścieni. Trylogia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Władca Pierścieni. Trylogia

Czytałam po raz pierwszy będąc w podstawówce; o nakręceniu filmu nikt wtedy głośno jeszcze wtedy nie mówił.
Link do opinii
Avatar użytkownika - uskrzydlonymotyl
uskrzydlonymotyl
Przeczytane:2017-07-06, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Lepsza niż film(y), ale wciąż nie do końca mój typ literatury. Generalnie jednak dobry warsztat pisarski.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Zaczytana22
Zaczytana22
Przeczytane:2017-06-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2016-11-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, gimnazjum, podstawówka, lektury,
Avatar użytkownika - Kirjanna
Kirjanna
Przeczytane:2016-02-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - zbigiz
zbigiz
Przeczytane:2016-02-22, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Inne książki autora
Upadek króla Artura
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien); 0
Okładka ksiązki - Upadek króla Artura

Upadek króla Artura to wyjątkowa pozycja Johna Ronalda Reuela Tolkiena, który zdecydował się w niej podejść do kwestii legend arturiańskich...

Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien); 0
Okładka ksiązki - Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila

Kowal z Przylesia Wielkiego Przylesie Wielkie znane było z rzemieślników najwyższej klasy oraz wyśmienitych kucharzy, których dania są znane...

Zobacz wszystkie książki tego autora