Włoskie wakacje

Uroki Toskanii. Piękna doktor archeologii, Josie Street, przyjeżdża do renesansowego zamku w Toskanii, by prowadzić badania naukowe. Chce się skupić na pracy, lecz przeszkadza jej w tym właściciel posiadłości, cieszący się sławą casanowy. Josie różni się od kobiet, które znał, więc stanowi dla niego prawdziwe wyzwanie...

Słoneczna Sycylia. Dla Laurel Sycylia jest miejscem zarówno największego szczęścia, jak i głębokiego rozczarowania. A wszystko to za sprawą jednego człowieka - Cristiana Ferrary. Choć nadal jest jego żoną, nie widzieli się od dwóch lat. Teraz Laurel wraca na wyspę na ślub przyjaciółki. Przy okazji chce przyspieszyć własny rozwód. Cristiano jednak nie zamierza tak łatwo godzić się na jej plany...

Informacje dodatkowe o Włoskie wakacje:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2015-08-05

Kup książkę Włoskie wakacje

Włoskie wakacje - opinie o książce

Włoskie wakacje to zbiorczy tytuł dwóch opowieści, których akcja rozgrywa się we Włoszech w czasie wakacji. A to najlepszy czas, żeby się zakochać.

Życie nie sprowadza się do stylu życia. (s. 16)

Uroki Toskani Christiny Holins: Do renesansowego zamku w Toskani przyjeżdża na miesiąc doktor archeologii, Josie Street. Dzięki uprzejmości przyjaciółki ma tu prowadzić badania naukowe. Jednak przeszkadza w nich właściciel posiadłości – hrabia Dario di Sirena, cieszący się sławą casanowy. Z kolei pani doktor stroni od mężczyzn, od rozrywki i uciech, dla niej praca jest najważniejsza, naukę ceni wyżej niż emocje. Wykorzystuje pracę jako ucieczkę przed prawdziwym życiem. Tym samym dla Daria jest prawdziwym wyzwaniem.

Chwytaj chwilę. Jeśli będziesz czekać zbyt długo, przepłynie ci przez palce. A ty już zawsze będziesz żałować tego, co straciłaś. (s. 51)

To typowy romans – on bogaty, przystojny, inteligentny z rodziny z tradycjami; ona – inteligentna, ładna, lecz skrywająca swą urodę, trochę szara myszka trzymająca się zawzięcie pracy i stroniąca od przyjemności. Przyciąga ich do siebie jak magnes, lecz dylematy… Josie dużo rozmyśla. Prace archeologiczne ukazane są tylko w tle, a szkoda… Trochę to ckliwe i przewidywalne, za to scena finałowa zaskakuje przytupem i emocjami.

Ty jesteś kobieta z północy, a on mężczyzną z Południa. (s. 163)

Słoneczna Sycylia Sarah Morgan: Po raz drugi w ciągu dwóch lat Laurel przybywa na Sycylię. Tym razem na ślub przyjaciółki Dani. Sycylia to dla niej miejsce szczęśliwe i nieszczęśliwe zarazem. A wszystko za sprawą mężczyzny. Jej męża. Jeszcze obecnego męża, którego nie widziała dwa lata. Cristiano Domenico Ferrara pochodzi z jednego z najstarszych i najzamożniejszych sycylijskich rodów, to milioner posiadający sieć hoteli. On sam swoim wyglądem zarówno fascynuje, jak i budzi grozę. On rozkazuje, a wszyscy wokół okazują mu posłuszeństwo. Laurel ma okazję, by przyspieszyć rozwód, lecz Cristiano wcale nie zamierza się na niego zgodzić, on zaczyna walkę o małżeństwo i swoją żonę.

On miał gwałtowny temperament, ona była uparta i nieustępliwa, więc nieraz dochodziło między nimi do kłótni, gwałtownych jak burze na Etnie. (s. 140)

Ten romans jest bardzo emocjonalny. Wprawdzie Laurel jest opanowana i świetnie gra, ale do czasu, dopóki nerwy jej nie puszczą. Z kolei Cristiano to typowy Sycylijczyk, pełen emocji, wulkan wybuchający raz na godzinę. Dużo tu złych emocji, starych nieporozumień, wzajemnych oskarżeń, rozgrzebywania przeszłości, rozmyślań i miłości skrywanej głęboko na dnie serca. Zaskakująca tajemnica i szczęśliwe zakończenie w sycylijskim słońca.

Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda