Wszystkie drogi prowadzą do Ciebie

Autorka bestsellerowych powieści slow burn romance Od Lukova z miłością, Wielki Mur z Winnipeg i Kulti!

Aurora De La Torre wie, że powrót w rodzinne strony po latach nieobecności nie będzie łatwy. Teraz musi zacząć wszystko od nowa w miejscu, które kiedyś było jej domem. W miejscu, w którym nie ma już ludzi bliskich jej sercu.

Nie spodziewała się ciepłego przywitania, bo kto mógłby na nią czekać po tych wszystkich latach? Jednak nastawienie właściciela domu, który miała wynająć, i tak mocno ją zaskoczyło. Mężczyzna nie tylko zachowywał się bardzo nieuprzejmie, ale i oskarżył ją o włamanie oraz wtargnięcie na teren jego posiadłości.

Tego było już za wiele.

Jak Aurora odnajdzie się w tym wszystkim i czy uda jej się dogadać z pochmurnym Tobiasem Rhodesem? Dobrze, że mężczyzna jest przystojny, to może ukoić jej nerwy.

Informacje dodatkowe o Wszystkie drogi prowadzą do Ciebie :

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2023-01-26
ISBN: 9788383204215
Tytuł oryginału: All Rhodes Lead Here
Tłumaczenie: Piotr Pazdej

Kup książkę Wszystkie drogi prowadzą do Ciebie

Wszystkie drogi prowadzą do Ciebie - opinie o książce

Aurora De La Torre zostawiła za sobą swoje życie. Porzuciła wszystko to co znała, by po wielu latach powrócić do rodzinnej miejscowości. Do miejsca pełnego różnorakich wspomnień. Lecz już pierwszy dzień pobytu w Pagosa Sparings nie napawa optymizmem. Okazuje się, że właściciel domu, który wynajęła wziął ją za złodzieja.
   Tobias Rhodes jest strażnikiem leśnym i prawie całe dnie spędza poza domem. Ten małomówny, mrukliwy i szorstki mężczyzna zdecydowanie nie jest osobą, z którą warto próbować się zaprzyjaźnić. Choć przystojny, to strasznie nieprzystępny.
    Dlaczego Aurora powróciła? Jak wcześniej wyglądało jej życie? Jaki przy bliższym poznaniu okaże się Tobias? Jaka jest jego historia? Czy dwie zbłądzone dusze, pełne blizn znajdą ukojenie? Czy faktycznie wszystkie drogi będą prowadzić ich wprost do sobie? Czy jest im pisany happy end?

Książki Mariany Zapaty dosłownie ubóstwiam. Przepadłam dla jej twórczości już po pierwszej styczności z piórem. Od tamtej pory wiem, że po jej książki mogę sięgać w ciemno. I zdecydowanie warto dla nich zarezerwować w swojej biblioteczce więcej miejsca.
   Dla najnowszej i tym razem przepadłam. Wpadłam w tornado. W rollercoaster emocjonalny, który czystym strzałem trafił wprost do mego serca.
   Historia Aurory i Tobiasa okazała się być bardzo złożona. Ich przeszłość, spora różnica wieku... Poza nimi mamy także syna głównego bohatera, przyjaciółkę głównej bohaterki oraz jej eks. A to jeszcze nie wszystko.
   Co rusz byłam zaskakiwana. Same dokładne wątki budziły odpowiednie emocje. A ich było wiele. Każdy z nich został odpowiednio rozbudowany i dopracowany. A do tego slow burn, który wręcz elektryzował. Stopniowo, maleńkimi kroczkami napięcie rosło w oczekiwaniu na wybuch wulkanu. To było dobre. Bardzo dobre. Smakowite, wyważone i dopieszczone.
    Co jeszcze znajdziemy? Humor. W powieści są chwile, podczas czytania których uśmiech wypływa na usta. Zdarzyło mi się nawet kilkukrotnie roześmiać pełnią płuc.
    A dla równowagi coś było? A jakże! Chwile grozy, smutku, melancholii i rozpaczy.
   Mimo złudnego ślimaczego tempa dynamiczna akcja wciągała na całego. Bardzo dobre opisy. Bardzo trafne przemyślenia głównej bohaterki.
   A wiecie co jest najlepsze? Że autorka tak żonglowała emocjami, że po ukończeniu lektury nie było mi łatwo wrócić do rzeczywistości. Dała nam pełną paletę emocji.
    Perfekcyjna kreacja bohaterów. Byłam oczarowana Aurorą. Jej dobrocią i iskrą życia, jaką w sobie miała mimo bagażu doświadczeń jaki niosła na swych barkach. A Tobias okazał się być jej całkowitym przeciwieństwem. Sztywny, oschły, zimny. Mimo wszystko czekałam na to jego prawdziwe oblicze ukryte za głazem nieprzystępności.
    To była cudowna historia. Pasjonująca i poruszająca wszystkie struny w sercu. Bardzo życiowa i bardzo realna. Pokazująca siłę przyjaźni i moc miłości. A także to, jak bardzo nieprzewidywalny bywa los. Ważne jest by być szczęśliwym i jednocześnie być ostoją osoby, na której nam zależy. Należy zachować równowagę i podążać za głosem serca.
   Ech, strasznie smutno było mi się rozstawać z tą historią. Kawały dobrej lektury. Nawet nie wiem kiedy doczytałam do końca. Moja wyobraźnia pracowała na pełnych obrotach a powrót do rzeczywistości był bolesny, oj był.
   Zachęcam do czytania. Niech was nie przeraża rozmiar lektury. Przez powieść dosłownie się płynie. Ja jestem nią zachwycona i oczarowana.

Polecam

Recenzja

Współpraca recenzencka z @wydawnictwoniez

Premiera 26.01.2023 r.

„Wszystkie drogi prowadzą do ciebie” – Mariana Zapata

„Może nigdy nie będzie tak, że każdy dzień będzie idealny. Naiwnością było na to liczyć, ale z całą pewnością każdy dzień mógł być dobry.”

Kolejna wyjątkowa historia, która porusza każdą cząstkę mojego ciała, duszy i serca. Nie mogę przestać o niej myśleć i jestem pewna, że na długo zostanie w mojej pamięci.

Aurora nie miała w życiu lekko. Strata, ból, cierpienie i wiecznie bycie niewystarczającą. Nikt jej nie doceniał, tylko osądzał. To ona sama wreszcie musiała uwierzyć w siebie i w swój talent. Kiedy czara gorycz się przelewa, postanawia wszystko zakończyć i wyruszyć do miejsca, które kiedyś było jej domem. To tam postanawia stanąć na nogi i przeżyć wszystko co kiedyś. Małymi krokami zbliża się do ukojenia swojej duszy. Ma w sobie wiele pogody ducha, nigdy nie traci nadziej, zawsze jest gotowa nieść pomoc. Jest także zawzięta i nieustępliwa, odważna i zawsze krocząca ku celu. Nie poddaje się łatwo, umie zadbać o ludzi wokół siebie.

Tobias to dojrzały mężczyzna, który zajmuje się bliską sobie osobą, która jest dla niego najważniejsza. Niestety Tobias nie jest wylewny, mało mówi i po pierwszym spotkaniu wydaje się, że jest gburem o zimnym sercu. A jednak to tylko mur, który rósł z każdym rokiem i nie pozwala aby go zburzyć. W głębi serca to wspaniały mężczyzna. Umie wiele rzeczy i cierpliwie umie przekazać swoją wiedzę. To jego gesty są słowami. Czyny które miękczą serce. Z jego zachowania faceci powinni brać przykład. Nigdy nie oczernia, nie zabija pewności siebie innych, a najbardziej bliskich, tylko z całych swoich sił pokazuje jak mu zależy.

Autorka z namaszczeniem pielęgnuje ich relację. Nie ma zbytecznego pospiechu. Pozwala na poznanie głównych bohaterów. Ich charaktery, przeszłość, silne i słabe strony. To co między nimi się rodzi to powolny proces, który pozwala na to aby relacja była mocna, trwała i nierozerwalna. Dojrzewa z każdym dniem. A swoimi gestami i długimi rozmowami o wszystkim udowadnia, że relacja musi mieć silne fundamenty. A gdy je się zbuduje to nic nie będzie w stanie rozdzielić.

Autorka kolejny raz pokazała, że o relację trzeba dbać i być w niej silnym. Nie można iść na skróty. Wszystko co dobre to wyczekane. A słowa czasem są puste i pozbawione emocji to czyny ukazują nam jakim jest się człowiekiem. A „kocham cię” w sumie niewiele znaczy, jeśli nie utwierdzimy go w dniu codziennym.

Emocje i emocje to co zawsze znajdę w książkach Marianny. Nie ważna jest ilość stron bo nie ma momentu aby się przy niej nudziłam. Wręcz przeciwnie moje serce rwało się do niej jak głupie. Jest bardzo mało takich książek przy których się tak czuję, ale przy historiach autorki zawsze tak jest.

Kochani zaczytajcie się w wiecie w którym miłość to nie słowa tylko drugi człowiek, jego obecność, wsparcie i dobro.

Mocne 11/10

Dłuuugo się zaczynała i dłuuugo trwała ale to piękna opowieść o przeżytym życiu, przemyślenia warte zatrzymania się na chwilę i obejrzenia z szerszej perspektywy własnego bytu. Zaufanie, strata, miłość, przyjaźń, zdrada, radość, szczęście, smutek i żałoba, odtrącenie.. w tej pozycji znajdziemy odniesienie do każdego uczucia.

Wzruszyłam się parę razy, tak samo jak parę razy uśmiałam się przy dialogach Aurory czy jej myślach.

Oczywiście w książce nie mogło zabraknąć błędów i językowych i stylistycznych. Niemniej to dobra pozycji. Nie jestem nią zachwycona na 6 ale takie 4,5 do 5.

Bohaterowie ciekawi, najbardziej realny jest tutaj Amos, Rhodes niby nieidealny a na takiego kreowany. I w końcu Aurora, chciałabym powiedzieć, że nie zachowuje się na swoje 33 lata ale sama zaraz dojdę do tego wieku a wciąż czuję się na dwadzieścia parę więc prawdopodobnie mogę się z nią utożsamić.

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2023-02-15, Ocena: 6, Przeczytałem,
Slow burn w książkach można kochać lub nienawidzić. Zdecydowanie wszystko zależy od autora i tego jak poprowadzi fabułę, oraz jakie emocje znajdziemy w środku. Niekwestionowaną królową tego motywu jest właśnie Mariana Zapata, która po raz kolejny udowodniła mi, że wszystko co wychodzi spod jej pióra jest magiczne, przyciągające i bardzo wzruszające.

"Wszystkie drogi prowadzą do ciebie" to historia Aurory, która powraca do rodzinnego miasteczka. Powrót ten będzie kosztował ją wiele, bo choć w ostatnim czasie ma za sobą trudne miesiące, tak największa strata wiąże się właśnie z domem. Gdy dociera do wynajętego mieszkania, nic nie idzie po jej myśli. Tobias Rhodes nie jest rozmownym człowiekiem i nie powitał ją z otwartymi ramionami. Wręcz przeciwnie, uznał ją za włamywacza. A sprawką całego zamieszania jest jego syn, Amos.

Jeśli można zakochać się w klimacie książki, to właśnie doświadczam tego stanu. Z racji tego, że znam pióro autorki wiedziałam czego mogę spodziewać. Jednak moje wyobrażenia nawet w małym ułamku nie są odzwierciedleniem tego co otrzymaliśmy. Tyle uczuć i emocji, nie pojawia się, w żadnej innej historii. Autorka po raz kolejny skupiła się na tych małych gestach, na zaufaniu, na tej pewności. Liczy się troska, wsparcie i po prostu kroczenie obok drugiej osoby. A słowa "kocham cię" w tej książce mają ogromną moc i nie są rzucane na prawo i lewo.

Dodatkowo Rhodes i Aurora to rewelacyjnie wykreowane postacie.  Bardzo szczere, prawdziwe,w stu procentach realistyczne Nie można od nich oderwać oczu. Rhodes nie należy do wylewnych ludzi, jednak swoje uczucia okazuje w inny sposób. Jest troskliwy, opiekuńczy i wbrew pozorom wyrozumiały. Aurora na przestrzeni czasu przechodzi ogromną przemianę. Traumatyczne przeżycia ją nie zatrzymują, tylko motywują do dalszego rozwoju. Razem twoją piękną historię, a przecież jest jeszcze Amos, który stał się ich popełnieniem.    Ta historia jest bardzo rozczulająca. Pozwala uwierzyć w prawdziwą miłość. W relację, która przetrwa wszystkie burze. Czytanie jej jest magiczne, sprawia ogromną przyjemność i wzbudza wiele uczuć i emocji. Choć w dużej mierze akcja płynie bardzo powoli, to niech to was nie zbyli. Znajdziecie tutaj kilka fajnych zwrotów akcji, których totalnie się nie spodziewacie.
Kocham tą książkę, za to jak na mnie wpłynęła. Za jej klimat, fabułę i bohaterów, z którymi bardzo ciężko się rozstać. Kocham ją za uczucia i emocje, za jej prawdziwość, romantyzm i za te wycieczki w góry. Za muzykę i za te wszystkie wątki, które tylko dopełniły tą historię. Moja nowa wielka książkowa miłość, także mogę Wam ją tylko polecić. Niech Was nie przestraszy ilość stron, warto po nią sięgnąć! ??

Nie jest wielka fanka książek Zapaty. Lubię ją jedynie za to, jak tworzy bohaterów. Trzeba przyznać, że jest mistrzynią #slowburn. Robi to bardzo dobrze.Relacje bohaterów są niewymuszone, nie są sztuczne czy naciągane. Są normalne i bardzo życiowe.

"Wszystkie drogi prowadzą do Ciebie" to najlepsza książka tej autorki. Myślałam, że "Wielki Mur z Winnipeg" mi się podobał, ale ta książka była o wiele lepsza. Było zabawnie, uroczo, momentami słodko. I jak ja średnio lubię takie klimaty, tak tutaj było cudownie. Bałam się, że kolejny raz opisy mnie zabiją, a czytając ją będę zasypiać. Tym razem w ogóle tak nie było. Może to kwestia tego, że uwielbiam chodzenie po górach, a opisy wędrówek bohaterki i cały ten górski klimat książki zwyczajnie mi odpowiadały.

Co do bohaterów, ta para to idealny przykład grumpy meet sunshine? Rhodes i Aurora to dojrzali ludzie, którzy wiedzą czego chcą od związku i nie szukają niczego pomiędzy. Ich relacja to również typowe friends to lovers. Jednak czasami miałam wrażenie, że ich związek jest wątkiem pobocznym, a ważniejsza sprawą było uporządkowanie życia Aurory. To by w końcu odnalazła miejsce, w którym na nowo chce zapuścić korzenie. Znalazła spokój ducha związany z jej matką.

Jeśli lubicie książki Zapaty, to zakochacie się w tej książce. Jeśli tak jak ja jesteście średnimi fanami autorki, to pewnie też się w niej zakochacie. Ja bardzo polecam?

Kiedy Gracie poznała marudę
Mariana Zapata0
Okładka ksiązki - Kiedy Gracie poznała marudę

Mistrzyni romansów slow-burn powraca z zupełnie wyjątkową historią! Gracie nigdy by się nie spodziewała, że w swoim ogródku znajdzie półnagiego, niesamowicie...

Wielki Mur z Winnipeg i ja
Mariana Zapata0
Okładka ksiązki - Wielki Mur z Winnipeg i ja

Mistrzyni slow-burn romance powraca! Najpopularniejsza książka autorki za granicą! Vanessa Mazur jest przekonana, że podjęła słuszną decyzję. Nie powinna...