Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece

"Czego szukasz?" - pyta odwiedzających bibliotekę Sayuri Komachi, tajemnicza bibliotekarka, która jakimś cudem zawsze wie, która z tysięcy książek najlepiej przysłuży się konkretnej osobie.

Młoda ekspedientka nie wierzy we własne siły.

Księgowy marzy o otwarciu sklepu z antykami.

Redaktorka czasopisma zdegradowana po urodzeniu dziecka do funkcji archiwistki chce spełnić marzenie o pracy w wydawnictwie książkowym.

Trzydziestoletni rysownik mangi nie może znaleźć pracy w zawodzie.

Emerytowany handlowiec szuka nowego celu w życiu.

Jakie książki im pomogą? Obserwujemy ich wszystkich podczas codziennych zajęć, zmagań z rzeczywistością, kibicujemy bohaterom, kiedy szukają w sobie odwagi, aby odkryć to, co w życiu najważniejsze.

Inspirująca opowieść o miłości, rozwoju i ukojeniu, które można znaleźć na stronach książki. Bo każdy ma swoją historię, trzeba ją tylko odnaleźć.

Informacje dodatkowe o Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2024-05-15
Tytuł oryginału: Osagashimono wa toshoshitsu made

Tagi: Współczesna proza literacka Proza literacka

Kup książkę Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece

Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece - opinie o książce

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-05-13, Ocena: 6, Przeczytałam,

“Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece” to najnowsza powieść Michiko Aoyama, która przedstawia nam intymny portret codzienności, który zaskakuje swoją prostotą i głębią.

Jest to książka, która może wydawać się zbiorem zwyczajnych historii, ale z każdą stroną ujawnia swoje prawdziwe kolory jako przewodnik po labiryncie ludzkich emocji i dylematów. Aoyama kreśli postacie, które są nam bliskie swoją ludzkością i autentycznością. Jej tajemnicza bibliotekarka Sayuri Komachi jest niczym kompas w świecie pełnym literackich skarbów, która prowadzi czytelników do książek, które mają moc zmienić ich życie. Biblioteka staje się dla nich magicznym i wyjątkowym miejscem, gdzie możliwe jest odnalezienie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Każdy rozdział to nowa opowieść i nowe zaproszenie do refleksji. Autorka z niezwykłą wrażliwością ukazuje, jak praca, marzenia i codzienne wybory wpływają na nasze życie. W jej opowieściach odnajdujemy siebie z naszy lękami, nadziejami, obawami i niepewnością. To książka o poszukiwaniu, o odwadze do zmiany i o sile, która drzemie w słowach i napisanych historiach.

“Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece” to piękna opowieść o sile literatury, która potrafi być przewodnikiem przez najtrudniejsze momenty w życiu, oferując ukojenie i inspirację do poszukiwania własnej drogi. To przede wszystkim przypomnienie, że w każdym z nas drzemie potencjał do odnalezienia szczęścia i spełnienia, nawet jeśli czasem potrzebujemy kogoś, kto pomoże nam to zrozumieć. Aoyama udowadnia, że proste historie mogą być najbardziej poruszające i że czasem największe odkrycia dokonują się w ciszy między książkowymi wierszami. Dajcie się porwać tym (nie)zwykłym historiom!

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @wydawnictworelacja (współpraca reklamowa) 🩷.

,,Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece" to zbiór japońskich, wyjątkowo przejmujących, słodko-gorzkich opowieści, który skradnie wiele czytelniczych serc.

Każda historia jest niczym samo życie, nieprzewidywalna, pełna refleksji, niespodzianek, rozczarowań oraz wzruszeń. Czytelnik z zapartym tchem śledzi losy nakreślonych bohaterów, którzy postacią tajemniczej bibliotekarki odnaleźli swego Anioła Stróża, jaki potrafi zajrzeć w głąb ich duszy i odnaleźć wyjątkową książkę, która odmieni życie każdego z nich.

Wspaniale zaprezentowane zostało, iż tak naprawdę każdy z nas znajdzie w lekturze zupełnie co innego, zinterpretuje ją zgodnie z własnymi potrzebami czy doświadczeniem, ale bezsprzecznie, odnajdzie tam również skrawek siebie i motywację do objęcia nowej, lepszej ścieżki, opartej na akceptacji rzeczywistości, wdzięczności i miłości do samego siebie. Ogromną zaletą tej wyjątkowej historii jest urzekający klimat, który otula czytającego niczym ciepły koc, niesie ukojenie, nadzieję, a także przypomina, jak wspaniałą i wartościową podróżą jest wędrówka po kolejnych światach literackich.

Nakreślone postacie są interesujące, boleśnie prawdziwe, wielowymiarowe, zatem wywołują całą lawinę skrajnych emocji. Nie zabrakło również trudniejszej bolesnej tematyki, która momentalnie trafia do serca. Te subiektywnie naszkicowane, głębokie opowieści są jak ludzkie życie. Mieszanka słodko-gorzkich chwil, nasączona niebywałym realizmem i prześladującymi demonami przeszłości, jakie nie pozwalają ruszyć na przód. Wszystko to zostało dopieszczone głębokim, nadzwyczaj refleksyjnym, przeszywającym duszę klimatem, angażującym wszystkie zmysły i zachęcającym, by zwolnić i zastanowić się nad własnym życiem.

Otulająca niczym puchaty koc, a jednak silnie motywująca, owiana nutką baśniowości, a jednak brutalnie życiowa, niesłychanie głęboka, dotykająca najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy, a przede wszystkim skłaniająca do głębokiej zadumy! ,,Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece" to odurzająca, japońska lektura, jaka dotyka najczulszych strun wrażliwości, fundując przy tym całą paletę skrajnych emocji. Polecam!

,,Wiesz, zmiana nadejdzie tak czy siak, nawet jeśli bardzo chcemy, żeby wszystko pozostało takie samo. I odwrotnie - są rzeczy, które trwają, choć bardzo chcielibyśmy , by się zmieniły."

" Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece " to pełna ciepła i emocji historia, która skupia się na życiowych problemach kilku bohaterów. Każdy z nich poszukuje czegoś w swoim życiu, a drogą do odkrycia tego celu okazuje się być niepozorna bibliotekarka, która zawsze potrafi wybrać książkę, która pomoże danej osobie najbardziej.

Książka nie tylko prezentuje historie bohaterów, ale przede wszystkim ukazuje moc literatury i jej wpływ na ich rozwój osobisty. Autorka w swej opowieści przemyca w wyjątkowo subtelny sposób ważne przesłanie o sile książek jako narzędzia do samorozwoju, inspiracji oraz znalezienia odpowiedzi na życiowe pytania. Ta lekka i przyjemna lektura potrafi poruszyć serce, otulając przy tym jak ciepły koc.

Całość jest wyjątkowo wciągająca i czyta się ją z ogromną przyjemnością. Każdy z bohaterów walczy z własnymi dylematami i słabościami, ale dzięki wsparciu bibliotekarki oraz mocy książek, udaje im się spełnić marzenia. Dzięki różnorodności bohaterów możemy bez problemu z którymś z nich się utożsamiać. Autorka poprzez przedstawione historie pokazuje, iż każdy moment życia jest ważny i zawsze możemy osiągnąć sukces, który jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki.

Co warto zaznaczyć książka jest pełna cennych lekcji życiowych i mądrości. Pokazuje, jak ważne jest poszukiwanie swojej drogi i spełnianie najskrytszych marzeń, nawet gdy wydają się one niemożliwe do osiągnięcia.

Podsumowując, " Wszystko, czego szukasz, znajdziesz w bibliotece " to piękna i wzruszająca historia, która zachęca do refleksji nad własnym życiem, marzeniami i wartościami. Gorąco polecam tę książkę wszystkim miłośnikom literatury oraz osobom poszukującym inspiracji i motywacji w swoim życiu.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;