Prezentowana gra jest przeznaczona dla 2-8 osób w wieku 7-14 lat. Powstała z myślą o uczniach z zaburzeniami ze spektrumautyzmu, ale z powodzeniem może być także wykorzystana na przykład w czasie lekcji wychowawczych w celu zintegrowania grupy lub w domu do wspólnych zabaw rodziców i dzieci. Sprawdzi się doskonale w pracy trenerów TUS, wychowawców, pedagogów lub psychologów szkolnych. Gracze, odpowiadając na różne pytania i wykonując ciekawe zadania, usprawniają kompetencje społeczno-komunikacyjne.

Uczą się między innymi:

współpracy inicjowania rozmowy zawierania znajomości proszenia o pomoc zadawania pytań i formułowania opinii radzenia sobie z emocjami przyjmowania perspektywy drugiej osoby.

Informacje dodatkowe o Wyrażam własne zdanie, zadaję pytania, potrafię słuchać, czyli jak zostać TUSEM-PRYMUSEM. Gra karciana doskonaląca umiejętności społeczno-komunikacyjne dla uczniów z autyzmem:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2024-04-23
Kategoria: Pedagogika

Kup książkę Wyrażam własne zdanie, zadaję pytania, potrafię słuchać, czyli jak zostać TUSEM-PRYMUSEM. Gra karciana doskonaląca umiejętności społeczno-komunikacyjne dla uczniów z autyzmem

Dodaj cytat

Joanna Stalka-Jarska0
Okładka ksiązki - Odkrywam swoje supermoce. Karty z zadaniami podnoszącymi poczucie własnej wartości oraz wzmacniającymi samoocenę uczniów

W publikacji znajduje się 40 kart pracy z zadaniami służącymi podniesieniu samooceny uczniów oraz budowaniu ich poczucia własnej wartości. Materiały te...

Joanna Stalka-Jarska0
Okładka ksiązki - Spektrum możliwości ucznia. Zestaw ćwiczeń do pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym ze spektrum autyzmu

Książka zawiera zestaw ćwiczeń wspomagających uczniów klas I-III z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w doskonaleniu kompetencji społeczno-emocjonalnych...

Nawiedzone kolonie
Rafał Witek