Prezentowana gra jest przeznaczona dla 2-8 osób w wieku 7-14 lat. Powstała z myślą o uczniach z zaburzeniami ze spektrumautyzmu, ale z powodzeniem może być także wykorzystana na przykład w czasie lekcji wychowawczych w celu zintegrowania grupy lub w domu do wspólnych zabaw rodziców i dzieci. Sprawdzi się doskonale w pracy trenerów TUS, wychowawców, pedagogów lub psychologów szkolnych. Gracze, odpowiadając na różne pytania i wykonując ciekawe zadania, usprawniają kompetencje społeczno-komunikacyjne.

Uczą się między innymi:

współpracy inicjowania rozmowy zawierania znajomości proszenia o pomoc zadawania pytań i formułowania opinii radzenia sobie z emocjami przyjmowania perspektywy drugiej osoby.

Informacje dodatkowe o Wyrażam własne zdanie, zadaję pytania, potrafię słuchać, czyli jak zostać TUSEM-PRYMUSEM. Gra karciana doskonaląca umiejętności społeczno-komunikacyjne dla uczniów z autyzmem:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2024-04-23
Kategoria: Pedagogika

Kup książkę Wyrażam własne zdanie, zadaję pytania, potrafię słuchać, czyli jak zostać TUSEM-PRYMUSEM. Gra karciana doskonaląca umiejętności społeczno-komunikacyjne dla uczniów z autyzmem

Geniusz czy dziwak? O chłopcu z zespołem Aspergera
Joanna Stalka-Jarska0
Okładka ksiązki - Geniusz czy dziwak? O chłopcu z zespołem Aspergera

To historia o akceptacji, tolerancji i szacunku do każdego człowieka. To wędrówka po meandrach życia Kosmy oraz okazja do porzucenia stereotypów i przesądów...

Joanna Stalka-Jarska0
Okładka ksiązki - Odkrywam swoje supermoce. Karty z zadaniami podnoszącymi poczucie własnej wartości oraz wzmacniającymi samoocenę uczniów

W publikacji znajduje się 40 kart pracy z zadaniami służącymi podniesieniu samooceny uczniów oraz budowaniu ich poczucia własnej wartości. Materiały te...

Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska