Wytrzymałem więc jestem

Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć, jakie losy spotykały polską młodzież pragnącą walczyć o niepodległą Polskę, co oznaczało aresztowanie przez gestapo i zesłanie do obozu koncentracyjnego, a potem - jak wyglądała walka o przetrwanie, powinien przeczytać "Wytrzymałem więc jestem".

Poprawiona i uzupełniona wersja wspomnień Tadeusza Sobolewicza, byłego więźnia obozu Auschwitz, a także m.in. Buchenwaldu i Flossenbürga.

Informacje dodatkowe o Wytrzymałem więc jestem:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-7704-007-2

Kup książkę Wytrzymałem więc jestem

Wytrzymałem więc jestem - opinie o książce

Autor książki "Wytrzymałem, więc jestem" jako młody chłopak został aresztowany, po ponad rocznym ukrywaniu się. Najpierw spędził kilka miesięcy w więzieniu, gdzie był bity, a następnie trafił do obozu w Auschwitz.

Tam przekonał się co to są obozy koncentracyjne... każdy dzień, godzina, minuta tam spędzona, to była walka o życie.

Spotyka w Auschwitz m.in. Stanisława Głowę, Tadeusza Pietrzykowskiego zwanego "Teddym", którzy mu pomagają.

Tadeusz Sobolewicz trafia jeszcze do innych obozów koncentracyjnych takich jak: Buchenwald, Lipsk, Mülsen, Flossenbürg, Regensburg.

Autor przeszedł niewyobrażalnie wiele, aż cud, że przeżył tyle obozów. Jak sam napisał:

"Chciałem żyć, chciałem przetrwać. Uwierzyłem w nadzieję, że wytrzymam."

Posiadam stare wydanie tej książki z 1987 roku i takie czytałam.