Yves Saint Laurent

Wybitna biografia wybitnego projektanta

Pierwsza i najpełniejsza książka o YSL opowiada o jego drodze na szczyty. Yves Saint Laurent urodził się w 1936 r. w Oranie i marzył, by tworzyć suknie dla świata, który należał już do przeszłości. Jako trzynastoletni chłopiec napisał o sobie: ,,Pewnego dnia moje nazwisko zalśni na Champs-Élysées"...

Co łączyło młodzieńca w ciemnym garniturze, dwudziestojednoletniego następcę Christiana Diora, z efebem szalejącym w nocnych klubach Paryża, który w roku 1971 pozował nago do reklamy? Człowieka pogrążonego w depresji, niewolnika sławy, z prowokatorem, który wywołał skandal, nazywając swoje perfumy Opium? Projektanta ubolewającego, że nie stworzył dżinsów, z krawcem najbogatszych kobiet świata? Właściciela imperium, które zbudował wspólnie z Pierre'em Bergé, z samotnikiem z rue Babylone? Wiecznego chłopca marzącego o wagarach i pustyni z perfekcjonistą w białej bluzie, mistrzem bez uczniów, starającym się dać życie sukniom, z natury ulotnym i nietrwałym?

Ta książka jest czymś więcej niż biografią ostatniego klasyka haute couture, więcej niż opowieścią o modzie od 1958 roku po współczesność. To hołd złożony wielkiemu krawiectwu i oryginalnej sztuce życia.

Kolejna książka z naszej serii o wielkich ludziach świata mody

Film biograficzny o YSL, który pokazywany jest w kinach, powstał na podstawie tej najbardziej liczącej się biografii projektanta

Informacje dodatkowe o Yves Saint Laurent:

Wydawnictwo: Bukowy Las