Za pierwszą kulisą

Druga, po psychologicznej powieści "Podwójne" (wieloletnia, trudna miłość i dramatyczny pierwszy dzień stanu wojennego),książka Mirosławy Łukaszewicz, tym razem to dość nietypowy kryminał poświęcony "Ludziom sceny".

W pożarze górskiej chaty traci życie znany krakowski profesor, wkrótce po nim ginie wysoki państwowy urzędnik. Czy pomiędzy śmiercią obu mężczyzn istnieje związek? Czy uda się to ustalić policji?

Akcja powieści toczy się współcześnie w stolicy Małopolski i jej okolicach, w łatwo rozpoznawalnych miejscach, co ma znaczenie dla szczególnego, krakowskiego klimatu opowiadanej historii.

Poza policjantami, główni bohaterowie wywodzą się ze środowiska teatralnego, z całą jego barwną specyfiką. Są postaciami tajemniczymi i niekonwencjonalnymi – podobnie jak opisywane zdarzenia.

"Za pierwsza kulisą" to nie tylko intryga kryminalna. W ramach gatunku literatury popularnej autorka porusza ważne, aktualne problemy związane z zarządzaniem szeroko rozumianą kulturą i edukacją, odsłaniając jednocześnie mechanizmy nadużywania władzy.

Informacje dodatkowe o Za pierwszą kulisą:

Wydawnictwo: Anagram
Data wydania: 2023-10-10

Kup książkę Za pierwszą kulisą

Podwójne
Mirosława Łukaszewicz0
Okładka ksiązki - Podwójne

Intymna opowieść o czterdziestu latach życia kobiety niezachwianie wiernej jednemu uczuciu i gorączkowy, bardzo osobisty opis jednego z najważniejszych...