Zabezpieczenie przed ryzykiem zmian kursu walutowego

W polskiej literaturze ekonomicznej nie ma publikacji kompleksowo ujmujących problematykę kursów walutowych, ryzyka kursowego i metod zabezpieczania się przedsiębiorstw przed ryzykiem zmian kursu walutowego. W dostępnej literaturze fachowej prezentowane są jedynie wybrane aspekty procesu zarządzania ryzykiem kursowym. Istnieje zatem w literaturze ekonomicznej luka, która prezentowana książka zapełnia.Proponowana książka stanowi kompendium wiedzy z zakresu kursów walutowych, ryzyka kursowego oraz metod zabezpieczania się przedsiębiorstw przed ryzykiem kursowym.Oprócz szczegółowego omówienia konkretnych technik zabezpieczających przed ryzykiem kursowym dokonuje się w niej oceny skuteczności tych technik ze szczególnym uwzględnieniem odpowiednich korzyści i niekorzyści wynikających z zastosowania poszczególnych metod.Publikacja przeznaczona jest dla studentów uczelni ekonomicznych oraz dla praktyków ? menedżerów finansowych, specjalistów z dziedziny bankowości oraz dla kadry kierowniczej przedsiębiorstw handlu zagranicznego.W książce:Systemy walutowe w procesie rozwoju gospodarki światowejPodstawowe metody zabezpieczenia się przed ryzykiem zmian kursu walutowegoOcena skuteczności różnorodnych metod zabezpieczenia się przedsiębiorstw przed ryzykiem kursowymDotychczasowe doświadczenia dotyczące metod zabezpieczenia się przedsiębiorstw przed ryzykiem zmian kursu walutowego

Informacje dodatkowe o Zabezpieczenie przed ryzykiem zmian kursu walutowego:

Wydawnictwo: brak danych
Data wydania: b.d
Kategoria: Ekonomia

Kup książkę Zabezpieczenie przed ryzykiem zmian kursu walutowego

Zabezpieczenie przed ryzykiem zmian kursu walutowego - opinie o książce

Avatar użytkownika - stanek86
stanek86
Ocena: 6, Czytam,
gdzie można dostać tą książkę
Powrót matki
Danuta Awolusi ;