Zabić Lincolna. Szokujący zamach, który zmienił Amerykę

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2013-02-20
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: b.d.

Polityk może oszukiwać część społeczeństwa przez cały czas i wszystkich przez pewien czas, ale nie może ciągle oszukiwać wszystkich.

Polityk odpowiedzialny jest za statek a nie za fale.

Abraham Lincoln

Abraham Lincoln za sześć tygodni umrze

Prezydent przeczuwa, że grozi mu wielkie niebezpieczeństwo. Nie może jednak ustąpić, musi zakończyć wojnę, która zmieni świat na zawsze…

Fascynujący thriller o ostatnich tygodniach życia Lincolna i kulisach udanego zamachu na jego życie. Autorzy, historyk i dziennikarz, jeszcze raz przeprowadzają śledztwo w sprawie tej zbrodni. Odtwarzają dzień po dniu, godzina po godzinie poczynania prezydenta i zamachowców.

To także książka o dramacie wojny, która była jednym z najkrwawszych konfliktów w dziejach Ameryki. Brutalna rzeczywistość okopów i okropieństwa wojny secesyjnej odsłaniają mroczne karty historii USA.

Kup książkę Zabić Lincolna. Szokujący zamach, który zmienił Amerykę

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2014-04-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
Dzień, który odmienił Amerykę Abraham Lincoln, James A. Garfield, William McKinley i John F. Kennedy – to nazwiska amerykańskich prezydentów, którzy zginęli w zamachach. Również śmierć Warrena G. Hardinga budzi wiele wątpliwości, do dziś snuje się teorie o podaniu mu trucizny. Dziennikarze, śledczy, a także zainteresowane wydarzeniami osoby nieustannie odtwarzają wersje wydarzeń, szczegóły śmierci, a także przebieg dni poprzedzających zamach. Część z tych „dochodzeń” doczekała się nawet literackich opracowań i choć nie wszystkie oparte są na faktach, nie wszystkie w jednakowym stopniu oddają rzeczywistość, to zdarzają się wśród nich takie, które zawierają w sobie elementy ekscytującego kryminału, a przy tym są przykładem solidnej pracy badawczej. Jedną z takich lektur, godnych uwagi i budzących zainteresowanie do tego stopnia, że doczekała się nawet filmowej adaptacji, jest książka Zabić Lincolna. Szokujący zamach, który zmienił Amerykę. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Pascal dokument rozpoczyna się w dniu 4 marca 1865 roku, w niedzielę. Za sześć tygodni,  14 kwietnia 1865 roku, szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych zginie od jednego strzału, co na zawsze odmieni historię kraju. Zamach, uważany za najbardziej dramatyczną i najgłośniejszą zbrodnię w dziejach Ameryki, wiernie odtwarzają Bill O`Reilly i Martin Dugard. O`Reilly, absolwent ...

Opinie o książce - Zabić Lincolna. Szokujący zamach, który zmienił Amerykę

Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Mam,
Książka jest urzekająca. Autorzy w sposób niezwykle ciekawy zobrazowali ostatnie dni życia Lincolna. Pomiędzy kolejnymi wierszami książki można idealnie odczytać nastroje panujące w tamtym czasie w USA. Książka jest jak dobry kryminał pisany przez życie. Mogłaby zastąpić podręcznik do historii, bo jest o wiele bardziej ciekawsza. Nigdy nie interesowałem się historią Ameryki, jednak ta książka pozwoliła mi zagłębić się w ludzki aspekt tej historii. Oczywiście można doczepić się do wciąż mieszających się nazwisk poszczególnych dowódców, nazw miejscowości i bitew, które z pewnością wynikają z czystej rzetelności autorów. W ogólnym rozrachunku pozycja ta jest godna polecenia.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 52 książki 2013,
O tej książce będę pisał w samych superlatywach. Choć wiemy jak skończy się ta historia, to czyta się ją z wypiekami na policzkach od pierwszej do ostatniej strony. To historia ostatnich dni Lincolna i losów jego zabójcy, Johna Bootha wraz z pomagającymi mu innymi spiskowcami. W tle poznajemy dramat konfederatów i przegraną przez nich wojnę secesyjną. Autorzy pokazują porażkę pod Petersburgiem i dramatyczny odwrót do Appomattox Court House, gdzie dochodzi do kapitulacji wojsk gen. Lee. Świetny styl, duża liczba faktów, plastyczny język, ciekawe fotografie, bardzo fajne wydanie. To prawdziwy rarytas na naszym rynku książki. Gdyby wszystkie książki historyczne były podobnie pisane, to ta dziedzina wiedzy miałaby prawdopodobnie dużo większą liczbę pasjonatów. Gorąco polecam i żałuję, że tak szybko minęła przyjemność czytania tej pozycji.
W imię natury
Jędrzej Pasierski