Zaginione miasto Z

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2018-02-15
Kategoria: Edukacyjne

Fascynująca historia pułkownika Percy'ego Fawcetta, angielskiego podróżnika, który latami niestrudzenie poszukiwał amazońskiego Eldorado.

Sensacyjne wieści o ukrytej gdzieś w amazońskiej dżungli krainie pełnej bogactw od wieków rozpalały wyobraźnię władców i awanturników.

Na początku XX wieku pułkownik Percy Fawcett postanawia odnaleźć mityczne złote miasto i podejmuje kolejne mordercze wyprawy - na próżno. W 1925 roku zabiera w podróż swego dorosłego syna i jego kolegę. Wyprawa ginie bez śladu. Kolejne ekipy poszukiwawcze również przepadają w dżungli. Sto lat później znakomity amerykański dziennikarz David Grann postanawia rozwikłać zagadkę pułkownika i tajemniczego miasta. Co odkryje w amazońskim piekle?

Zaginione miasto Z to pasjonująca historia o determinacji graniczącej z szaleństwem i okrutnej przyrodzie, która daje odpór pragnieniom człowieka. To także opowieść dziennikarza z XXI wieku o pasji podróżnika sprzed 100 lat.

W 2016 roku na podstawie książki powstał film w reżyserii Jamesa Graya, z Charliem Hunnamem w roli głównej.

Kup książkę Zaginione miasto Z

Opinie o książce - Zaginione miasto Z

Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2020-04-30, Ocena: 4, Przeczytałam,

Percy Fawcett pulkownik i odkrywca .Percy zostaje wydelegowany grupy ekspedycyjnej ,ktora ma wyznaczyc szlaki Amazonii i naniesc je na mapy .Podczas pierwszej wyprawy w 1906r.docieraja do wioski gdzie znajduja dzikie plemie  i odkrywaja kilka szczegolow ,o ktorych do tej pory ludzkosc nie miala pojecia.Mianowicie ,ze ludnosc amazonii ,ktora uznawana jest za prymitywne nie znajace zycia "zwierzeta"bo nawet nie za ludzi jest inteligentniejsza od nich.Okazuje sie ,ze zyja,uprawiaja ziemie i radza sobie swietnie w swoich warunkach.Gdy po powrocie Fawcett przekazuje swoja wiedze innym zostaje wysmiany.Percy zadny slawy,wladzy i pieniedzy postanawia drugi raz wyruszyc na wyprawe ale i tym razem jego plany zostaja zachwiane i musi wrocic do domu.Niestety po kilkunastu latach jego ciekawosc znowu zwycieza i wybiera sie teraz wraz ze swoim doroslym synem w kolejna podroz.Czy tym razem sie uda odnalesc miasto, o ktorym nikt nie wie ,ze wogole istnieje.Ksiazke jest historyczna biografia Percy’ego Fawcetta.Swietnie napisana i ciekawa.Duzo opisow Amazonii i o jej odkrywaniu.

Bardzo ciekawy reportaż z rozczarowującym zakończeniem. Oczywiście nie można mieć pretensji, że poszukiwania skończyły się tak, jak się skończyły, ale tytuł jest trochę mylący. Niemniej jednak z zainteresowaniem czytałam o Fawcetcie.

Avatar użytkownika - merikotka
merikotka
Przeczytane:2019-02-07, Ocena: 5, Przeczytałam, książki 2019,
Biała ciemność
David Grann0
Okładka ksiązki - Biała ciemność

W 1914 roku Ernest Shackelton wyruszył na kolejną wprawę transantarktyczną. Jej celem było przejście Antarktydy od Morza Weddellena do Morza Rossa. Jednak...

Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI
David Grann0
Okładka ksiązki - Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI

Najgłośniejsza książka non-fiction ostatnich sezonów! Dziennikarz magazynu ,,The New Yorker" i autor bestsellera Zaginione miasto Z na tropie jednej...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło