Zakładnik

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2017-04-24

Podczas porannego programu na żywo do studia telewizyjnego wkracza uzbrojony mężczyzna. Bierze zakładników, zabija jednego z nich, a następnie odczytuje bezsensowne oświadczenie i popełnia samobójstwo. Był zwyczajnym człowiekiem – mężem, ojcem i dobrze prosperującym przedsiębiorcą. Co popchnęło go do tego czynu? Czy był zwykłym szaleńcem, czy też człowiekiem realizującym precyzyjny plan? Psycholog Zygmunt Rozłucki i dziennikarka Karolina Janczewska – świadkowie tego wydarzenia postanawiają odpowiedzieć na te pytania kręcąc reportaż. Ich podróż śladami zamachowca niespodziewanie zamieni się w śledztwo dotyczące tajemniczej śmierci sprzed lat. Czy zdołają rozwiązać zagadkę z przeszłości? Czas goni, a od wyniku ich poszukiwań zależeć może życie kilku całkiem niewinnych młodych ludzi.

Kup książkę Zakładnik

Opinie o książce - Zakładnik

Psycholog Zygmunt Rozłucki znalazł się w złym miejscu, o złym czasie. A może wręcz przeciwnie?

To powinien być dzień, jak każdy inny. Pełen biegnących do pracy ludzi, roześmianych dzieci, szczekających psów. A jednak nie był. Był... inny.

Zygmunt Rozłucki zgodził się zastąpić przyjaciela w roli eksperta w programie śniadaniowym. Tuż przed jego planowanym wejściem na antenę dochodzi do zaskakujących wydarzeń.

Do studia wdziera się człowiek, który w transmisji na żywo na oczach milionów Polaków bierze zakładników, jednego z nich zabija, odczytuje bezsensowne oświadczenie, po czym sam popełnia samobójstwo.

Policja bierze go za wariata i szybko zamyka sprawę. Jednak dociekliwa dziennikarka, Karolina Janczewska (jedna z zakładniczek) namawia psychologa do pomocy w przygotowaniu reportażu o "przestępcy". To mógłby być jej temat życia.

Wspólne śledztwo doprowadzi ich do rodzinnej miejscowości zamachowca i tajemniczej śmierci sprzed dwudziestu lat.

O co w tym wszystkim chodzi? Dlaczego mąż, ojciec, zwyczajny człowiek popełnił taką zbrodnię? Kim tak naprawdę jest/był tytułowy Zakładnik?

A może to dopiero... początek? Odpowiedź Was zaskoczy!

WOW! Nie spodziewałam się, że to będzie tak dobra książka. Świetnie skonstruowana fabuła, ciągłe zwroty akcji i intrygujący bohaterowie. Mieszanka wybuchowa.

I jeszcze te krótkie rozdziały. Każdy książkoholik doskonale zna z doświadczenia założenie, że  "jeszcze tylko jeden rozdział i idę spać" ☺ W przypadku Zakładnika i mnie było tak samo. O, następny rozdział ma tylko 6 stron. Hmm, już późno. Przeczytam go i pójdę spać. O, a ten ma tylko 4 strony. A kolejny tylko 7. Itd.

I takim oto sposobem od jednego rozdziału do następnego, i następnego, i następnego zrobiła się 4 nad ranem 🕛 Uznałam więc, że nie ma sensu kłaść się na te krótkie dwie godziny, więc postanowiłam zrobić sobie bardzo poranną kawę i skończyć powieść.  Fakt, że przeczytałam tę książkę w jeden dzień (a raczej noc) już o czymś świadczy, prawda?

Mogłabym pisać o tej powieści długo. Mogłabym skupić się na osobowościach, okolicznościach i konsekwencjach. Mogłabym zacytować kilka naprawdę interesujących fragmentów. Mogłabym napisać o moim zdziwieniu, zaskoczeniu, niedowierzaniu. Mogłabym, ale tego nie zrobię. To nie jest historia, do której przeczytania trzeba zachęcać. To książka, którą po prostu trzeba przeczytać! Bez dyskutowania! I koniec (wielka).

Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2017-07-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Bardzo dobry polski kryminał! Będę wypatrywać kolejnych książek tego autora.
Avatar użytkownika - moniapili
moniapili
Przeczytane:2020-06-27, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2020, 26 książek 2020,
Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2019-09-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2019,
Avatar użytkownika - Wiesia63
Wiesia63
Przeczytane:2018-08-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Utrzymuje w napięciu od początku do końca. W programie na żywo uzbrojony mężczyzna odczytuje dziwne oświadczenie i popełnia samobójstwo. Psycholog Zygmunt Rozłucki i dziennikarka Karolina Janczewska, którzy byli świakami tego wydarzenia próbują rozwikłać zagadkę. Ich podróż zamienia się w śledztwo.

Po szumie medialnym i przeczytanych opiniach spodziewałam się czegoś więcej. Tymczasem książka jest przeciętna. Kryminał bez efektu wow. Bohaterowie są dla mnie zbyt mało wyraziści. Pomysł na fabułę też nie jest nowatorski - zemsta po latach ale myślę, że dam jeszcze szansę autorowi i przeczytam drugą część. Czytałam już przecież i gorsze pozycje.

Hotel Zaświat
Przemysław Borkowski0
Okładka ksiązki - Hotel Zaświat

Hotel Zaświat już przyjmuje! Krzysztof wraca po latach do rodzinnej miejscowości, by sprzedać dom, w którym się wychował. Tak sielska dawniej kraina...

Niedobry pasterz
Przemysław Borkowski0
Okładka ksiązki - Niedobry pasterz

W podolsztyńskim lesie zostaje brutalnie zamordowana piętnastolatka. Ślady na ciele oraz ubraniach wskazują, że morderca był bezwzględny. Kiedy w kilka...

W głębi lasu
Harlan Coben