Zakochany polityk

Kariera polityczna posła Ryszarda Górskiego skończyła się w sposób banalny. Powodem nie była żadna afera, a zwykła przegrana w wyborach. Był to potężny cios dla Górskiego, bo polityka była jego prawdziwym powołaniem, a wręcz miłością. To z powodu polityki niedawno odeszła od niego żona, czuła się pozostawiona na drugim planie. Utrata partnerki i pasji doprowadziła byłego posła do picia.Życie Górskiego jednak zdaje się odmienić na lepsze dzięki wsparciu córki i zaskakującej wiadomości – będzie mógł się ubiegać o stanowisko burmistrza. Związane z tym przygotowania do kampanii stają się dla Ryszarda i osób z jego otoczenia polem rozgrywki nie tyle politycznej, co uczuciowej.

Informacje dodatkowe o Zakochany polityk:

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2022-10-03
Tytuł oryginału: Zakochany polityk
Język oryginału: Polski

Kup książkę Zakochany polityk

Zakochany polityk - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2022-11-10, Ocena: 4, Przeczytałem,

Cześć w środę. Za moment święto rogala. Pieczecie rogale? Na ogół piekę sama ale w tym roku jednak zdam się na gotowe rogale i kupię.

,,Zakochany polityk" Małgorzata Kasprzyk, wydawnictwo dla_czemu.

Pierwszy raz czytałam książkę gdzie głównym bohaterem był polityk i trochę się tej lektury obawiałam, ze względu na to, że totalnie mnie polityka nie interesuje.

Poznajemy Ryszarda Góreckiego w momencie gdy  nie jest już posłem, gdyż przegrał wybory. Polityka jest jego powołaniem, z jej powodu odeszła od niego żona. Utrata partnerki oraz pasji życia doprowadza go do picia.

Pewnego dnia otrzymuje pewną wiadomość od córki, która nakłania go do działania i postanawia startować w wyborach na stanowisko burmistrza.

Rusza kampania, która staje się dla Ryszarda i osób z jego otoczenia polem rozgrywki nie tylko politycznej, a także uczuciowej.

Książkę przeczytałam przez jeden wieczór, im dalej tym bardziej byłam ciekawa jak ta historia się skończy.

Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, którzy do tej historii wnosili wiele od siebie.

Bardzo podobała mi się postawa córki Ryszarda, Lilki która bardzo wspiera swojego ojca i stoi za nim murem podczas kampanii. Nawet wówczas gdy wychodzi na światło dzienne romans Ryszarda, o którym nic nie wiedziała.

Autorka świetnie opisała kampanie wyborczą i jakie stosują chwyty politycy aby osiągnąć cel. Niestety czasem obrana droga może mieć skutek odwrotny od zamierzonego i może się obrócić przeciwko osobie, która stosuje nieczyste rozgrywki.

Czy w gonitwie kampanii politycznej, nieczystych gierek znajdzie się miejsce na piękne uczucie jakim jest miłość?

Książkę Wam polecam na długi jesienny wieczór.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-11-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

Kariera polityczna posła Ryszarda Górskiego była dla niego całym życiem i wielką pasja. Była ważniejsza nawet od rodziny. Przez to odeszła od niego żona. Lecz wszystko kiedyś się kończy i tak też skończyła się jego kariera polityczna gdy w kolejnych wyborach niestety przegrał.

Utrata partnerki i pasji doprowadza byłego posła do picia. Życie Górskiego jednak zdaje się odmienić na lepsze dzięki wsparciu córki i zaskakującej wiadomości - będzie mógł się ubiegać o stanowisko burmistrza. Mężczyzna odzyskuje chęci do życia, a gdy poznaje kobietę dla której traci głowę odzyskuje również chęci do walki o swoją karierę.

Czy mężczyźnie uda się spełnić zawodowo?

Czy kolejne stanowisko nie będzie ważniejsze od miłości?

Książka bardzo życiowa. Dziś masz dobre życie i wszystko się układa ale nie zapominaj że w jednej chwili wszystko może runąć jak domek z kart.

,,Zakochany polityk" to fajnie napisana książka idealna na jesienne wieczory. Lekka lektura dla osób mniej wymagających. Dzięki lekkiemu stylowi autorki, czyta się szybciutko i bardzo miło.

Fabuła bardzo fajna i byłam miło zaskoczona kiedy okazało się że książka z polityką w tle może nie być nudna i próżna.

Polecam kochani.

Dziękuję wydawnictwu i autorce za zaufanie i za to że mogła objąć tę książkę patronatem.

Rodzinne rewolucje
Małgorzata Kasprzyk0
Okładka ksiązki - Rodzinne rewolucje

Humorystyczna opowieść o utworzeniu rodziny patchworkowej z dwóch rodzin rozbitych. Kiedy Zosia i Janek decydują się na ślub, są dojrzałymi ludźmi...

Kusząca propozycja
Małgorzata Kasprzyk0
Okładka ksiązki -  Kusząca propozycja

Kiedy los daje ci palec... weź całą rękę! Młoda aktorka, Emilia Kobus, jest gwiazdą serialu ,,Tylko miłość", która sympatię widzów zaskarbiła sobie rolą...