Zbroja światła

Ocena: 5 (2 głosów)

Ukoronowanie najpopularniejszego cyklu powieści Kena Folletta – rozpoczętego przez kultowe już „Filary Ziemi“ – a zarazem pomost między nimi a trylogią „,Stulecie“,.

Razem tworzą serię, która opisuje tysiąc lat rozwoju zachodniej cywilizacji.

Książki te sprzedały się w nakładzie prawie 80 milionów egzemplarzy!

W „Zbroi światła“ mieszkańcy miasteczka Kingsbridge będą musieli zmierzyć się z zagrożeniami, jakie niesie rewolucja przemysłowa. I zastanowić się, jak można ją wykorzystać do własnych celów.

Wielka historia widziana oczami zwykłych ludzi. Emocje, które ścierają się z beznamiętnymi trybami przeznaczenia. Bunt, walka o rodzinę i wolność słowa. Proza Kena Folletta w najlepszym wydaniu.

Rewolucję czuć w powietrzu

Rok 1792. Rząd Królestwa Wielkiej Brytanii, zdecydowany uczynić z kraju potężne imperium handlowe, tyranizuje obywateli. We Francji władzę przejmuje Napoleon Bonaparte, a zaniepokojeni jego imperialnymi zapędami Anglicy szykują się do wojny.

Kingsbridge staje na krawędzi

W przemyśle zachodzą bezprecedensowe zmiany za sprawą maszyn parowych. Życie pracowników dobrze prosperujących fabryk włókienniczych w Kingsbridge staje się udręką. Gwałtowna modernizacja i niebezpieczne nowe rozwiązania techniczne rewolucjonizują system pracy na niekorzyść robotników i rozdzielają rodziny.

Tyrania staje się faktem

U progu międzynarodowego konfliktu historia mieszkańców Kingsbridge – w tym przędzarza Sala Clitheroe, tkacza Davida Shovellera i Kita, pomysłowego i upartego syna Sala – staje się symbolem walki pokolenia, które pragnie sprawiedliwości i walczy o przyszłość wolną od ucisku.

Informacje dodatkowe o Zbroja światła:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2023-09-28
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788367759267
Liczba stron: 640

Tagi: literatura piękna

więcej

Kup książkę Zbroja światła

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Zbroja światła - opinie o książce

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2023-10-12, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,Zbroja światła" to zwieńczenie (tom 4) jednej z najlepszych serii Kena Follett Kingsbridge.

 

Ken Follett jak zawsze zachwyca swoim prostem stylem. O rzeczach wielkich i wielkich czynach pisze w sposób prosty, ale i cudowny. 

Cała akcja dzieje się pod koniec XVIII wieku, kiedy to rewolucja przemysłowa mocno przyspieszyła, a ludność walczy o to, aby żyło jej się lepiej. Jednak to wszystko wiąże się z walkami klasowymi, zacieraniem się tradycyjnych wartości, a do tego Europa pogrążona jest w wojnie z Napoleonem na czele. Jednak fabuła byłaby niczym, gdyby nie genialnie wykreowane postacie. Postacie pełne barw i złożonych osobowości. 

Autor świetnie ukazał nam podział klasowy i walkę o władzę, która nie zawsze była czysta. Widać, że dokładnie zagłębił wiedzę o epoce i na kanwie wydarzeń historycznych stworzył coś niesamowitego i niezwykle wciągającego. 

 

,,Zbroja światła" to genialne dzieło zwieńczające serię, która naprawdę zasługuje na uwagę. Ken Follett za sprawą słowa pisanego zabiera nas w podróż do minionej epoki i sprawia, że nie chcemy z niej szybko wracać. Takie powieści naprawdę warto czytać. Polecam! ? 

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Zdzislaw4
Przeczytane:2024-02-04, Przeczytałem,
Inne książki autora
Wejść między lwy
Ken Follett0
Okładka ksiązki - Wejść między lwy

Rok 1982. Do Afganistanu okupowanego przez wojska sowieckie przybywa Jean-Pierre Debout, francuski lewicowy ideowiec, by pod przykrywką pracy lekarza na...

Niech stanie się światłość
Ken Follett0
Okładka ksiązki - Niech stanie się światłość

Historia poprzedzająca wydarzenia opisane w Filarach Ziemi, osadzona w Anglii u zarania nowej epoki: średniowiecza. Jest rok 997 naszej ery, koniec wieków...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy