Z³ota kaczka

Ocena: 2.5 (2 g³osów)

Noteka 2020, czyli Redaktor Tomaszewski powraca w wielkim stylu!

Konrad T. Lewandowski w drastyczny sposób opisuje mo¿liwe skutki wspó³czesnej „wojny polsko-polskiej”. Przed Rados³awem Tomaszewskim stoi prawdopodobnie najwiêksze wyzwanie w jego ¿yciu. Dochodzi do pomieszania rzeczywisto¶ci i na Krakowskim Przedmie¶ciu pojawia siê… najprawdziwsza Z³ota Kaczka! A to dopiero pocz±tek.

·         Co siê sta³o z Prezesem i dlaczego na jego miejscu pojawi³ siê dobrotliwy starszy pan, zainteresowany wy³±cznie pisaniem pamiêtników? Dlaczego konieczne jest sprowadzenie prawdziwego Prezesa?

·         Co to s± strefy siostrzanej mi³o¶ci i dlaczego wiêzione s± tam zas³u¿one dzia³aczki feministyczne? Czy spe³nienie niektórych postulatów postêpowców nie jest dla nich bezpo¶rednim zagro¿eniem?

·         Czy mo¿e zaistnieæ ¶wiat, w którym nie dosz³o do Smoleñska, za to prezydent Tusk koñczy drug± kadencjê? I co to oznacza dla Polski?

Wyrusz z Rados³awem Tomaszewskim oraz jego oryginalnymi przyjació³mi w niezwyk³± podró¿ po rzeczywisto¶ciach alternatywnych celem odszukania Prezesa. Jednak uwa¿aj – podró¿ po ¶wiatach równoleg³ych mo¿e siê skomplikowaæ, je¿eli Twoim tropem pod±¿aj± komandosi Otto Skorzenego!

Informacje dodatkowe o Z³ota kaczka:

Wydawnictwo: Werkis
Data wydania: 2020-09-28
ISBN: 978-83-958293-0-7

Tagi: polska fantastyka political fiction

wiêcej

Kup ksi±¿kê Z³ota kaczka

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Z³ota kaczka - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - Vejne
Vejne
Przeczytane:2021-03-07, Ocena: 1, Przeczyta³am, 26 ksi±¿ek 2021,

Siêgaj±c po „Z³ot± kaczkê” spodziewa³am siê b³yskotliwej satyry rzeczywisto¶ci, która rozbawi mnie do ³ez. Konfrontacja z tekstem przynios³a jednak inny rezultat.

W tego typu prozie spodziewam siê w humorze nutki z³o¿ono¶ci, wymagaj±cej od czytelnika u¿ywania skojarzeñ, pozostawiaj±cej go w sferze domys³ów i dociekañ. W „Z³otej kaczce”, choæ mamy do czynienia z fikcj± literack±, jeste¶my od pocz±tku bombardowani nazwiskami znanych polityków. Czytelnikowi nie pozostawiono praktycznie ¿adnej przestrzeni do szukania podobieñstw na w³asn± rêkê.

Sam pomys³ jest ¶wietny – oto podró¿ujemy z bohaterami przez wymiary, pchani chaotyczn± niespójn± koncepcj± ¶wiata, jak± wytworzy³o skrajne skonfliktowanie pogl±dów w narodzie. Szkoda, ¿e wykonanie mnie nie urzek³o.

Tekst tworzy seria sytuacji, gagów pe³nych dynamiki akcji. Czy to porywa – trudno mi oceniæ. Oprawa tak mnie irytowa³a, ¿e nie by³am w stanie odczuwaæ przyjemno¶ci z zapoznawania siê z tre¶ci± przygodow±.

Powie¶æ przesycona jest bowiem, wed³ug mnie, ogromn± dawk± wulgarno¶ci, chamstwa i wybitnie nie¶miesznych ¿artów, znajduj±cych siê na bardzo niskim poziomie. O ile domy¶lam siê, ¿e w pewien sposób autor chcia³ nawi±zaæ do stereotypów i brudu jaki my ludzie potrafimy spo³ecznie po sobie pozostawiæ, o tyle dla mnie osobi¶cie niesmaczne by³y nawi±zania do anoreksji jako czyjego¶ widzimisiê. Mo¿e nie zrozumia³am zamys³u, nie wiem. Nie odebra³am tego dobrze.

W tek¶cie znalaz³am literówki. O warstwie jêzykowej nie mam nic wiêcej do powiedzenia. O ile komu¶ nie przeszkadzaj± wulgaryzmy, mo¿e uznaæ j± za dobrze skrojon±. Autor wielokrotnie bawi siê odwo³aniami do ró¿nych dzie³ i my¶li, co oceniam na ma³y plus.

Bola³o, gdy czyta³am, naprawdê.

Gdybym nie podjê³a siê przebrniêcia przez tê pozycjê w ramach wyzwania czytelniczego, podda³abym siê po kilkudziesiêciu stronach.

Avatar u¿ytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-02-15, Ocena: 4, Przeczyta³am, Mam, 2021, Fantasy,
Inne ksi±¿ki autora
Orze³ bielszy ni¿ go³êbica
Konrad T. Lewandowski0
Ok³adka ksi±zki - Orze³ bielszy ni¿ go³êbica

Powie¶æ steampunkowa Konrada T. Lewandowskiego to 11. Tom serii „Zwrotnice czasu. Historie alternatywne”. Ksi±¿ka Konrada T. Lewandowskiego...

Narzeczona z Kociewia
Konrad T. Lewandowski 0
Ok³adka ksi±zki - Narzeczona z Kociewia

Rzymianie podbili ju¿ ca³± Galiê. Ca³±? Nie! Broni siê jeszcze jedna ma³a wioska... Ta historia jak z komiksu o Asterixie i Obelixie wydarzy³a siê naprawdê...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;