Żmij

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2021-05-12

Kmiecie po grodach i wioskach powiadali, że znowu nadchodzi ten czas. Czas miecza i topora, czas łez i krwi, czas, który zbudzi ukryte w ludziach olbrzymy i karły. Czas wojny…

Jest rok 877 po narodzinach Chrystusa. Na tronie w Gnieździe zasiada człowiek uważający się za potomka boga Żmija. Okoliczni władcy czują coraz większe zagrożenie mogące nadejść ze strony rosnącego w siłę sąsiada, który wcale nie ukrywa swoich wielkich ambicji. Pokój nie trwa długo, a ziemia pomiędzy potężnymi rzekami Wisłą i Odrą znowu nasiąka krwią.

Marcin Sindera w swojej drugiej powieści historyczno-fantastycznej ponownie zaprasza do tajemniczego, starosłowiańskiego świata wojów, żerców, rębajłów i spektakularnych bitew. Wokół głównej rozgrywki politycznej autor snuje wielowątkową opowieść, której zakończenie zaskoczy niejednego Czytelnika.

Tagi: Fantastyka

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Żmij

Mamy 877 rok.
Na tronie w Gnieździe zasiada Draco, który uważa się za potomka boga Żmija.
Okoliczni władcy czują coraz większe zagrożenie ze strony sąsiada, dlatego postanawiają zebrać siły do wojny.
Czas pokaże, że ziemia nasiąknie krwią...

Ach, jakie to było ZNAKOMITE fantasy!!!
Totalnie w moim guście!
Chociaż nie czytałam pierwszej części, w niczym mi to nie przeszkadzało by z lubością delektować się lekturą.?

Autor swoim malowniczym językiem sprawił, że nie wiadomo kiedy przeniosłam się do świata słowiańskich obrzędów i chłonęłam atmosferę okrutnych walk.
Było krwawo i mroczno!!!

Tutaj nie będzie czasu na nudę, a wielka polityka miesza się z wojną na miecze i topoty.
Nie ma żadnych sentymentów.

Do tego świetnie skrojone postaci, zwłaszcza Draconisa, który okazuje się być nie tylko wspaniałym przywódcą, ale i wojownikiem

Całości dopełniały realistyczne rysunki i to wszystko sprawiało, że książkę pochłonęłam w jeden wieczór.

Ja jestem nią zachwycona i jeśli lubicie fantasy to ogromnie ją Wam polecam

Wróżda
Marcin Sindera 0
Okładka ksiązki - Wróżda

Zemsta trawi ciało jak jad. Rozprzestrzenia się po organizmie i niczym niepowstrzymana krąży we krwi, wędrując do najważniejszych tkanek. Zemsta zagnieżdża...

Orkiestra z Auschwitz
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Yasuke. Afrykański samuraj w feudalnej Japonii
Thomas Lockley, Geoffrey Girard