Znaki zodiaku

Ocena: 5.2 (5 głosów)

Toskania, słońce, grupa przyjaciół, piękna sceneria, dom na wzgórzu, dwa miesiące wolnego i wróżba, która głosi, że rozpadnie się absolutnie wszystko.

„Znaki zodiaku” to zanurzona we współczesności opowieść o grach z tożsamością, klasowych napięciach i pragnieniu nowego życia. Z lekkością wakacyjnej powieści Maciej Marcisz zadaje pytania o miłość, przyjaźń i wielość naszych osobowości.

Maks jest pisarzem i wkrótce ma szansę otrzymać najważniejszą nagrodę literacką w kraju. Sławę przyniosła mu autobiograficzna trylogia, w której przedstawił swoje trudne dzieciństwo. Wychowanie na wsi wśród przegranych transformacji, biedę, znój, dyskryminację, ojca alkoholika i matkę półanalfabetkę. Jest tylko jeden problem - ktoś twierdzi, że ta ckliwa historia społecznego awansu została kompletnie zmyślona.

Jego przyjaciółka Ida właśnie się zaręczyła. Szkoda tylko, że praca w biurze tłumaczeniowym kompletnie ją wypala. Pewnego ranka zostawia w łóżku swojego partnera, wychodzi z domu i błąka się po mieście bez celu, aż zgłasza się do szpitala psychiatrycznego. Wychodzi z półrocznym zwolnieniem lekarskim.

Pogubieni przyjaciele wyjeżdżają do włoskiej rezydencji wspólnej znajomej, gdzie spędzają wakacje. Upalna pogoda, piękna sceneria, dom na wzgórzu, dwa miesiące wolnego - idealne warunki by odpocząć i wreszcie ułożyć sobie spójną wizję życia. Lub też kompletnie je zniszczyć.

Przyjaciele stawiają tarota i bawią się astrologią, wystawiają twarze do słońca, przekraczają granice i próbują nowych tożsamości. No i jeszcze ta wróżba: wieża, śmierć, runięcie wszystkiego, co stało na glinianych nogach.

Informacje dodatkowe o Znaki zodiaku:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2024-06-05
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-8319-732-6
Liczba stron: 320

Tagi: literatura piękna

więcej

Kup książkę Znaki zodiaku

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Znaki zodiaku - opinie o książce

Avatar użytkownika - jesienna5
jesienna5
Przeczytane:2024-06-25, Ocena: 5, Przeczytałem,

Zachęcona okładką i lekturą poprzednich wspaniałych książek Marcisza postanowiłam sprawdzić czy nowa powieść będzie mi się podobać (opis mnie nie przekonał). Okazało się, że to dalej całkiem dobra proza. Zupełnie inna niż Taśmy rodzinne czy Książka o przyjaźni, ale dalej czyta się to bardzo dobrze i szybko. Warto dać szansę bo choć krótkie to w powieściach Marcisza jest wiele dobrego.

Link do opinii
Avatar użytkownika - dragon7
dragon7
Przeczytane:2024-06-16, Ocena: 4, Przeczytałem,

Znaki zodiaku to nie książka która zmieni wasze życie więc ocena 8/10 jest jak najbardziej adekwatna. Solidna historia, dobrze napisani bohaterowie, z własnymi problemami i pragnieniami i kilka rzeczy do rozmyślenia po przeczytaniu wystarczy żeby dobrze spędzić czas z tą książką. Na pewno sięgnę jeszcze po kolejne  ksiazki Marcisza

Link do opinii
Avatar użytkownika - diesirae
diesirae
Przeczytane:2024-06-10, Ocena: 6, Przeczytałem,

Idealna pozycja na zblizajace sie wakacje. Można poczuć ten włoski gorąc, luz i oddać się książce. Problemy bohaterów przyćmiewają własne a Marcisz umiejętnie kreśli swoje postaci.

Link do opinii
Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-05-29, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Znaki zodiaku" autorstwa Macieja Marcisza to książka, która z całą pewnością podzieli czytelników, ale nikt nie przejdzie obok niej obojętnie.

 

Fabuła książki dzieje się w malowniczej Toskanii i opowiada o życiu. Mówi o ludziach zagubionych, szukających swojego miejsca na świecie i własnej tożsamości. Autor zagłębia się w zagadnienie wpływu astrologii na drogi, którymi podążamy, i zadaje fundamentalne pytania, które momentami odnosiłam wrażenie, jakby były wyjęte żywcem z mojej głowy. Niektórzy mogą odnieść wrażenie, jakoby autor miał prześmiewczy styl w stosunku do millenialsów i ich problemów, jednak według mnie nic z tych rzeczy. On tak naprawdę pokazuje obecne problemy, z jakimi zmaga się ogromna ilość osób mojego pokolenia.

 

Narracja jest lekka i sprawia, że przez książkę się płynie. Postacie zostały natomiast bardzo dobrze skonstruowane. Czasami ciężko je lubić, innym razem wręcz się ich nienawidzi, ale jeszcze innymi można w nich dostrzec siebie. Dlatego z jednej strony łatwo się w nich wczuć i zrozumieć rozterki, z którymi się borykają, ale z drugiej sami zastanawiamy się, jak byśmy się zachowali w danej sytuacji.

 

,,Znaki zodiaku" to pozycja dość krótka, ale poruszająca w czytelniku najczulsze struny i zmuszająca go do refleksji. Autor pozwala się przy niej zrelaksować, momentami pośmiać i przede wszystkim uświadomić sobie, że to, z czym się zmagamy, może być bardziej powszechne, niż nam się wydaje. Serdecznie POLECAM!

Link do opinii
Inne książki autora
Taśmy rodzinne
Maciej Marcisz0
Okładka ksiązki - Taśmy rodzinne

Marcin Małys ma 30 lat, 63 tysiące złotych długu i mętną wizję własnej przyszłości. Kiedy ojciec decyduje się go wydziedziczyć i przekazać wielomilionowy...

Książka o przyjaźni
Maciej Marcisz0
Okładka ksiązki - Książka o przyjaźni

Kasia, Michał i Dorota znają się od zawsze. Ich przyjaźń przetrwała kilkanaście lat, przeprowadzki do odległych miast, a nawet coraz bardziej rozjeżdżające...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Megamonstrum
David Walliams
Megamonstrum
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy