Zniszczona

Zostałam sprzedana przez własną matkę za narkotyki. W wieku siedemnastu lat stałam się dziwką. Przez kilka lat byłam sponiewierana, moje ciało było własnością facetów, którzy codziennie odwiedzali mój pokój. Mogłabym z tym żyć, gdyby nie moja młodsza siostra. Chciałam dla niej innego życia, dlatego postanowiłam uciec z tego piekła. Właśnie tak znalazłam się w San Diego, gdzie od nowa zaczęłam tworzyć swoją historię. Byłam zamknięta na każdego faceta, który się do mnie przystawiał, dopóki nie trafiłam na Maksa. On dotarł do mnie, burząc ten mur, który zbudowałam wokół siebie. Nauczył mnie jak cieszyć się seksem, którego myślałam, że nigdy nie polubię. Niestety moja bańka mydlana musiała pęknąć, a dawne życie przypomniało o sobie. Teraz stoję pod ścianą, muszę dokonać wyboru, który daje mi Marco. Decyzja jest prosta, on znowu wygrał.

Informacje dodatkowe o Zniszczona:

Patka96x
Przeczytane:2024-01-07,

Zniszczona
Wydanie nr. 2

Nat została sprzedana przez własną matkę do burdelu. Miała dopiero siedemnaście lat, gdy matka zamieniła ją na narkotyki. Przez pierwsze kilka lat jej ciało było sponiewierana, było własnością facetów, którzy codziennie odwiedzali jej pokój. Nat nauczyła się z tym żyć, ale chciała zmienić swoje życia dla młodszej siostry. Bardzo chciała dla niej innego życia, niż ona miała.
Dziewczyna pewnego dnia postanowiła, że ucieknie z tego piekła. Czy jej się to uda? 🤔
Czy zacznie nowe życie? 🤔
Właśnie tak znalazła się w San Diego, gdzie chce zacząć tworzyć swoją nową historię. Czy Nat zacznie nowa historie? 🤔 Czy dane jej będzie poznać kogoś? 🤔
Czy otworzy serce dla jakoś mężczyzny? 🤔
Już Wam mogę powiedzieć, że Nat pozna kogoś. Tylko pytanie, czy będzie umieć zaufać i zburzyć ten mur co wybudowała wokół siebie? 🤔
Czy dawne życie sobie o niej przypomni? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖 ♥️.

Dawno temu czytałam już pierwsza wersja ten książki i powiem Wam, że obie mnie W trzasnęły. Jak własna matka tak mogła się zachować.
Widać, że autorka w tym nowym wydaniu, włożyła jeszcze więcej serca i będzie do pracowała te historie.
Podczas czytania targały mnie różne emocje tj. smutek, złość, a nawet łzy się pojawiły. Główna bohaterka było widać, że nie chce takiego życia. Chcę je zmienić dla siebie i swoje ukochanej siostry. Ta książka jest przeznaczona dla osób pełnoletnich 🔞.
Ja osobiście bardzo lubię książki od autorki 😊.
Co do okładki, to jest pasująca do wszystkiego.

Polecam Wam ogromnie sięgać po nowe wydanie.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂.

Avatar użytkownika - Mirela
Mirela
Przeczytane:2023-08-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

RECENZJA

🖤"ZNISZCZONA"🖤

Seria: Heartbears

AUTOR: MONIKA RĘPALSKA

WYDAWNICTWO: WasPos

"Nie płakałam, już dawno zabrakło mi łez. Ten skurwiel odebrał mi moją niewinność, chcąc zrobić ze mnie dziwkę.
Niech sobie myśli, że mu się uda. Zawładnął moim ciałem, ale duszy mu nie oddam, poczekam, ...."

"Zniszczona" to interesująca, momentami  brutalna, wzruszająca, pełna uczuć,  niespodzianek, niesprawiedliwości, walce o normalność historia z kontrowersyjnym wątkiem, która pokazuje jak zniszczona dziewczyna, pragnie lepszego życia nie dla siebie a dla swojej siostry i zrobi wszystko, aby to osiągnąć. Historia, która wywoła niemałe emocje, wzruszy I jest pełna zwrotów akcji.
Całość dynamicznie poprowadzona,
autorka miała naprawdę dobry pomysł na fabułę książki, która jest budowana stopniowo.
Fajnie, że autorka pokazała tylko zarys wątku Nat, pobytu i tego co przeżyła w piekle, w którym się znalazła, a bardziej skupiła się na dalszym życiu dziewczyny i tego jak się ono potoczyło.
Historia dziewczyny, która powoli odradza się z mroku, w którym przebywała i odnalazła odrobinę szczęścia wśród obcych ludzi.
Historia pokazuje, że miłość może uratować i zmienić wszystko w naszym życiu.
Książka, która porwała mnie już od pierwszej strony. Autorka ma lekki i przyjemny styl, który sprawia, że przez książkę się dosłownie płynnie.

Bohaterowie ciekawie wykreowani, podobała mi się kreacja Nat, która była niezwykle silna i walczyła z całych sił o lepszą przyszłość.
Maks troszkę mnie rozczarował, ale i tak go bardzo polubiłam, ponieważ nie osądzał dziewczyny i tego kim była.
A Ester to chodzące dobro i niezła swatka 🙂.

Nat miała, siedemnaście lat wszystko zostało jej odebrane i to przez własną matkę, która sprzedała ją za kilka dolarów do burdelu. Kilka lat w piekle spowodowało, że stała się pozbawioną emocji, zobojętniałą kukiełką na otoczenie, w którym się znalazła. Kiedy nadchodzi upragniony dzień, ucieka, nie oglądając się za siebie. Pragnie zapewnić lepsze życie swojej malutkiej siostrzyce. San Diego stał się jej nowym początkiem i właśnie tam znajduje spokój, przyjaciół i poznaje mężczyznę, który wywołuje u niej jakieś głębsze uczucia, których się wyzbyła względem mężczyzn. Maks to on zburzył mury, które zbudowała wokół siebie.
Jednak nic nie trwa wiecznie i jej bańka ponownie zacznie pękać i dawne życie zacznie o sobie przypominać.

-Co Nat jest,  gotowa poświęcić dla swojej siostry?
-Czy ucieczka od danego, życia pozwoli Nat zacząć nowe życie?
-Czy przyjaciele, gdy poznają, historię dziewczyny odwrócą się od niej czy wręcz przeciwnie?
-Czy Max dał jej wszystko, o czym marzy?
-Czy znów będzie musiała poświęcić się dla najbliższych?
-Czy przeżyje starcie z Marco?
-Czy z Maksem czeka ja przyszłość?

Polecam

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji. ❤️🥰 Współpraca barterowa.

Avatar użytkownika - violetanddog
violetanddog
Przeczytane:2023-07-15, Ocena: 2, Przeczytałem,

Zacznę oczywiście od okładki, bo nie sposób o niej nie wspomnieć. Jest moim zdaniem zbyt wulgarna, jakby zapożyczona z instagramowego profilu celebrytki, która znana jest z tego, że jest znana. W czasach gdy kobiece ciało jest towarem, który sprzedaje się w Internecie za lajki i zasięgi, my dostajemy książkę, w której z tematu wykorzystywania seksualnego zrobiono takie – oj tam, przecież, nic takiego się nie stało. Tak nie wolno, moi drodzy. Zarówno tytuł, jak i okładka może wprowadzać czytelnika w błąd i sugerować historię tragedii opartej na faktach. Jak ogromny był mój zawód, gdy okazało się, że mam przed sobą zwykły, średniej klasy romans.

Książkę planowałam przeczytać w formie audiobooka, ale niestety szybko przeszłam na ebook. Lektorka i jej nadmiernie ekspresyjny, wręcz komiczny, niewyraźny ton głosu przyprawiał mnie o irytację.
Książkę czyta się błyskawicznie. Niestety nie dowiedziałam się za wiele o tym życiu bohaterki sprzed ucieczki z „burdelu”, bo i ona sama sprawiała wrażenie jakby pobyt tam był dla niej nie traumą, a pobytem w sanatorium. Sporo tu błędów logicznych. Nat uciekła z siostrą z burdelu ot, tak, bez żadnych problemów. Hmm, a to ciekawe. Zaraz potem spotyka starszą panią, która proponuje jej pracę i mieszkanie, a na dodatek jej wnuczek to przystojny policjant, któremu zupełnie nie przeszkadza przeszłość dziewczyny. Niewiarygodne.

Moim zdaniem autorka wykazała się słabą znajomością psychiki osoby po wykorzystaniu seksualnym, przez co cała historia straciła na wiarygodności. Podobno wydanie to jest wydaniem poprawionym, jednak od strony psychologicznej książka nadal kuleje. Nie czytałam innych książek Autorki, ale o tym tytule chciałabym zapomnieć i dać Rępalskiej jeszcze jedną szansę, bo widzę, że nie jest to jej debiutancka powieść a któraś już z kolei książka.
Tytuł również jest mylący, bo nie odniosłam wrażenia, że bohaterka w jakikolwiek sposób została zniszczona. Chyba że bardzo dobrze kamuflowała swój stan. Jednak już na chwilę po ucieczce od swego oprawcy zamieszkała u nieznajomej osoby i wdała się w romans z policjantem.

Niestety, ale tym razem nie jestem w stanie polecić wam tej książki. Zbyt wiele rzeczy tu nie zagrało. Przeczytałam wiele świetnych książek podejmujących tematykę handlu ludźmi i prostytucji i kilka z nich szczerze rozdarło moje serce na kawałki. W tym przypadku nie czułam nic poza irytacją, że o tak ważnym temacie powiedziano tak niewiele i zastąpiono go tanim romansem, jakich na rynku teraz wiele. Oczywiście możecie ją przeczytać, ale w zasadzie nie wiem po co.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @waspos

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2023-06-30, Ocena: 4, Przeczytałam,

Nat to nasza tytułowa "Zniszczona''... Dlaczego? W wieku 17 lat została sprzedana do burdelu przez matkę i tam od kilku lat pracuje jako prostytutka. I już dawno by się poddała i skończyła swoje życie jednak pięcioletnia siostrzyczka, Liz, nad którą sprawuje opiekę daje jej siłę do walki i to dzięki niej się nie poddaje. Powieść zaczyna się właściwie w momencie, kiedy postanawia uciec z siostrzyczką od despotycznego i brutalnego szefa, Marco. Dziewczyna z siostrą trafiają pod skrzydła opiekuńczej Eleny i jej załogi z restauracji. Nat poznaje życzliwych przyjaciół. Dostaję pracę i mieszkanie, nawet poznaje tajemniczego Maxa, detektywa policyjnego...i to wygląda na dosyć obiecująca znajomość. Jednak intencje Maxa sięgają dalej niż sama znajomość z Nat. W tym czasie przeszłość Nat upomina się o nią, stwarzając dla niej i Liz groźne niebezpieczeństwo. Czy Nat uda się w końcu zamknąć ten zły rozdział w swoim życiu i odciąć się całkowicie od przeszłości? Co połączy Nat i Maxa?

Historia Nat wywołała we mnie wiele uczuć,.i tych dobrych i tych złych. Początek książki był mocny i zapowiadał się świetnie jednak potem moje emocje opadły. A to przez dosyć skrótową narrację Nat, która nie pokazywała mi swoich emocji i uczuć a jedynie wydarzenia z lekkimi przeskokami w czasie, co niezbyt mi się podobało. Jej strona wewnętrzna została potraktowana troszkę po macoszemu. Jednak w momencie poznania Maxa sytuacja się zmieniła i w końcu miałam ten dreszczyk emocji, który przyjemnie mnie prowadził przez powieść. Potem było przerażenie, zaskoczenie, a na samym końcu wzruszenie ...więc sami widzicie. Książka gwarantuje całą gamę emocji. Fabuła jest dynamiczna, jednak troszkę przewidywalna. Bohaterowie również zostali dobrze pokazani. Co było na minus, to kilka literówek...ale to niuans, ponieważ cały zamysł fabularny tej książki był naprawdę dobry i wciągający. Polecam 🌹

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-07-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zastanawialiście się co zrobilibyście gdyby odebrano wam godność oraz wolność w wieku 17lat?

W powieści poznajemy Nat,która pracowała w burdelu od siedemanastu lat przez pięć lat.Została sprzedana przez mamę.Cudem ucieka zabierając ze sobą młodsza siostrę.W nowym miejscu poznaje Maxa,który potrzebuje od niej pomocy…Czy można zamknąć trudna przeszłość i ułożyć na nowo swoje życie?

Historia Nat jest naznaczona ogromnym cierpieniem i bólem spowodowanym przez najbliższą osobę.Konsekwencją tego jest haniebna praca w niewoli jako prostytutka.Chęć zmian są powodem do marzeń o normalności.Zagłębiając sie w tą historie miałam łzy w oczach.Razem z bohaterką przeżywałam jej piekło.Siła kobiecości oraz determinacja pokazuje chęć do walki o szczęście.Niestety życie nie pozwala na zapomnienie o osobach z przeszłości.Powrót jej daje niepewność przed jutrem…

Będziecie poruszani otrzymana historie.Wzrusza pokazując,że warto walczyć o swoje szczęście.Widać także siostrzana miłość dla której można wiele zrobić,by miała lepiej.
Mamy także przykład,że bliska nam osoba potrafi zdradzić w najmniej oczekiwanej chwili.To było krzywdzące i zaskakujace zarazem!

Z lektura spędziłam niezapomniany czas.Historie będę zapamiętam na długo ze względu na cierpienie bohaterki i jej walkę o siebie.
Gorąco Wam ją polecam!

Avatar użytkownika - olasoltys
olasoltys
Przeczytane:2020-01-26,

Siedzę właśnie przed ekranem i zastanawiam się jak najlepiej ująć w słowa to co przeczytałam. Może ujmę to tak...

To nie jest historia dla małych dzieci...

Nat to główna bohaterka, która trafia do domu publicznego, przez własną matkę, uzależnioną od narkotyków, które przedawkowała, zostawiając ją samą z młodszą siostrą. Na szczęście, przez niedopilnowanie, Nat staje się wolna i zaczyna całkowicie nowe życie w San Diego. Na początku nie ufa nikomu, lecz po pewnym czasie zaprzyjaźnia się z członkami ekipy w małej knajpce oraz zdobywa rodzinę. Z czasem odkrywa czym jest miłość, która nie była jej dana. Pytanie tylko na jak długo potrwa jej szczęście? Czy dawne demony przeszłości zwyciężą i dziewczyna będzie zmuszona powrócić do swojej profesji? Czy może jednak Maks ją uratuje?

Niezwykle poruszająca historia siedemnastoletniej Nat, która musiała stoczyć bitwę o ludzi, których kocha. Jest niezwykle waleczną i twardo stąpającą po ziemi, a po mimo ran zadanych w przeszłości z czasem i otwiera się na miłość i przyjemność czerpaną z seksu.

Historia ta pokazuje nam, że nie zawsze w życiu jest łatwo i jak bardzo ludzkie życie staje się kruche, to nigdy w życiu nie można się poddawać. Książka jak najbardziej mi się podobała i uwalniała u mnie wszelkie emocje jakie tylko byłam w stanie poczuć, a zakończenie świetne. Jedyne takie moje odczucia, że większość takich większych akcji, dzieje się z łazienkach, przez co jest lekko przewidywalna. Tak samo jak historia z Gabe'em. Mimo wszystko książkę czyta się przyjemnie, jest łatwa w odbiorze i bardzo szybko się ją czyta.

Jestem bardzo wdzięczna pani Monice i Grzesiowi Kuczyńskiemu za możliwość wzięcia udziału w Book tourze i przeczytania tego emocjonalnego Rollercoaster'u.

Dziecko pragnie miłości. Ciepła i zrozumienia. A także beztroski. W końcu to czas na zabawę i naukę. Co może spotkać dziecko ze strony rodzica? Odtrącenie? Bicie? Wyładowywanie na nim swojej złości i swoich niepowodzeń? O nie. Najgorsze co może być to odebranie życia i ... sprzedanie do domu publicznego. Zrobienie z córki prostytutki.

Tego własnie doświadczyła Nat. Razem ze swoją pięcioletnia siostrzyczką Liz trafiła do piekła w wieku siedemnastu lat. Zamiast zauroczyć się z chłopcach w swoim wieku, została wrzucona do kotła samego diabła. Dla jej matki najważniejsze były używki niż własne dzieci. Marco odebrał jej to co najcenniejsze. Obdarł ze złudzeń, z godności i daru, który powinna podarować temu jednemu jedynemu. Stała się marionetką dla jego klientów, która dostarczała mu gotówki. Ale Nat miała swój plan. Jej jedynym ratunkiem była Liz. To dla malutkiej siostrzyczki, której jest prawnym opiekunem, decyduje się na ucieczkę. Trafiają do San Diego, do baru Dolce. Urocza Ester zatrudnia ją u siebie. Znajduje tutaj troskę, przyjaźń, spokój i ... miłość. Ale jak to w życiu bywa, przeszłość powróci by upomnieć się o swoje. Czy Nat i Liz będą w końcu wolne? Czy będą szczęśliwe? Czy Maks okaże się być tym jedynym? A może on chce tylko jednego i nie liczy się z uczuciem dziewczyny?

Pełna paleta uczuć została mi zaserwowana. Z przerażeniem śledziłam mroczne życie głównej bohaterki. To, jak na każdym kroku drżała na samą myśl, że Marco powróci. Że znowu trafi do tego piekła. Tu, w nowym miejscu pragnie zacząć wszystko od nowa. Nikt nie wie kim była. Od obcych ludzi, pracowników baru i rodziny właścicielki dostała więcej niż od rodzicielki. To tutaj powoli zamyka strach w kufrze. Otwiera się na dobro i miłość. Choć umiera ze strachu na samą myśl, o dotraceniu gdy wyzna im swoją przeszłość to ryzykuje. Czy tym razem wszystko będzie tak jak być powinno? Czy zapewni Liz to, czego dziecko w tym wieku potrzebuje? Najpierw jednak trzeba raz na zawsze odciąć się od demona. Co jest w stanie poświecić, by uratować tych, których kocha? Ta walka okaże się być ostatnią, jaką stoczy Nat. Kto wygra? Zło czy dobro? W tej historii nic nie jest takie oczywiste, jakie powinno być. Zagadka goni zagadkę, emocje się nawarstwiają, by w finale wybuchnąć niczym lawa z wulkanu trawiąc wszystko wokół siebie.

Ta książka od pierwszych stron wciągnęła mnie. Porwała jak pasażera na gapę. Śledziłam i towarzyszyłam Nat w tej nierównej walce. Z uwagą śledziłam tekst w oczekiwaniu na finisz. Brutalna i smutna opowieść Nat wycisnęła z moich oczu łzy. Okazała się być inna niż zakładałam. Zostałam pozytywnie zaskoczona i wbita w fotel.

Polecam agazlotowlosaiksiazki.blogspot.com

Zacznijmy od samej strony wizualnej, ponieważ okładka z całą pewnością przyciąga wzrok. Patrząc na nią, spodziewałabym się erotyku, bądź romansu z elementami erotyki. Jednak wystarczy zwrócić uwagę na krótki opis z przodu, by dowiedzieć się, że mamy do czynienia z poważniejszą tematyką.
„Miała 17 lat, gdy matka sprzedała ją do burdelu”. Oczekiwania do książki od tej chwili znacznie się podniosły. Chciałam brudną i trudną historię skrzywdzonej nastolatki. Czegoś, co mną wstrząśnie i zostanie zapamiętane na długo. Czy dostałam to, czego oczekiwałam?
Monika Rępalska jest debiutującą autorką, więc można jej wybaczyć pewne błędy. Styl nie jest fenomenalny, ale z całą pewnością prosty i przyjemny w odbiorze. Książkę czyta się znacznie szybko, ale nawet wtedy można dostrzec literówki.
Początek był mocny, jednak już po chwili doszło ucieczki dziewczyny i praktycznie od tego zaczyna się historia. Burdel jest przeszłością i traumą, z którą musi się zmagać. Nat ma pod opieką młodszą siostrzyczkę. To ona dodaje jej siły, by uciec ze strasznego miejsca i nie pozwolić, by mała Liz miała takie samo życie jak ona. Ich matka sprzedała Nat do burdelu, po czym zabiły ja narkotyki. Dziewczynom udaje się odnaleźć spokojny azyl, ale okrutny Marco już depcze im po piętach.
Pomysł na fabułę ogółem świetny, jednak nie jestem w pełni zadowolona. Dlaczego? To książka, w której zaciekawił mnie początek i zachwyciło zakończenie. Jednak środek chyba najchętniej bym wycięła. Jest jak na taką książkę zbyt przesłodzony. Tak jakby autorka zlitowała się nad postacią i zaczęła podsuwać jej nagle wszystko, co najlepsze pod nos. Łącznie z samymi przystojniakami. Już nawet przymykając oko na słodkie romanse, książka chwilami wydaje się zbyt nierealna. Zarówno życie Nat w burdelu jest niedopracowane, jak i nagłe spotkanie przecudownych ludzi, którzy oddają cała swoją miłość obcej dziewczynie, wydaje się mocno naciągane.
Jeśli ktoś lubi romansidła, a boi się, że tematyka tej książki będzie dla niego zbyt drastyczna, może spokojnie sięgnąć. Widać, że bohaterka wiele przeszła, ale autorka oszczędza nam szczegółowych opisów. Czy nie chciała robić książki zbyt brutalniej, czy po prostu nie miała pomysłów? – Tego nie wiem. Może jestem zbyt okrutna, ale nie poradzę, liczyłam na coś innego.
Nie zniechęcam was całkowicie, książka ma dużo pozytywnych opinii i na pewno niektórzy się w niej odnajdą. Sama też zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona, ale dopiero na sam koniec. Mamy trochę więcej akcji, dramatu, zagadek, mocniejszych emocji. Szkoda tylko, że wcześniej parę razy miałam ochotę odłożyć książkę.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2023-07-19, Ocena: 4, Przeczytałem, Wypożyczone, 52 książki 2023,

Pierwszy raz czytam książkę Moniki Repalskiej i muszę powiedzieć,że lektura jest całkiem udana.Autorka podjęła się ciężkiego tematu jakim jest sprzedaż nastolatki do burdelu i to przez własną matkę w zamian za prochy.Dziewczyna -Nat musi godzić się na takie poniżanie ,ponieważ ma pod swoja opieka małą siostrzyczkę,którą chce uchronić przed okrutnym światem prostytucji. Dlatego też godzi się na gwałty ze strony swoich klientów, a dla Marco - bosa całego interesu - jest najcenniejszym towarem.Dziewczyna jednak w końcu postanawia uciec, a pomagają jej w tym ,,przyjaciółki" po fachu i jest powód dlaczego daję je w cudzysłów.
Nie będę więcej zdradzać z historii Nat i jej siostrzyczki,bo nie byłoby przyjemności z czytania.
Książka ogólnie jest dobra,czyta ją się szybko bo i nie jest tak długa.Brakowało mi jednak przekazania w niej większych emocji i rozwinięcia niektórych wątków,No czegoś mi tu brakowało.Choć zakończeniem autorka mnie totalnie zaskoczyła.

Senny koszmar
Monika Rępalska0
Okładka ksiązki - Senny koszmar

NIESPODZIEWANA ŚMIERĆ UKOCHANEGO MĘŻA I SYNKA SPROWADZA JĄ NA DNO. CZY WŚRÓD SENNYCH KOSZMARÓW ODNAJDZIE DROGĘ DO NORMALNEGO ŻYCIA? Wiodąc spokojne życie...

Kupidyn
Monika Rępalska0
Okładka ksiązki - Kupidyn

Co zrobisz, gdy osobie, którą kochasz, zostanie kilka dni życia?Brooke James jest odnoszącą sukcesy agentką FBI. A przynajmniej do pewnej sprawy, która...