Żniwiarz. Czarny świt

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2020-06-03
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-66517-96-7
Tytuł oryginału: Żniwiarz. Czarny świt.
Język oryginału: Polski

Tom 5 cyklu Żniwiarz

Poznaj serię „Żniwiarz” autorki uhonorowanej nagrodą Książka Roku 2019 Lubimy Czytać!

Nadszedł czas ostatecznego starcia. Słowiańskie demony muszą odejść w zapomnienie!

Magda odrodziła się po raz kolejny. Po powrocie z zaświatów, razem z piekielnym ogarem przy boku, uchroniła Feliksa przed rychłą śmiercią. To jednak dopiero początek ich kłopotów. Demony nie śpią i zaczynają się pojawiać nawet w biały dzień. Cała wieś Wiatrołom jest zagrożona, a wraz z nią świat zwykłych śmiertelników. Czy zły omen się sprawdzi i Nija powróci ze zdwojoną mocą? Czy śmierć bliskich przysłoni żniwiarzom zdrowy rozsądek? Władca demonów chyba nigdy nie da za wygraną! Koniec znanego wszystkim świata nadchodzi szybciej, niż się tego spodziewają…

Kup książkę Żniwiarz. Czarny świt

Opinie o książce - Żniwiarz. Czarny świt

Avatar użytkownika - Ze-bookiempodrek
Ze-bookiempodrek

Tym, co nie czytali nie będę spoilerować fabuły ostatniej części Żniwiarza. Musicie jednak wiedzieć, że Paulina Hendel ma talent do genialnych zakończeń, gdyż ostatnie strony „Drogi Dusz”, a właściwie ostatnie zdanie było na tyle świetne, że od razu chciało się sięgnąć po kolejną część. „Czarny Świt” zaskakuje od samego początku. Czytelnicy, którzy cenią sobie akcję, na pewno będą zadowoleni z lektury. Mnóstwo potworów, samozwańczy łowcy demonów, ciągła walka, ogrom krwi to coś, co lubię i co bardzo dobrze mi się czytało. Niestety, końcowe rozdziały, a dokładnie walka z władcą zaświatów nie przypadły mi do gustu, całe to wydarzenie było dla mnie za mało widowiskowe. Liczyłam na naprawdę ogromne BUM. Niestety, lekko się zawiodłam, choć epilog, a dokładniej ostatnie zdania to typowy styl autorki w najlepszym wydaniu.

Nie jestem pewna, czy „Czarny Świt” to zakończenie, jakiego oczekiwałam. Z pewnością warto przeczytać ostatni tom o Żniwiarzach, jednak pozostawiło we mnie pewien niedosyt. Mimo to polecam całą serię, gdyż dla mnie to była świetna przygoda w świat pogańskich wierzeń, demonów, fantastycznych bohaterów, przygód, która z pewnością pozostanie na długo w moim sercu. Teraz, nie pozostaje mi nic innego, jak sięgnąć po kolejną serię autorki!

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-06-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 2020, Dla młodzieży, 52 książki 2020, Fantasy,

Powieść należy zarówno do literatury mlodziezowrjjakni fantastyki.

"Żniwiarz. Czarny świt " Pauliny Hendel to zarówno 5 jak i ostatni tom z serii "Żniwiarz".
Słowiańskie demony, tajemnicze potwory i pradawne niebezpieczeństwo to wszystko znajdziecie w tej książce. Tylko żniwiarze są w stanie ocalić ludzkość przed mrokiem. Magda, Feliks i Mateusz powracają ponownie.
Czy uda im się zapobiec apokalipsie ?
Paulina Hendel znowu wyciąga w świat słowiańskich wierzeń. Powieść przepełniona jest demonami, magią i odrobiną mroku.
W tej książce można znaleźć takie motywy jak miłość, zemsta, mrok, śmierć, nienawiść, magia, apokalipsa, ludzie, rodzina, przyjaźń, troska i wiele innych.
Powieść pokazuje niebezpieczeństwo świata w którym żyją bohaterzy i ich bezinteresowność. Ponadto pokazuje siłę miłości i przyjaźni.
Co mogę powiedzieć o zakończeniu? Niewiele żeby niczego nie zdradzać. Jednak uważam że jest to książka warta przeczytania.
Zarówno fabuła jak i okładką przyciąga wzrok i wzbudza zainteresowanie.

Świetne zakończenie rewelacyjnej serii, pozostawiające lekko niedomkniętą furtkę na przyszłość. Chociaż przygody Magdy i Feliksa jako postaci książkowych zostały już mocno wyeksploatowane, nie ukrywam, że chętnie obejrzałabym przygody tej dwójki na wielkim ekranie.
Żniwiarz to jedna z najlepszych na polskim rynku serii, sięgająca do dawnych ludowych zabobonów i przesądów, demonologii oraz religii słowiańskiej. Lekka, przyjemna i wciągająca historia dla młodych i starszych czytelników.

Avatar użytkownika - gosiaczeq
gosiaczeq
Przeczytane:2020-12-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2020,

Książkę świtnie się czyta. Ale mam mieszane emocje co do jej zakończenia. Niby w miarę logiczne, ale jakoś mnie ono nie przekonało. Część ciekawych wątków została potraktowana po macoszemu. Mimo wszystko warto przeczytać.

Avatar użytkownika - moonraavi
moonraavi
Przeczytane:2020-08-23, Przeczytałem,
Wysłannik
Paulina Hendel0
Okładka ksiązki - Wysłannik

Ta książka nie posiada jeszcze opisu....

Tropiciel
Paulina Hendel0
Okładka ksiązki - Tropiciel

Hubert budzi się w Paryżu, jak gdyby tragiczna w skutkach wyprawa po księgę nigdy nie miała miejsca. Zagłada cywilizowanego świata jeszcze nie nastąpiła...

Kwestia winy
Małgorzata Rogala