Żony kartelu

Książka powstała na podstawie autobiograficznych wspomnień żon nierozłacznych bliźniaków Pedro i Jaya Floresów, podwójnej prawej ręki ,,El Chapo" Guzmana - meksykańskiego barona narkotykowego, potężnego, niebezpiecznego przestępcy, o którym zrobiło się głośno za sprawą brawurowej ucieczki z więzienia, a następnie nie mniej spektakularnego aresztowania.

Bracia Flores, świadkowie, uczestnicy, wykonawcy oraz zleceniodawcy nielegalnych procederów kartelu z Sinaloi, przez wiele lat poszukiwani listem gończym, prócz błyskotliwej kariery w biznesie narkotykowym u boku swoich żon - Mii i Olivii - realizowali się jako przykładni ojcowie i mężowie, i to właśnie za sprawą nacisku ze strony rodzin pewnego dnia zdecydowali się na współpracę z amerykańskimi władzami i przyczynili się do aresztowania czołowych członków kartelu. Nierozłączni bracia również odsiadują wyroki, łagodne i w samotności, a ich rodziny zostały objęte programem ochrony świadków. Małżonki wzięły sprawy w swoje ręce i kreślą osobisty obraz przestępczego świata, w którym żyły, opisują działania potężnego kartelu, jego ekstrawagancje, skalę przemytu narkotyków i wprost niewiarygodny blichtr.

Informacje dodatkowe o Żony kartelu:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2018-06-20
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: Cartel Wives: A True Story of Deadly Decisions, Steadfast Love, and Bringing Down El Chapo

Kup książkę Żony kartelu

Żony kartelu - opinie o książce

"Współpracowali, będąc u szczytu swej kryminalnej działalności."

Historia braci Flores i ich żon, które na podstawie swoich wspomnień opowiadają o biznesie narkotykowym. Jednak ze względu na niebezpieczeństwo, które za sobą niesie to zajęcie, bliźniacy zdecydowali się na współpracę z amerykańskimi władzami.

Mia i Olivia Flores to odważne kobiety, których mężowie "(...)są niemal samodzielnie odpowiedzialni za błyskawiczny wzrost napływu narkotyków do Stanów Zjednoczonych w ciągu ostatnich dwudziestu lat." Zapewne większość pomyśli, że bycie dilerem narkotykowym, to łatwa i bardzo dobrze płatna praca. Owszem, będąc członkiem kartelu narkotykowego zapewne się wzbogacisz, jednak za każdym rogiem kryje się niebezpieczeństwo, a gdy już wkroczysz w ten biznes, to tak łatwo z niego się nie wywiniesz. Tak również stało się z Floresami, którzy pieniędzy mieli w bród, lecz już do końca życia muszą oglądać się za siebie, bo kto wie, czy czasem ktoś żądny zemsty nie zechce zlecić na nich zabójstwa...
Bracia Floresowie przed obawą utraty życia ze strony bossów i nacisku rodziny zdecydowali się zostać informatorami władz federalnych, przy tym doprowadzając do upadku największych karteli. W zamian za to mogli liczyć na pobłażliwość sądu i delikatne zmniejszenie wyroku.
Książka pokazuje nam jak działa cały proceder przemytu narkotykowego oraz to, że ten biznes jest nieprzewidywalny, a ludzie zakłamani. Jednego dnia ktoś jest Twoim bliskim przyjacielem, a drugiego napuszcza na Twój dom mafię, która Cię porywa...
Olivia i Mia, po mimo różnic w charakterach pokazały, że dla nich najważniejsza jest rodzina i z niecierpliwością czekają aż mężowie wyjdą z więzienia.
Świetna książka, idealna dla miłośników mafijnych tematów.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Muza.