Zrób mnie młodszą,zrób mnie piękną

Nowa powieść bestsellerowej autorki.

,,Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną" to - jak każda książka Tanyi Valko - powieść osnuta na prawdziwych wydarzeniach, oparta na osobistym doświadczeniu autorki i perypetiach jej znajomych. Jej fabuła odkrywa blaski i cienie operacji plastycznych i zabiegów medycyny estetycznej.

Książka opowiada o grupie przyjaciół w średnim wieku, borykających się z codziennymi problemami. To ludzie wykształceni, którzy stanęli na rozdrożu i chcą odmienić swoje życie, tak aby za wszelką cenę zatrzymać młodość i poprawić swój wygląd. Nie zgadzają się na nadchodzącą starość i postanawiają się jej nie poddać. Dzięki zabiegom podejmują rozmaite życiowe wyzwania, a nowy wygląd ma im dać szansę na odzyskanie witalności i wiary w siebie.

Tanya Valko, która jest w wieku swoich bohaterów, zderzając się na co dzień z podobnymi problemami, doskonale oddaje nadzieje, obawy i wahania związane z podjęciem decyzji o ingerencji we własne ciało. Osobiście uważa, że jeśli zmiana wyglądu jest czyimś marzeniem, należy je zrealizować, bo życie jest zbyt krótkie, aby cofać się przed podejmowaniem kontrowersyjnych decyzji - należy pełnymi garściami czerpać z jego uroków i możliwości.

Bogatym uzupełnieniem treści książki jest słowniczek terminów medycznych i kosmetycznych przybliżający szczegóły zabiegów.

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, następnie długoletnią asystentką Ambasadorów RP. Przez pięć lat mieszkała w Arabii Saudyjskiej, a obecnie w Indonezji. Jest autorką książek o Libii: ,,Libia od kuchni", ,,Życie codzienne w Trypolisie" oraz ,,Sahara - ocean ciszy". Jej zainteresowania zdrowym stylem życia zaowocowały książkami ,,Dość odchudzania - czas na dietę" i ,,Nowoczesna książka kucharska". W 2010 r. ukazał się jej debiut powieściowy ,,Arabska żona", który okazał się bestsellerem oraz początkiem arabskiej sagi. ,,Arabska córka", ,,Arabska krew" i ,,Arabska księżniczka" to kontynuacje tej powieści.

Informacje dodatkowe o Zrób mnie młodszą,zrób mnie piękną:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-08-20

Kup książkę Zrób mnie młodszą,zrób mnie piękną

Zrób mnie młodszą,zrób mnie piękną - opinie o książce

Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2014-10-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Super powieść o przyjażni,przemijaniu i troskach życia codziennego przeplatana decyzjami o ingerencji w swoje ciało zniszczone wiekiem bohaterów. Zachwyciły mnie końcowe słowa Doroty, dla której już kończy się przygoda na tym świecie.Powiedziała swoim najbliższym i przyjaciółkom aby czerpały z życia ile się da bo nigdy nie wiadomo kiedy nadejdzie koniec ziemskiej wędrówki.A następnie autorka przygotowała dla wszystkich chętnych zmiany swojego ciała listę ,,Ulepszaczy'' i co należy o nich wiedzieć.Polecam :)
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2014-09-26, Ocena: 3, Przeczytałam,
Saga arabska tom 8. Zakochana w Binladenie
Tanya Valko0
Okładka ksiązki - Saga arabska tom 8. Zakochana w Binladenie

W Jemenie Marysia zaprzyjaźnia się z kuzynką Leilą, która pomaga jej oswoić się z życiem w ortodoksyjnym kraju. Pewnego dnia poznaje przystojnego i bajecznie...

Saga arabska tom 1. Arabski narzeczony
Tanya Valko0
Okładka ksiązki - Saga arabska tom 1. Arabski narzeczony

Osiemnastoletnia Dorota zakochuje się w przystojnym doktorancie informatyki, nie bacząc na to, ze jej wybranek jest... Arabem. Chłopaka nie akceptuje ani...