Ojciec - nagrodzony dwoma Oscarami dramat z Anthony Hopkinsem debiutuje na Netflix

Data: 2023-03-22 09:07:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Oscarowy dramat, mający na swoim koncie także kilkanaście innych nagród, z niesamowita kreacją aktorską Anthony'ego Hopkinsa jako starszego mężczyzny dotkniętego demencją to dzisiejsza premiera platformy Netflix. 

Obrazek w treści Ojciec - nagrodzony dwoma Oscarami dramat z Anthony Hopkinsem debiutuje na Netflix  [jpg] 

Film Ojciec, który miał swoją kinową premierą prawie trzy lata temu, dziś będzie można obejrzeć za pośrednictwem Netfliksa. Opowieść o mężczyźnie borykającym się z chorobą alzheimera i jego córce trafiła na kolejny serwis streamingowy. Co wiemy o filmie? 

Ojciec – opis filmu

Film Ojciec to brytyjsko-francuski dramat, który porusza problem starości i bardzo poważnego schorzenia, jakim jest choroba alzheimera. Bohaterem filmu jest Anthony, osiemdziesięcioletni staruszek, który boryka się z demencją i zaburzeniami myślenia i postrzegania. Mężczyzna cierpi na bardzo poważną chorobę. 

     Czytaj również: Co nowego na Netflix? Premiery od 18 do 24 marca 2023 roku

Stanem ojca martwi się jego córka, Anne, która chce się nim zaopiekować. Anthony, który ma gorsze i lepsze dni, nie chce opieki. Sprzeciwia się pomocy, odrzuca opiekunów i bardzo chce pokazać, że jest samodzielny. Ale jego córka wie, że z ojcem jest coraz gorzej. 

Ojciec - obsada i twórcy

Film Ojciec to produkcja angielsko-francuska, w gwiazdorskiej obsadzie. W roli głównej, jako Anthony Anthony Hopkins, zaś w roli jego córki, Anne Olivia Colman. W pozostałych rolach: Mark Gatiss, Imogen Poots, Rufus Sewell, Olivia Williams, Ayesha Dharker, Roman Zeller, Evie Wray.

     Czytaj również: Ojciec, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Florian Zeller.

Ojciec – kiedy premiera?

Ojciec to film z gatunku dramatu, który nie jest oryginalną produkcją platformy Netflix. Film miał swoją premierę w polskich kinach w lipcu 2020 roku. Premiera filmu na platformie Netflix została ustalona na dzień dzisiejszy, czyli 22 marca 2023 roku

    Czytaj również: 

Film można zobaczyć także na innych platformach steramingowych, jak HBO Max i Player.pl.

Ojciec – opinie o filmie

Opisywana produkcja pod tytułem Ojciec, to kino najwyższych lotów. Z racji, że jest to dramat może przypaść do gustu przede wszystkim zwolennikom takiego właśnie filmowego gatunku. Warto go także obejrzeć zważywszy na tematykę, czyli problem alzheimera, ale także choćby dla obsady i rewelacyjnych ról głównych.  Więcej o filmach i serialach na łamach naszego serwisu znajdziecie w dziale filmowych nowości i zapowiedzi.

    Czytaj również: Premiery Netflixa w marcu 2023. Nowe filmy i seriale na Netflixie

Film ma na swoim koncie dwa Oscary, a są to: Oscar - Najlepszy aktor pierwszoplanowy Anthony Hopkins i Najlepszy scenariusz adaptowany Christopher Hampton, Florian Zeller. Ma także aż siedemnaście innych nagród, w tym: BAFTA - Najlepszy aktor pierwszoplanowy Anthony Hopkins; BAFTA - Najlepszy scenariusz adaptowany Christopher Hampton, Florian Zeller; Satelita - Najlepszy scenariusz adaptowany Christopher Hampton, Florian Zeller. A także wiele innych wyróżnień i nominacji do nagród. 

Ojciec – książki

Film Ojciec to produkcja powstała na bazie sztuki teatralnej, napisanej przez reżysera i współscenarzystę filmu Floriana Zellera. W zamian polecamy zatem zupełnie inne literacie dzieło, książkę, o tytule Ojciec, której autorem jest Karol Arentowicz.

Książkę „Ojciec” wydawnictwa IMG Partner można kupić taniej poniżej:

Tagi: dramaty, netflix,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje