Quantcast

„1899” – czy powstanie 2 sezon serialu? Twórcy serialu zdradzają pierwsze informacje!

Data: 2022-11-27 14:51:09 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Jednym z największych przebojów Netflixa ostatnich dni jest serial 1899. To produkcja tym bardziej godna uwagi, że w jej tworzenie zaangażowani byli twórcy innego wielkiego hitu streamingowego giganta – serialu Dark. Czy istnieją szansę na powstanie kontynuacji? Sprawdźmy, co wiemy na ten temat!

Obrazek w treściFot. Vlad Cioplea/Netflix ˆ 2022

Serial 1899 opowiada o podróżnikach, odbywających rejs w tytułowym roku 1899. Wszyscy są zaskoczeni, gdy napotykają na zupełnie inny statek. Co więcej, statek ten podobno zniknął przed wieloma tygodniami. By odkryć wszystkie tajemnice, każdy z nich będzie musiał powrócić do własnych minionych doświadczeń. Czy im się to uda? O tym przekonamy się za sprawą nowej produkcji Netflixa.

1899 – czy będzie 2 sezon serialu?

Twórcy serialu jak dotąd nie wypowiedzieli się na temat tego, czy powstanie kontynuacja serialu 1899. Nie ma również oficjalnego stanowiska Netflixa w tej sprawie. Nie możemy więc na pewno powiedzieć, że wkrótce na Netflixie zobaczymy 2 sezon serialu 1899. Są jednak pewne przesłanki, które mogłyby wskazywać, że tak właśnie się stanie.

Przede wszystkim jest to zaskakujące zakończenie, które wieńczy 1899. Nie chcemy zdradzać tu szczegółów fabuły, nie będziemy więc go opisywać, jednak zdecydowanie otwiera ono drogę do ewentualnej kontynuacji. 

Drugi argument to fakt, że za produkcję odpowiedzialni są twórcy innego hitu Netflixa – serialu Dark. Fakt, że streamingowy gigant podpisał z nimi umowę na kolejną produkcję, świadczy o tym, że współpraca była udana i przebiegała bardzo sprawnie. Trudno, by Netflix chciał pozbywać się tak utalentowanych twórców. 

Za powstaniem ewentualnej kontynuacji mogą przemawiać również świetne recenzje krytyków, które zebrał serial. Ponadto cieszył się on sporą popularnością – długo był w top10 produkcji Netflixa – a wiemy już, że jeśli po dany serial czy film chętnie sięgają widzowie, szansa na powstanie kontynuacji wyraźnie wzrasta. 

Jedynym argumentem „przeciw" są kontrowersje wokół serialu 1899. Twórcy pewnego komiksu oskarżyli autorów scenariusza o plagiat. Scenarzyści jednak twierdzą, że nie znają komiksowej wersji tej opowieści. 

1899 – Maciej Musiał oprowadza widzów po statku z serialu 

Wśród aktorów z wielu krajów, którzy należeli do obsady serialu 1899, był też Polak – Maciej Musiał. Co ciekawe, odegrał on w produkcji zaskakująco dużą rolę i niemal na pewno pojawi się w kontynuacji, jeśli ta powstanie. Netflix w ramach reklamy serialu udostępnił niedawno nowy film promocyjny. 

Czytaj również: "Joker: Folie à Deux" – kontynuacja Jokera. Znamy datę premiery!

W najnowszym filmie związanym z serialem 1899 Maciej Musiał zaprasza widzów do obejrzenia wnętrza Cerbera – niezwykłego parostatku, który odgrywa bardzo duże znaczenie w produkcji. Ten „wirtualny spacer" bez wątpienia warto zobaczyć – świetnie uzupełnia on serial i wprowadza w jego atmosferę:

Tytuł filmu promocyjnego Parostatkiem w piękny rej z Maćkiem Musiałem nawiązuje do popularnej przed laty piosenki, którą wykonywał Krzysztof Krawczyk. Niedługo powstać ma serial poświęcony postaci tego popularnego piosenkarza. 

Tagi: seriale netflix,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje