Quantcast

Ruszają wyzwania czytelnicze 2023!

Data: 2022-12-31 16:48:30 Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

Czytujesz dużo i regularnie? Rodzice czy przyjaciele nie potrafią wyciągnąć Cię z domu, bo wolisz... czytać? Podejmij nasze czytelnicze wyzwania! Zadeklaruj, ile książek przeczytasz do 31 grudnia 2023 roku, prowadź swoją wirtualną biblioteczkę, dodawaj opinie i... wygrywaj książki! 

Obrazek w treści

Wyzwania czytelnicze serwisu Granice.pl

W roku 2013 po raz pierwszy zaprosiliśmy Was do udziału w wyzwaniach czytelniczych serwisu Granice.pl Popularność akcji, liczba zgłoszeń, uczestników, przeczytanych książek, dodanych opinii i recenzji zaskoczyła wszystkich! W roku 2022 akcję zorganizowaliśmy po raz dziewiąty i właśnie zaczęliśmy przeglądać Wasze zgłoszenia. W najbliższych tygodniach sukcesywnie ogłaszać będziemy listy laureatów poszczególnych wyzwań. Nie chcemy jednak tracić czasu. Już teraz zapraszamy, byście spróbowali wziąć udział w kolejnej edycji naszych wyzwań czytelniczych. Byście w 2023 roku ponownie mieli okazję doskonale się bawić i byśmy za rok mogli nagrodzić niektórych spośród Was.

Wyzwania czytelnicze - zasady konkursu

1. Wejdź na stronę https://www.granice.pl/Wyzwania

(albo kliknij Społeczność -> Wyzwania czytelnicze w menu na górze).

2. Wybierz jedną z kategorii konkursowych:

a) 52 książki  - czytasz jedną książkę tygodniowo

b) 26 książek - czytasz jedną książkę na dwa tygodnie

c) 12 książek - czytasz jedną książkę miesięcznie

d) Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2023 roku - dowolna, wybrana przez siebie liczba. Może to być zarówno 15, jak i 115 tytułów. 

W tym roku mamy też dla Was dodatkowe wyzwania, w których możecie brać udział równolegle do wyzwań głównych:

a) wyzwanie "przeczytaj tyle, ile masz wzrostu 2023"

b) Insta challenge - wyzwanie dla bookstagramerów 2023 

3. Kliknij przycisk "Dołącz" na podstronie wybranego wyzwania.

Twój awatar pojawi się na liście uczestników, a w Twojej wirtualnej biblioteczce zostanie utworzona półka o nazwie 52 książki 2023, 26 książek 2023, 12 książek 2023 lub Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2023 roku. Dodawaj na nią przeczytane książki wraz z opiniami o nich.

 4. Aktualizuj swoją biblioteczkę możliwie regularnie:

- oznaczaj książki jako przeczytane,

- dodawaj je na półkę z nazwą czytelniczego wyzwania, jakie podjąłeś,

- oceniaj przeczytane książki,

- dodawaj opinie o książkach lub recenzuj je w naszym serwisie, byśmy mogli zweryfikować, czy rzeczywiście przeczytałeś dany tytuł.

5. Sprawdź, czy wygrałeś. 

W styczniu 2024 roku przejrzymy wszystkie zgłoszenia, zweryfikujemy je i wybierzemy spośród czytelników laureatów. Twórcy wybranych przez redakcję najciekawszych półek otrzymają odpowiednio: 

- 52 książki (ci, którzy przeczytają 52 książki w ciągu roku)

- 26 książek (ci, którzy przeczytają 26 książek w ciągu roku)

- 12 książek (ci, którzy przeczytają jedną książkę miesięcznie)

- zestawy książek - tych, którzy wybiorą inną niż 52, 26 lub 12 liczbę książek w ciągu roku, nagradzać będziemy odpowiednio do wybranej przez nich liczby książek. W tej kategorii wygrać będzie można najwyżej 52 książki - nawet, jeśli ktoś przeczyta zdecydowanie więcej tytułów - po prostu nie dysponujemy nieograniczonymi zasobami nagród :) To kategoria zarówno dla tych osób, które planują przeczytać w 2023 roku 20 książek, jak i dla tych, którzy przeczytają ich więcej niż setkę.

Masz sugestie co do formuły konkursu? Potrzebujesz motywacji do regularnej lektury? Weź udział w dyskusji na naszym forum

Zajrzyj też do specjalnych grup wsparcia na naszym forum. Podziel się w nich wrażeniami z udziału w akcji w roku 2022, zachęć innych do udziału w niej w roku kolejnym, dziel się wrażeniami z przebiegu wyzwania.

Podobnie jak w latach ubiegłych, warto aktualizować nie tylko półki z wyzwaniami rocznymi. Jeśli utworzycie na przykład półkę "chcę zdobyć", podczas kompletowania zestawów nagród przy różnych okazjach będzie nam zdecydowanie łatwiej wybrać odpowiednie dla Was książki. Zawsze staramy się także (chociaż nie zawsze udaje się to w 100%) przekazywać Wam książki, których nie przeczytaliście.

Życzymy powodzenia i czekamy na wszelkie Wasze uwagi lub sugestie!

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje