Ruszają wyzwania czytelnicze 2024!

Data: 2024-01-04 11:43:36 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

Czytujesz dużo i regularnie? Rodzice czy przyjaciele nie potrafią wyciągnąć Cię z domu, bo wolisz... czytać? Podejmij nasze czytelnicze wyzwania! Zadeklaruj, ile książek przeczytasz do 31 grudnia 2024 roku, prowadź swoją wirtualną biblioteczkę, dodawaj opinie i... wygrywaj książki! 

Wyzwania czytelnicze 2024

Wyzwania czytelnicze serwisu Granice.pl

W roku 2013 po raz pierwszy zaprosiliśmy Was do udziału w wyzwaniach czytelniczych serwisu Granice.pl Popularność akcji, liczba zgłoszeń, uczestników, przeczytanych książek, dodanych opinii i recenzji zaskoczyła wszystkich! W roku 2023 akcję zorganizowaliśmy po raz dziesiąty i właśnie zaczęliśmy przeglądać Wasze zgłoszenia. W najbliższych tygodniach sukcesywnie ogłaszać będziemy listy laureatów poszczególnych wyzwań. Nie chcemy jednak tracić czasu. Już teraz zapraszamy, byście spróbowali wziąć udział w kolejnej edycji naszych wyzwań czytelniczych. Byście w 2024 roku ponownie mieli okazję doskonale się bawić i byśmy za rok mogli nagrodzić niektórych spośród Was.

Wyzwania czytelnicze - zasady konkursu

1. Wejdź na stronę https://www.granice.pl/Wyzwania

(albo kliknij Społeczność -> Wyzwania czytelnicze w menu na górze).

2. Wybierz jedną z kategorii konkursowych:

a) 52 książki  - czytasz jedną książkę tygodniowo

b) 26 książek - czytasz jedną książkę na dwa tygodnie

c) 12 książek - czytasz jedną książkę miesięcznie

d) Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2024 roku - dowolna, wybrana przez siebie liczba. Może to być zarówno 15, jak i 115 tytułów. 

Podobnie jak w latach ubiegłych mamy też dla Was dodatkowe wyzwania, w których możecie brać udział równolegle do wyzwań głównych:

a) wyzwanie "przeczytaj tyle, ile masz wzrostu 2024"

b) Insta challenge - wyzwanie dla bookstagramerów 2024 

3. Kliknij przycisk "Dołącz" na podstronie wybranego wyzwania.

Twój awatar pojawi się na liście uczestników, a w Twojej wirtualnej biblioteczce zostanie utworzona półka o nazwie 52 książki 2024, 26 książek 2024, 12 książek 2024 lub Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2024 roku. Dodawaj na nią przeczytane książki wraz z opiniami o nich.

 4. Aktualizuj swoją biblioteczkę możliwie regularnie:

- oznaczaj książki jako przeczytane,

- dodawaj je na półkę z nazwą czytelniczego wyzwania, jakie podjąłeś,

- oceniaj przeczytane książki,

- dodawaj opinie o książkach lub recenzuj je w naszym serwisie, byśmy mogli zweryfikować, czy rzeczywiście przeczytałeś dany tytuł.

5. Sprawdź, czy wygrałeś. 

W styczniu 2025 roku przejrzymy wszystkie zgłoszenia, zweryfikujemy je i wybierzemy spośród czytelników laureatów. Twórcy wybranych przez redakcję najciekawszych półek otrzymają odpowiednio: 

- 52 książki (ci, którzy przeczytają 52 książki w ciągu roku)

- 26 książek (ci, którzy przeczytają 26 książek w ciągu roku)

- 12 książek (ci, którzy przeczytają jedną książkę miesięcznie)

- zestawy książek - tych, którzy wybiorą inną niż 52, 26 lub 12 liczbę książek w ciągu roku, nagradzać będziemy odpowiednio do wybranej przez nich liczby książek. W tej kategorii wygrać będzie można najwyżej 52 książki - nawet, jeśli ktoś przeczyta zdecydowanie więcej tytułów - po prostu nie dysponujemy nieograniczonymi zasobami nagród :) To kategoria zarówno dla tych osób, które planują przeczytać w 2023 roku 20 książek, jak i dla tych, którzy przeczytają ich więcej niż setkę.

Masz sugestie co do formuły konkursu? Potrzebujesz motywacji do regularnej lektury? Weź udział w dyskusji na naszym forum! Będzie ona pełniła również funkcję specjalnej grupy wsparcia. Podzielcie się w nich wrażeniami z udziału w akcji w roku 2023, zachęćcie innych do udziału w niej w roku kolejnym, dzielcie się wrażeniami z przebiegu wyzwania.

Podobnie jak w latach ubiegłych, warto aktualizować nie tylko półki z wyzwaniami rocznymi. Jeśli utworzycie na przykład półkę "chcę zdobyć", podczas kompletowania zestawów nagród przy różnych okazjach będzie nam zdecydowanie łatwiej wybrać odpowiednie dla Was książki. Zawsze staramy się także (chociaż nie zawsze udaje się to w 100%) przekazywać Wam książki, których nie przeczytaliście.

Życzymy powodzenia i czekamy na wszelkie Wasze uwagi lub sugestie!

Tagi: literatura,

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Pokaż wszystkie recenzje