Hobbit: Bitwa Pięciu Armii – Pokonanie Smauga, było jedynie początkiem...

Data: 2020-10-02 16:41:36 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii to trzecia i zarazem ostatnia część trylogii stanowiącej adaptację książki Hobbit, czyli tam i z powrotemw reżyserii Petera Jacksona, za sprawą którego możemy poznać wielki finał w niezwykle efektownym stylu.

Obrazek w treści

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii to amerykański film przygodowy fantasy z 2014 roku będący trzecią częścią adaptacji jednej z wielu książek w Świecie Śródziemia autorstwa J.R.R. Tolkiena.

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii – opis

O czym jest film Hobbit: Bitwa Pięciu Armii? Trzynastu krasnolódów Thorina Dębowej Tarczy i Bilbo Baggins po odzyskaniu skarbu Ereboru i pokonaniu Smauga, nie czeka wiele dobre, ponieważ w ich stronę zbiega największe zło w historii Śródziemia.

Sauron wysyła do Samotnej Góry swoje krwawe i brutalne orki.

Czytaj także: Wznowiono zdjęcia na planie nowego serialu "Władca Pierścieni"

Aby przetrwać krasnoludy muszą zawrzeć sojusz z ludźmi oraz elfa, gdyż tylko w ten sposób będą mogli odeprzeć nadciągający szturm. Napięcie wzrasta z każdą chwilą, a waśnie wciąż siedzą w głowach przedstawicieli poszczególnych frakcji. Pięć armii niebawem się zderzy, pytanie o kto która z nich zwycięży pozostaje otwarte....

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii – obsada

Kto wystąpił w filmie Hobbit: Bitwa Pięciu Armii? Ponownie dobrano gwiazdorską obsadę, z pełniącymi niezwykłe role Ianem McKellenem (Doctor Who, Asylum, seria Władca Pierścieni) oraz Martinem Freemanem (Czarna Pantera, Piraci! Dziki Cel).

Czytaj także: W jakiej kolejności czytać Tolkiena?

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Ken Stott, Graham McTavish, Cate Blanchett, William Kircher i James Nesbitt.

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii – gdzie obejrzeć? 

Film Hobbit: Bitwa Pięciu Armii możemy dziś zobaczyć tj.w piątek, 15 stycznia 2021 roku o 20:00 na antenie stacji TVP Kultura.

Czytaj także: Tolkien ma polskie korzenie? Wiele na to wskazuje

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD.

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii – opinie

Film Hobbit: Bitwa Pięciu Armii okazał się godnym zwieńczeniem drugiej trylogii, udowadniając jak ważne jest Śródziemie dla całego Warner Bros. oraz w jak doskonałej formie wciąż jest Peter Jackson. Widzowie po raz kolejny chętnie wybrali się do końca, obserwując wielkie zakończenie historii Hobbita.

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii – książka

Film Hobbit: Bitwa Pięciu Armii jest trzecią częścią filmowej adaptacji powieści Hobbit czyli tam i z powrotem, będącej będącej prequelem (historią poprzedzającą) fabularnym dla trylogii Władca Pierścieni. Zwieńczenie trylogii okazało się równie wyśmienite i znakomite sprzedażowo, niczym poprzednie dzieła Petera Jacksona.

Czytaj także: Syn Tolkiena wykorzystywany seksualnie? 

Książkę Hobbit: niezwykła podróż kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Hobbit czyli tam i z powrotem
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien)54
Okładka książki - Hobbit czyli tam i z powrotem

Hobbit, czyli tam i z powrotem to kolejny wielki sukces J. R.R. Tolkiena, który stworzył znakomity utwór wzbogacony także o kolejną filmową...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy