Wznowiono zdjęcia na planie nowego serialu "Władca Pierścieni"

Data: 2020-08-03 12:55:00 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Na początku sierpnia na plan filmowy wrócili aktorzy, gający w nowej adaptacji Władcy Pierścieni. Serial oparty na prozie J.R.R. Tolkiena to nowa produkcja Amazonu. 

Obrazek w treści

Jak się dowiedzieliśmy, dziś na plan serialu Władca Pierścieni powrócili aktorzy, a filmowcy wznowili prace po dłuższej przerwie spowodowanej zagrożeniem związanym z pandemią. 

Władca Pierścieni – powrót na plan serialu

Wśród aktorów, którzy wrócili na plan nowego serialu opartego na twórczości J.R.R. Tolkiena, znaleźli się odtwórcy postaci Saurona, Galadrieli oraz Elronda. Oprócz nich pojawią się także całkiem nowi bohaterowie. 

Czytaj także: "Władca Pierścieni" serial Amazon – premiera, opis fabuły, obsada

W nowym serialu Sauron, czyli upadły Majar, twórca Jedynego Pierścienia, wykuwa pierścień, tworzy także swoją siedzibę w Mordorze. Po drodze bohater stacza bitwy, m.in. z elfami, pragnie opanować ludzi i przejąć Gondor. Galadriela to elfka, która w czasie Drugiej Era razem z ze swoją córką Celebríaną postanawia się osiedlić w Ost-in-Edhil. Z kolei Elrond w czasie Drugiej Ery wysłany zostaje do Eregionu, gdzie stacza walkę z siłami Saurona.

Władca Pierścieni – serial 

Nowy serial realizowany jest przez Amazon Studios i oferowany będzie w usłudze streamingowej Amazon Prime. W przeciwieństwie do filmów z serii, nowy serial przedstawi losy bohaterów sprzed wydarzeń z Hobbita czy filmowego cyklu Władca Pierścieni, a akcja dziać się będzie w czasach Drugiej Ery.

Czytaj także: Obsada oryginalnego „Władcy Pierścieni" powraca!

Serial oparty jest na książkach J.R.R. Tolkiena, wielokrotnie wznawianych i przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków na całym świecie. Zachęcamy także do przeczytania naszego poradnika: Jak czytać Tolkiena?  oraz do poznania biografii pisarza

Trylogię „Władca Pierścieni” kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Władca Pierścieni
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien)1
Okładka książki - Władca Pierścieni

Uniwersalna opowieść o walce ze złem, osadzona w realiach całkowicie wykreowanego, ale jakże bogato i szczegółowo opisanego świata, która...

dodaj do biblioteczki
Reklamy