J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien) twórca niesamowitego Śródziemia

Data: 2019-07-02 16:55:15 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien) przez wiele, wiele lat zabierał nas do wyjątkowego świata fantasy, który okazał się światowym fenomenem, przyciągającym uwagę oraz intrygującym rzesze czytelników należących do kolejnych pokoleń. Na podstawie jego dzieł Peter Jackson stworzył fenomenalne trylogie filmowe – „Władcę Pierścieni" oraz „Hobbita".

Zdecydowaliśmy się dla Was zebrać w jednym miejscu wszystkie informacje dotyczące tego, kim był Tolkien wraz z zestawieniem książek, które napisał za życia oraz które opublikowano po śmierci.

John Ronald Reuel Tolkien urodził się na początku 1892 roku, przez wiele lat dorastając oraz żyjąc w Wielkiej Brytanii. Dorastał pod okiem wielu osób, przy czym największy wpływ miał na niego ojciec Francis Morgan, dzięki któremu chłopak uwierzył w Boga i był wiernym katolikiem. Doświadczenia z czasów pierwszej wojny światowej mocno odcisnęły na nim swoje piętno, czego dowodem jest wiele scen z trylogii “Władca Pierścieni”. Więcej informacji o J.R.R. Tolkienie prezentuje biografia autora.

Najwięcej ciekawostek z kolei znajdziecie na naszym forum – tam od 2012 toczy się dyskusja o twórczości Tolkiena.  

Cykl “Władca Pierścieni” składa się z powieści:

Śródziemie lepiej poznać możemy także za sprawą książek:

W naszym tekście odpowiadamy także na pytanie, w jakiej kolejności czytać książki Tolkiena?

John Ronald Reuel Tolkien zachwycał także za sprawą ksążek:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.