Gospodarz Giles z Ham. Przygody Toma Bombadila

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2002 (data przybliżona)

Gospodarz Giles z Ham

Po długiej pracy związanej z tworzeniem “Władcy Pierścieni”, John Ronald Reuel Tolkien postanowił stworzyć utwór posiadający o wiele lżejszy i przyjemniejszy klimat.

Opowieść koncentruje się na postaci tytułowego Gilesa, który prowadzi spokojne życie. Pewnego dnia jego pies Garm sygnalizuje wielkie zagrożenie… wielkie, ponieważ mowa tutaj o olbrzymie! Intruza udało się przepędzić, choć to nie koniec niewiarygodnych wydarzeń. Zauważył to król i dał bohaterowi w nagrodę potężny miecz Gryziogon, który przydał mu się podczas potyczki z wielkim smokiem kilka dni później. Monstrum umówiło się, że herosem jeżeli go oszczędzi to pewnego dnia wynagrodzi go….

Przygody Toma Bombadila

Szesnaście zapierających dech w piersiach wierszy składa się na wyjątkowe Przygody Toma Bombadila. W środku znajdziemy liczne opowieści i legendy, które można było poznać w fantastycznym Shire u schyłku legendarnego okresu znanego jako Trzecia Era.

Kup książkę Gospodarz Giles z Ham. Przygody Toma Bombadila

Opinie o książce - Gospodarz Giles z Ham. Przygody Toma Bombadila

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-11-21, Ocena: 4, Przeczytałem,

TOLKIEN W KRÓTKIEJ FORMIE

John Ronald Reuel Tolkien pozostaje najbardziej znany z trzech dzieł: „Hobbita”, „Władcy Pierścieni” i „Silmarillionu”. W swojej karierze jednak stworzył też wiele różnych krótkich opowieści, poematów przekładów czy tekstów publicystycznych. Te najbardziej znane spośród nich, czyli „Gospodarz Giles z Ham”, „Kowal z Przylesia Wielkiego” i „Przygody Toma Bombadila” pojawiły się właśnie w zbiorczej edycji i jeśli jeszcze ich nie znacie, koniecznie powinniście to zmienić. Bo to nie tylko wyśmienity dodatek dla miłośników prozy Tolkiena, ale także szansa na poznanie drugiego, lżejszego i bardziej zabawnego oblicza legendarnego autora.

Gospodarz Giles z Ham nie jest bohaterem. Gruby mężczyzna nie należy do szczególnie energicznych typów, woli wygodne, leniwe życie, niż angażowanie się w jakiekolwiek sprawy. Los (a może jednak pech) chce inaczej i wkrótce Giles staje się bohaterem. Ale co z tego dla niego wyniknie? I co to będzie oznaczało?
W „Kowalu z Przylesia Wielkiego” czeka na nas nie lada okazja. Oto bowiem trafiamy do tytułowego miejsca, gdzie czeka na nas festiwal kulinarny. Ale co nas spotka w tym miejscu?
Zbiorek kończą „Przygody Toma Bombadila”. Ten tajemniczy, pamiętany z „Władcy pierścieni” osobnik zabiera nas w szaloną podróż, gdzie czeka na nas i na niego wiele dziwów. Ale czy dowiemy się coś więcej na jego temat?

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2016-12-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Mam,
Avatar użytkownika - nimloth19
nimloth19
Przeczytane:2016-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Hobbit, czyli tam i z powrotem. Audiobook
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien); 0
Okładka ksiązki - Hobbit, czyli tam i z powrotem. Audiobook

Zarówno Hobbit, czyli tam i z powrotem, jak i Władca Pierścieni powstały pod wpływem dobrze znanych autorowi legend staroangielskich,...

Powrót króla. Wersja ilustrowana
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien); 0
Okładka ksiązki - Powrót króla. Wersja ilustrowana

BOGATO ILUSTROWANE, EKSKLUZYWNE WYDANIE JEDNEJ Z NAJSŁYNNIEJSZYCH KSIĄŻEK W HISTORII Zebrały się armie Władcy Ciemności, a jego przerażający cień sięga...