"Marsjanin" - Niegościnny Mars powstrzyma samotnego astronautę?

Data: 2020-08-25 13:47:06 Autor: Tamer Adas

Marsjanin to filmowa adaptacja książki o tym samym tytule Ridley'a Scotta, zabierająca widzów z Mattem Damonem na odległy teren Czerwonej Planety.

Obrazek w treści

Marsjanin to filmowa adaptacja książki Andy Weira, który prezentuje nam postać Marka Watney'a, astronauty, który utknął sam na Marsie, gdzie ma niewiele czasu, aby przetrwać a następnie powrócić na Ziemię.

Marsjanin – opis

Marsjańska ekspedycja dokonuje wielu sukcesów, mogąc zapewnić Ziemi wiele nadziei oraz informacji mogących zagwarantować ludziom wiele szans na rozwój oraz zadbanie o planety. Niestety w trakcie jednego z zadań dochodzi do zaskakującego ataku burzy piaskowej.

W wyniku tego wydarzenia cała grupa miała uciec ze słynnej Czerwonej Planety. Tak się jak nie stało, a uznany za martwego Mark Watney, zostanie samodzielnie skazany na przetrwanie. Ciężko ranny, samotny oraz pozbawiony wielu przedmiotów musi nawiązać kontakt oraz wydostać się z Marsa.

Czytaj także: "Przysięga": Prawnik opowiada Emirowi o zeznaniach Cemre? Co wydarzy się w 240 i 241 odc Przysięga?

Rozpoczyna się walka z czasem, głodem, pragnieniem, brakiem energii oraz potęgą przyrody, która znacząco wpływa na sytuację i zasobność naszego bohatera. Samemu wszystko staje się trudniejsze, ale nie poprzestaje walki o życie...

Marsjanin – obsada

Kto wystąpił w filmie Marsjanin? Absolutnie największa odpowiedzialność skierowana została na barki Matta Damona (Szeregowiec Ryan, Majestic, seria Ocean's, seria Bourne, Elizjum), który doskonale wypadł w roli Marka, zgarniając wyśmienicie opinie ze strony recenzentów i widzów, którzy zakochali się w tej roli.

Czytaj także: "Przysięga": Zazdrość doprowadzi do tragedii? Przeszłość powraca.... Co jeszcze wydarzy się w 236 odcinku?

W pozostałych rolach wystąpili także między innymi Kristen Wiig, Jessica Chastain, Jeff Daniels, Sean Bean, Michael Peña.

Marsjanin – gdzie obejrzeć? 

Film Marsjanin w będziemy mogli zobaczyć we wtorek, 25 sierpnia od godziny 20:00 na antenie telewizji Polsat.

Czytaj także: Zmienić dotychczasowe życie. „Zośka. Dopóki biło serce" Anny Stryjewskiej

Film zobaczyć można także w Internecie – na platformach VOD. 

Marsjanin – opinie

Marsjanin co prawda nie okazała się najlepszym z filmów, jednakże produkcja doczekała się wielu, wielu bardzo pozytywnych ocen oraz gorącego przyjęcia widzów, którzy delektowali się wizją przetrwania na Marsie, nieco narzekając na kwestie związane z powrotem oraz koncepcją jego przeprowadzenia.

Marsjanin – książka

Marsjanin to filmowa adaptacja książki Marsjanin Andy Weira, która wzbogacona Hollywoodzkim rozmachem okazała się wielkim sukcesem rynkowym, z którym możemy się zaznajomić także w Polsce.

Czytaj także: La Bandida: Marina ucieka z domu. Opis 54 i 55 odc La Bandida

Książkę Marsjanin kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Marsjanin
Andy Weir24
Okładka książki - Marsjanin

Mark Watney kilka dni temu był jednym z pierwszych ludzi, którzy stanęli na Marsie. Teraz jest pewien, że będzie pierwszym, który tam umrze! Straszliwa...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje