Pełnia życia – Niepełnosprawność nie powstrzyma Robina Cavendisha!

Data: 2020-09-10 16:10:18 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Pełnia życia to brytyjski film z 2017 roku ukazujący jak kruche potrafi być ludzkie życie oraz jego losy, zmieniające się bez względu na sukces czy porażki. Robin Cavendish nie poddał się i zapadł w pamięci wielu, ie tylko poprzez Srebrny Ekran.

Obrazek w treści

Pełnia życia to brytyjski dramat miłosny prezentujący losy młodej rodziny, zmagającej się z nagłym paraliżem jednego z jej członków.

Pełnia życia – opis

O czym jest film Pełnia życia? Produkcja ukazuje nam postać Robina Cavendisha, spełnionego sportowca oraz niezwykle przystojnego mężczyzny, który wraz ze swoją przepiękną, świeżo upieczoną żoną wybiera się do Kenii, gdzie nagle jego stan zdrowia się pogorsza. Dokładna diagnoza wskazuje jasno, Canvedisha dotknęło nieuleczalne Polio.

Mężczyzna staje się ofiarą paraliżu rozpoczynającego się na poziomie szyi i powodującym, że nawet oddech odbywa się poprzez wykorzystanie respiratora. Lekarze sugerują, że pozostał mu maksymalnie miesiąc życia.

Czytaj także: Pokojówka na Manhattanie – Czy kłamstwo może się przerodzić w szczerą miłość?

W ojczyźnie zostaje naturalnie przykuty do łóżka, odizolowany został od żony i malutkiego synka. W depresji domaga się odłączenia od respiratora, chcąc się spotkać ze swoimi bliskimi. Pomaga mu w tym nieustępliwa Diana, które działania sprawiają, że udaje jej się znacząco wesprzeć swojego ukochanego męża.

W domu doskonale odnajduje się, ciesząc się dobrymi relacjami z dzieckiem, starając się żyć tytułową "Pełnią życia", ciesząc się każdym kolejnym dniem bez obawy o możliwą i nieuchronną śmierć....

Producentem filmu został Jonathan Cavensdish, syn Robina, człowieka który stał się przykładem dla wielu niepełnosprawnych na całym świecie.

Pełnia życia – obsada

Kto wystąpił w filmie Pełnia życia? Andrew Garfield (Przełęcz ocalonych, Niesamowity Spider-Man) i Claire Foy (Piekło pocztowe, Vivaldi, serial The Crown) wcielili się w role Robina oraz Diany Cavendish, ukazując ich od ludzkiej strony, pełnej emocji oraz walki z problemami.

Czytaj także: Bridget Jones III – Samotne, spokojne życie przed pięćdziesiątką zmieni się nie do poznania...

Oprócz nich w produkcji wystąpili również David Butler, Ben Lloyd-Hughes, Miranda Raison, Camilla Rutherford.

Pełnia życia – gdzie obejrzeć? 

Film Pełnia życia dziś możemy zobaczyć w sobotę, 3 kwietnia 2021 roku o 20:00 na antenie stacji TVP Kultura oraz TVP Kultura 2.

Czytaj także: Diuna – w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun produkcji  

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD.

Pełnia życia – opinie

Film Pełnia życia doczekał się dobrego przyjęcia, ze względu na niezłą grę aktorską Andrew Garfield i Claire Foy, których występ sprawił, że całość odbieramy z przyjemnością oraz satysfakcją z wielu film.

Pełnia życia – książka

Film Pełnia życia stanowi adaptację życia Robina Cavendisha, brytyjskiego adwokata, który w wieku 28 lat doświadcza paraliżu niemalże całego ciała. Produkcja prezentuje nam opowieść ukazującą ludzki charakter całego zdarzenia oraz emocji towarzyszącym całemu dramatowi.

Czytaj także: "Przysięga": Detektyw dzwoni do Emira z pozytywnymi informacjami! Co wydarzy się w 252 i 253 odc Przysięga? 

Być może w nieco odmiennym klimacie przemówi do Was także książka Pełnia życia.

Książkę Pełnia życia kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje