Diuna – w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun produkcji 

Data: 2020-09-10 10:10:33 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Do sieci trafił właśnie pierwszy oficjalny zwiastun najnowszego filmu Diuna, który powstał na podstawie prozy Franka Herberta. 

Obrazek w treści© 2020 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved. / Chiabella James

Od kilku miesięcy trwają ostatnie prace nad filmem Diuna realizowanym przez studio Warner Bros. Nowa produkcja oparta będzie na kultowym cyklu powieści Kroniki Diuny.

Diuna – o czym będzie film? 

W nowym filmie widzowie przeniesieni zostają do planety przyszłości – Arrakis, która zwana jest także Diuną. To właśnie na Arrakis, na której dominuje pustynny klimat, znajduje się także melanż, czyli niezwykły pierwiastek, dzięki któremu można dokonywać międzygalaktycznych podróży i przedłużyć własne życie.

Czytaj także: Film "Diuna" już wkrótce. Co o nim wiadomo?

Należąca do rodu Harkonnenów Diuna niebawem przechodzi w ręce wrogie rodu, Atrydów. Na Diunę dociera nowa rodzina monarsza, tymczasem dawni właściciele planują odwet i odbicie Diuny. Niebawem jedyną osobą, która może uratować planetą oraz swoją rodzinę, jest młody książę Paul Atreides.

W rolach głównych w produkcji wystąpili Timothée Chalamet (Tamte dni, tamte noce), Rebecca Ferguson (Doktor Sen), Oscar Isaac, Josh Brolin oraz  Stellan Skarsgård.

Diuna – zwiastun

W środę, 9 września, twórcy filmu udostępnili pierwszy oficjalny zwiastun produkcji. Na trailerze zobaczyć możemy najważniejsze postaci – m.in. księcia Leto oraz jego syna, Paula.

Diuna – premiera jeszcze w tym roku? 

W ostatnich tygodniach filmowcy nie próżnowali, dzięki czemu Diunę widzowie zobaczyć będą mogli jeszcze w tym roku. Według nieoficjalnych informacji, premiera nowego filmu w Polsce planowana jest na 18 grudnia 2020 r. 

Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że wielu dystrybutorów decyduje się na przesunięcia premier ze względu na sytuację epidemiczną w kraju. 

Diuna - premiera filmu

Premiera filmu została znacznie opóźniona, między innymi przez pandemię koronawirusa. Film będziemy mogli obejrzeć w kinach od 15 października 2021 roku. 

Diuna – książki 

Film Diuna oparty jest na książka Franka Herberta. Pierwsza książka z cyklu Kroniki Diuny wydana została w 1965 roku. W polskim przekładzie powieść ukazała się dwadzieścia lat później. Obecnie cykl ukazuje się nakładem Domu Wydawniczego Rebis

Książkę Diuna kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Diuna
Frank Herbert6
Okładka książki - Diuna

Specjalna edycja z opracowaniem graficznym autorstwa Wojciecha Siudmaka, Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy