Diuna – w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun produkcji 

Data: 2020-09-10 10:10:33 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Do sieci trafił właśnie pierwszy oficjalny zwiastun najnowszego filmu Diuna, który powstał na podstawie prozy Franka Herberta. 

Obrazek w treści Diuna – w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun produkcji  [jpg]© 2020 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved. / Chiabella James

Od kilku miesięcy trwają ostatnie prace nad filmem Diuna realizowanym przez studio Warner Bros. Nowa produkcja oparta będzie na kultowym cyklu powieści Kroniki Diuny.

Diuna – o czym będzie film? 

W nowym filmie widzowie przeniesieni zostają do planety przyszłości – Arrakis, która zwana jest także Diuną. To właśnie na Arrakis, na której dominuje pustynny klimat, znajduje się także melanż, czyli niezwykły pierwiastek, dzięki któremu można dokonywać międzygalaktycznych podróży i przedłużyć własne życie.

Czytaj także: Film "Diuna" już wkrótce. Co o nim wiadomo?

Należąca do rodu Harkonnenów Diuna niebawem przechodzi w ręce wrogie rodu, Atrydów. Na Diunę dociera nowa rodzina monarsza, tymczasem dawni właściciele planują odwet i odbicie Diuny. Niebawem jedyną osobą, która może uratować planetą oraz swoją rodzinę, jest młody książę Paul Atreides.

W rolach głównych w produkcji wystąpili Timothée Chalamet (Tamte dni, tamte noce), Rebecca Ferguson (Doktor Sen), Oscar Isaac, Josh Brolin oraz  Stellan Skarsgård.

Diuna – zwiastun

W środę, 9 września, twórcy filmu udostępnili pierwszy oficjalny zwiastun produkcji. Na trailerze zobaczyć możemy najważniejsze postaci – m.in. księcia Leto oraz jego syna, Paula.

Diuna – premiera jeszcze w tym roku? 

W ostatnich tygodniach filmowcy nie próżnowali, dzięki czemu Diunę widzowie zobaczyć będą mogli jeszcze w tym roku. Według nieoficjalnych informacji, premiera nowego filmu w Polsce planowana jest na 18 grudnia 2020 r. 

Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że wielu dystrybutorów decyduje się na przesunięcia premier ze względu na sytuację epidemiczną w kraju. 

Diuna - premiera filmu

Premiera filmu została znacznie opóźniona, między innymi przez pandemię koronawirusa. Film będziemy mogli obejrzeć w kinach od 15 października 2021 roku. 

Diuna – książki 

Film Diuna oparty jest na książka Franka Herberta. Pierwsza książka z cyklu Kroniki Diuny wydana została w 1965 roku. W polskim przekładzie powieść ukazała się dwadzieścia lat później. Obecnie cykl ukazuje się nakładem Domu Wydawniczego Rebis

Książkę Diuna kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Diuna
Frank Herbert6
Okładka książki - Diuna

Specjalna edycja z opracowaniem graficznym autorstwa Wojciecha Siudmaka, Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje